Chelsea rozbiła Portsmouth i goni MU


w ostatnim czasie piłkarze Chelsea Londyn nie mieli dobrej passy. "The Blues" odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, a w premier League stracili cenne punkty z Blackburn Rovers.

Arka Gdynia przegrała 1-2 z Koroną Kielce w pierwszym meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla drużyny gości zdobyli Jacek Kiełb i Edi Andradina, dla Arki gola strzelił Przemysław Trytko. spotkanie został przedłużony aż o siedem minut z powodu wielu przerw w grze, które miały miesjce w drugiej połowie spotkania. Pierwszym państwem, które udzieliło Ukrainie pomocy humanitarnej w związku z epidemią grypy, jest Lechistan - poinformowała dzisiaj rzeczniczka prezydenta Wiktora Juszczenki, Iryna Wannikowa. teizm w siebie wprost rozsadza napastnika Arsenalu, Nicklasa Bendtnera. Duński snajper w jednym z wywiadów stwierdził, że pewnego dnia będzie jednym z najlepszych łowców bramek na świecie.Ukraińska klaster ministrów wprowadziła kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju i podjął decyzję o zamknięciu w całym kraju na 3 tygodnie wszystkich placówek oświatowych - informuje filia UNIAN. W trzęsieniu ziemi na Haiti zginęło co najmniej 36 pracowników ONZ. Od 150 do 200, w tym boss misji na Haiti Hedi Annabi, jest wciąż zaginionych. do tego czasu z ruin zawalonej siedziby organizacji w Port-au-Prince udało się wydostać osiem żywych osób - poinformowali jej przedstawiciele. naczelny Polskiego Związku Pływackiego Krzysztof Usielski zapowiada, że w ciągu trzech lat powstaną czwórka nowoczesne obiekty 50-metrowe. Z kolei już we wrześniu w Szczecinie nastąpi wyraźnie areny przyszłorocznych mistrzostw Europy na krótkim basenie.

tymczasem sezon ligowy trwa na dobre od kilku tygodni, Cracovia nie prędzej aktualnie zaprezentowała swoje właściwe i oficjalne stroje, w jakich wydarzać się będą jej piłkarze w drugiej połowie sezonu 2009/2010. spóźnienie to wynik konkursu, jaki przedtem rozpoczęciem rozgrywek ogłosił klub. Stroje mieli gdyż opracować sami kibice.

kierowniczka amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton wykorzystała we wtorek konferencję prasową po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Kolumbii Jaime Bermudezem, by zapewnić kraje Ameryki Płd., że USA nie zamierzają dopuścić się stałych baz wojskowych w Kolumbii. USA zaskarżą odmowę wydania im przez sąd w Tajlandii rosyjskiego handlarza bronią Wiktora Buta, który znany jako jest też "handlarzem śmiercią" - podały wrosyjskie media.

pryncypał Eurogrupy, premier Luksemburga Jean-Claude Juncker zapowiada, że w razie konieczności podejmie stanowcze działania przeciw spekulacjom na rynkach finansowych, godzącym w Grecję. Brytyjskie MSZ przeprosiło w niedzielę Watykan za niestosowne żarty na myśl Benedykta XVI, na które pozwolili sobie urzędnicy podczas resortowej "burzy mózgów" dotyczącej programu wrześniowej wizyty papieża w W. Brytanii. W Sudanie rozpoczęły się pierwsze od ćwierć wieku wielopartyjne wybory parlamentarne, prezydenckie oraz do władz lokalnych. Głosowanie potrwa do wtorku. Częściowo autonomiczne południe kraju wybiera też własnego prezydenta i lokalny parlament.11 ludzi zginęło w zderzeniu ciężarówki i mikrobusu na autostradzie na południu amerykańskiego stanu Kentucky - poinformowała w piątek przedstawicielstwo Associated Press powołując się na miejscową policję. Szokujący widok ujrzeli klienci jednego centrów handlowych w Sydney – naga dwa uprawiała seks na wieży zegarowej w środku ruchliwej galerii - donosi portal mirror.co.uk. Cztery gole Leo Messiego sprawiły, że Arsenal został na Camp Nou zdeklasowany, wszelako pierwszy zdobył gola. Barcelona trzeci raz z rzędu awansowała do półfinału Champions League, gdzie zmierzy się z Interem Mediolan.

Tymoszenko: Prezydent Kaczyński był wielkim przyjacielem Ukrainy


Lech Kaczyński był wielkim synem narodu polskiego i wielkim przyjacielem Ukrainy - oceniła w rozmowie przywódczyni ukraińskiej opozycji, była premier Julia Tymoszenko.

Iran: rok więzienia i 30 lat zakazu pracy dla dziennikarki


Na rok więzienia i 30 lat zakazu wykonywania zawodu skazał irański sąd proreformatorską dziennikarkę Dżilę Banijagub - poinformowała agencja AFP powołując się na kronika "Shargh".

poprzedni gracz Wisły w kadrze Nigerii na mundial


Piłkarz hiszpańskiej Almerii Kalu Uche, dawny zawodnik Wisły Kraków, znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Nigerii na finały mistrzostw świata w RPA.

Ambasada USA w Indonezji ostrzega przed zamachem


Ambasada amerykańska w Indonezji ostrzegła nim możliwym zamachem terrorystycznym na wyspie Bali w nieznany Rok - poinformowała przedstawicielstwo AP.

Izraelskie ćwiczenia wojskowe - ewolucja napięcia


Izrael rozpoczął na granicy z Libanem ćwiczenia wojskowe, które mają na celu ewaluacja przygotowania kraju na wypadek konfliktu. Zaalarmowały one libańską milicję Hezbollach, z którą Izraelczycy walczyli poprzednio czterema laty.