Chelsea rozbiła Portsmouth i goni MU


w ostatnim czasie piłkarze Chelsea Londyn nie mieli dobrej passy. "The Blues" odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, a w szef rządu League stracili cenne punkty z Blackburn Rovers.

W dniu 32. urodzin kapitan reprezentacji Wybrzeża padło Słoniowej Didier Drogba (Chelsea Londyn) został wybrany najlepszym piłkarzem Afryki za 2009 rok. zapowiedź wyników plebiscytu odbyło się w czwartek w porze wieczoru w ciągu gali w stolicy Ghany - Akrze. emerytowany gliniarz zatrzymał, wkrótce po napadzie, mężczyznę, który obrabował agencję bankową w Sulechowie (Lubuskie). Napastnikowi może grozić nawet do 10 lat więzienia - poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji, Małgorzata Stanisławska. Niezidentyfikowany sprawca zastrzelił czterech mężczyzn w restauracji w jednej z dzielnic Los Angeles - podała policja. Sprawca uciekł. przyczyna ataku jest nieznany. massmedia sugerują, że stoi za nim gang ormiański.Amerykańska koszykarka Nicky Anosike podpisała kontrakt z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, w którym grać będzie do końca sezonu. Zidentyfikowano ciała 17 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz, która jest w Moskwie. Są pośród nich. m.in. Ryszard Kaczorowski, Krzysztof Putra, Przemysław Gosiewski. wprzódy informowała o rozpoznaniu dzięki rodziny zmarłych czterech osób - Janusza Kochanowskiego, Joanny Agackiej-Indeckiej, Mariusza Kazany i Janiny Fetlińskiej. Bułgarski prezes rady ministrów Bojko Borysow udaje się na unijny zwieńczenie w Brukseli 29-30 października z konkretną propozycją oszczędzania na podróżach na spotkania UE, co według niego można osiągnąć za pośrednictwem organizowanie wielu posiedzeń ministerialnych jednocześnie - wynika ze stenogramu posiedzenia rządu z 21 października.

Prezydent USA Barack Obama przyjął z zadowoleniem poniedziałkową decyzję Komisji Bankowej Senatu, która zaaprobowała ustawę o reformie systemu finansowego - informuje przedstawicielstwo Reutera.

Sowieccy generałowie przygotowali nieoficjalny i ogromnie szczegółowy plan Manchesteru na sprawa inwazji, jeśliby zimna kampania przekształcenia się w gorącą - pisze brytyjski kronika "Guardian" zamieszczając reprodukcję planu. Kozy, bawoły a poniekąd gołębie - ponad 200 tys. sztuk zwierząt złożą w ofierze nepalscy wyznawcy hinduizmu w czasie wielkiego ofiarnego festiwalu, jaki ma udobruchać bóstwa i umożliwić wiernym dokonanie ich pragnień.

Lech Kaczyński spotkał się w Kijowie z Wiktorem Janukowyczem. Do spotkania doszło po uroczystości zaprzysiężenia Janukowycza na nowego prezydenta Ukrainy. niesłychany ambaras w Czechach. Zaplanowane na październik przedterminowe wybory parlamentarne nie odbędą się, ponieważ jeden z posłów poskarżył się, że wcześniejsze rozerwanie kadencji łamie jego regulacja wykonywania funkcji posła przy użyciu całe czwórka lata - informuje "Tygodnik Powszechny". W Iraku trwa wcześniejsze głosowanie zanim głównym, zaplanowanym na najbliższą niedzielę terminem wyborów parlamentarnych. Biorą w nich część wszyscy ci, którzy 7 marca z różnych powodów nie będą mogli darować swojego głosu. Bezpieczeństwa w czasie wyborów strzegą tysiące policjantów i żołnierzy.W spotkaniu kończącym 37. kolejkę szef rządu League piłkarze Blackburn Rovers pokonali na własnym stadionie Arsenal Londyn 2-1 (1-1). bliźniaczy mecz w bramce gości rozegrał Łukasz Fabiański. Państwo ?rodka wciąż mają nadzieję na osiągnięcie konsensusu w kwestii irańskiego programu nuklearnego i pragną znaleźć jak najszybciej rozstrzygnięcie - poinformował w środę szef chińskiej dyplomacji Yang Jiechi. wyszukany hotel Oberoi w Bombaju, który podczas zamachów terrorystycznych półtora roku temu doznał poważnych zniszczeń, od soboty znów jest prostolinijny dla gości.

faktyczność już wita Nowy Rok


ludzie wyspiarskiego państwa Kiribati na Pacyfiku o godz. 11.00 czasu polskiego - jak pierwsi na świecie - przywitali Nowy Rok. Rok 2010 jest już na Nowej Zelandii, a zabawy sylwestrowe rozpoczęły się już w Australii.

Bułgaria: rekordowe "upały" w środku zimy


W 12 bułgarskich miastach odnotowano w sobotę rekordowo wysokie temperatury. W Welikim Tyrnowie na północy kraju termometry pokazywały aż 23,6 stopnia Celsjusza.

"Jestem tu nielegalnie, ale zasługuję na szczęście"


Młodzi nielegalni imigranci wyszli dzień wczorajszy na ulice kilku amerykańskich miast. Protesty miały dostarczyć uwagę na sytuację młodych ludzi, którzy ze względu na niedozwolony stan prawny nie mogą być w użyciu podstawowych dokumentów umożliwiających im znalezienie pracy.

Stany Zjednoczone zabiją organizatora 9/11


newralgiczny realizator zamachu 11 września 2001 roku Chalid Szejk Mohammed zostanie skazany i skazany, a z kolei pewnie niepowrotny - oświadczył w niedzielę głosiciel Białego Domu Robert Gibbs.

terrorysta wysadził się w powietrze w fabryce


Słowacka policja poinformowała o ustaleniu tożsamości 36-letniego mężczyzny, który poprzedniego dnia wysadził się w powietrze w fabryce tworzyw sztucznych w Topolczanach. Wciąż pozostaje tymczasem masa znaków zapytania.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego