Fiat zwiększa produkcję w Polsce


Fiat zamierza zwiększyć produkcję w Polsce silników do samochodów mało i średniolitrażowych. Takie są plany włoskiego koncernu na najbliższe pięć lat lat, które oficjalnie zostaną przedstawione 21 kwietnia; ujawnia je dziś rzymski kronika "La Repubblica"

GTC podpisało z międzynarodowym inwestorem list intencyjny w sprawie sprzedaży warszawskich biurowców Nefryt i Topaz. Cenę metra ustalono na około 3.000 euro niedaleko stopie kapitalizacji 7-7,2 proc. - podało GTC w komunikacie. Apator miał w pierwszym półroczu 2009 roku 9,3 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - poinformowała spółka w raporcie. To o 36 proc. gorzej niż przed rokiem, ale lepiej od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 8,8 mln zł zysku netto. Środa była dniem spokojnym na rynkach walutowych. Nie publikowano znaczących danych makroekonomicznych. dolec niemal nie zmienił swej wartości względem głównych walut. dzisiaj w USA opublikowane zostaną wyniki kilku dużych spółek.Jeden z brytyjskich tabloidów zamieścił w swoim serwisie internetowym nagranie wideo, które pokazuje Sarę Ferguson, księżną Yorku, przyjmującą pieniądze od reportera w zamian za "dostęp" do jej byłego męża, księcia Andrzeja - czytamy w serwisie CNN. skupisko nadzorcza Zakładów Azotowych Puławy pozytywnie zaopiniowała propozycję zarządu, by z zysku netto za rok walutowy 2008/09 spółka wypłaciła 2,55 zł dywidendy na akcję - poinformował PAP eksponent prasowy Puław, Grzegorz Kulik. Ostatnie dni na głównej parze walutowej przyniosły niespotykaną od dawna zmienność. pierw inwestorom udało się wtargnąć barierę 1,50, ale dalej kurs na chybcika wrócił do poziomu 1,48.

- W ciągu najbliższych tygodni ma być podpisana nowa międzyrządowa umowa z Rosją na dostawy gazu - poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. Wiadomo, że za gaz będziemy wynagradzać tyle samo co do tej pory, opodal że kupimy go od Rosjan więcej i aż do 2037 roku przedłużyliśmy z nimi kontrakt.

jedenasta muza puls zawiesiła poszukiwanie inwestora i rozważa wejście na giełdę. Dariusz Dąbski zwiększył zaangażowanie w stacji do 100 proc., obejmując 25 proc. udziałów od Ojców Franciszkanów - podała spółka w komunikacie prasowym. związek Banków Polskich zapewnia, że 17 czerwca banki wdrożą nowe, chroniące inwestorów, regulacje związane z dyrektywą MiFID, ale ostrzega, że spowoduje to wydłużenie procedur. Banki będą musiały m.in. pytać potrzeby klientów i ich potencjał finansowe.

Nowy rok nie odwrócił tendencji: sprzedaż gazet ogólnopolskich stale spada. W styczniu 2010 roku drugi raz najwięcej czytelników straciła "Gazeta Wyborcza" - wynika z najnowszych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, cytowanych przez wirtualnemedia.pl. W kryzysie lawinowo narasta debet obywateli. W listopadzie ub.r. opresja ze spłatą zaległych zobowiązań trapiły ponad 1,6 mln Polaków. Ich łączny dług podwoił się przez jeden i pół roku. Dziś stanowi rafa dla nich samych, za chwilę chociaż - dla gospodarki kraju. Unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn podkreślił w pierwszy dzień tygodnia w Atenach, że Grecja musi spełnić kolejnych cięć w wydatkach, aby wycofać się z kryzysu zadłużenia.Od kilku tygodni na rynku kukurydzy ponownie trwa bardzo interesująca starcie popytu z podażą w okolicach poziomu 300-305 USD za 100 buszli. Od 2007 roku bazar już łącznie pięć rózgi sprawdzał na wykresie tygodniowym (niebieskie pionowe linie) siłę tych wsparć i za każdym co do jednego okazywało się, iż przy takich cenach przewagę mają kupujący. Wczoraj, pomimo nieobecności polskich inwestorów, na krajowym rynku sporo się działo. Notowania EUR/PLN po porannej zniżce do poziomu 4,0600, wzrosły w ciągu dnia w pobliże wartości 4,1300. bieg USD/PLN wszelako po spadku rano w okolice 3,3000, odbił o mało co 10 groszy w górę, podążając za zwyżkującym EUR/PLN i spadającym EUR/USD. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się blisko poziomach 4,1050 zł za euro i 3,3700 zł za dolara. Do godz. 14.30, kiedy to zostaną zaprezentowane dane z amerykańskiego rynku pracy, możemy obserwować konsolidację na polskim rynku walutowym. W związku z powodzią manufaktura Fiata w Tychach wstrzymała w czwartek produkcję. Sam zakład, jednak umieszczony coś koło tego podtopionych terenów, nie ucierpiał. Produkcję chociaż przerwano, bo warsztat nie dostaje studnia z dotkniętej powodzią huty w Sandomierzu.

Pieniędzy na kuracja brak, bo... żyto tanieje


Kolejki do leczenia w nowym roku na pewno nie będą mniejsze, skoro Narodowy Fundusz Zdrowia wyda na leczenie o miliard złotych mniej niż w 2009 r. To rezultat m.in. spadku cen skupu żyta - pisze "Dziennik Polski".

Patek Philippe twierdzi, że spowolnienie mogło się jeszcze nie skończyć


Patek Philippe, jeden z ostatnich rodzinnych producentów zegarków w Szwajcarii, uważa, że jest zbyt wcześnie by ogłosić koniec spowolnienia w branży, obok że szwajcarski wywóz towarów zegarków rośnie lekko począwszy od stycznia.

Polacy wyłudzają 7,5 miliarda rocznie


Ubezpieczeniowi oszuści masowo przerzucają się z polis majątkowych na życiowe. "Puls Biznesu" pisze, że co roku oszukują ubezpieczycieli na 7,5 miliarda. W 2008 roku wykryto 2,6 tysięcy przestępstw tego typu. Według prasa jest ich 200 bicie więcej.

Chińskie firmy chcą inwestować w Radomiu


Przedsiębiorcy z Chin są zainteresowani inwestowaniem w Radomiu, zwłaszcza w przemyśle związanym z obróbką metali tudzież mechaniką precyzyjną. W czwartek przedstawiciele chińskiego miasta Huzhou podpisali list intencyjny w sprawie współpracy z Radomiem.

ME-2012 - Platini zaniepokojony, apeluje do Laty i Surkisa


Prezydent UEFA Michel Platini zaapelował do prezesów piłkarskich federacji krajowy i Ukrainy, Grzegorza Laty i Hryhorija Surkisa, o zwiększenie wysiłku przy organizacji Euro 2012. W Tel Awiwie trwa zjazd Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej.