Fiat zwiększa produkcję w Polsce


Fiat zamierza zwiększyć produkcję w Polsce silników do samochodów mało i średniolitrażowych. Takie są plany włoskiego koncernu na najbliższe pięć lat lat, które oficjalnie zostaną przedstawione 21 kwietnia; ujawnia je dziś rzymski pamiętnik "La Repubblica"

Visa Europe zaproponowała znaczące obniżenie niektórych prowizji bankowych od używania kart debetowych, których koszty ponoszą ostateczne klienci sklepów i punktów usługowych. Komisja Europejska wyraziła w poniedziałek zadowolenie z tej inicjatywy. Jan Kulczyk, co do jednego z libijską spółką Tamoil, chce nabywać udziały w spółce paliwowej Lotos Group, która ma zatrzymać się częściowo sprywatyzowana w 2010 r. według wtorkowego "Financial Times", Kulczyk myśli plus o inwestycjach w sektorze energii na Ukrainie i Białorusi. Przed rozpoczęciem wczorajszej sesji powiało niepokojem. pełnia za sprawą cotygodniowych danych z rynku pracy, które kolejny raz solenny się gorsze od oczekiwań szerokiego rynku.banalny polski pracobiorca w kwietniu zarobił 3 398,67 zł - podał kluczowy Urząd Statystyczny. Było to o 3,2 procent więcej niż rok wcześniej, ale zarazem o 2,7 proc. mniej niż w marcu 2010 roku. W polskich firmach było zatrudnionych 5 mln 308,3 tysięcy osób. Islandia zawarła w niedzielę nowe układ z Wielką Brytanią i Holandią w sprawie zwrotu w przybliżeniu 6 mld dolarów oszczędności, które społeczeństwo tych krajów stracili w związku z kryzysem w islandzkiej bankowości - powiadomił poziom w Reykjaviku. Gazprom podjął decyzję o wznowieniu dostaw gazu na Białoruś w pełnym wymiarze po całkowitej spłacie długu przez stronę białoruską - powiadomiła rzeczniczka koncernu Natalia Timakowa.

Złoty, który rozpoczynał poniedziałkowe notowania od osłabienia do głównych walut, zdołał odrobić straty. O godzinie 18:14 bieg USD/PLN testował stan 3,4686 zł, a EUR/PLN 4,1504 zł. W piątek pod dosyć tego dnia kursy tych par kształtowały się właściwie na poziomie 3,4752 zł i 4,1749 zł.

w ciągu ostatniego posiedzenia FED w dniach 26-27 stycznia jeden z członków FOMC, Thomas Hoenig z Kansas, opowiadał się za zniesieniem magicznej frazy "extended period" przy opisie stóp procentowych, które jak rozumie się samo przez się są w tej chwili na wystarczająco niskim poziomie. Kontrakt na dostawę dwóch silników jak jeden mąż z prądnicami na potrzeby elektrowni w Wielkiej Brytanii podpisał H. Cegielski Poznań S.A. - poinformował we wtorek prezes spółki Jarosław Lazurko.

ewolucja polskiego Produktu Krajowego Brutto w I kwartale tego roku mógł wywyższyć rzędu 3 proc. - poinformował dziennikarzy wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Wczesniej resort finansów prognozował wzrost 2,8 proc. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale moc spadku nie była znacząca i nie przekroczyła progu 1%. Powyższym otwarciu na rynku wystarczająco szybko pojawiła się podaż, która sprowadziła indeksy na nowe minima. Szefowie dyplomacji Radosław Sikorski i Siergiej Ławrow wysłali do Brukseli gminny list z apelem o objęcie całego obwodu kaliningradzkiego polsko-rosyjską umową o małym przygranicznym ruchu bezwizowym. Zgodnie z unijnymi przepisami obejmuje on na odwrót 30-kilometrowy pas przygraniczny.Początek odnowy mediów publicznych - tak o odrzuceniu za pośrednictwem Sejm sprawozdania KRRiT za 2009 r. mówią politycy PO i SLD. To zawłaszczanie państwa przez Platformę - ocenia pełnomocnik PiS. Według PSL, chwilowo kluczowe będą propozycje w sprawie struktury mediów publicznych. Jak stwierdził drzewiej amerykański senator Everett Dirksen - "beczka ropy jest potężniejszą bronią niż miecz". Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku OPEC wypracował sobie negatywną opinię, która towarzyszy tej organizacji do dziś. dół bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec lutego 2010 roku 13,0% przy 12,7% miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd przeciętny (GUS) w środę. W lutym 2009 roku stopa ta wyniosła 10,9%.

Silne umocnienie złotego


złoty rozpoczął tydzień od zdecydowanego umocnienia. O godzinie 18:28 tok USD/PLN testował ilość 2,7830 zł, a EUR/PLN 4,1608 zł wobec poprawnie 2,8266 zł i 4,2075 zł w piątek pod koniec dnia.

Druga drut wciąż w lepszej sytuacji


Po piątkowej eksplozji obrotów na GPW w poniedziałek zostało już tylko wspomnienie, a plus handlu była na dosyć tego dnia kilkakrotnie niższa niż w piątek. Na szczęście zmienność dopisała, dzięki czemu wczorajsza sesja nie zanudziła inwestorów. Po słabszym początku notowań i wyraźnym spadku WIG20, w dalszym ciągu po rozpoczęciu notowań w Stanach doszło do wyraźnego ruch w górę, dzięki czemu rozkład największych spółek zakończył notowania koło zera.

AUD/USD - wykres dzienny


Od początku tego miesiąca wykres pary AUD/USD, znajdujący się powyżej, już kilkakrotnie osiągał okolice silnego oporu na 0,8500 i obecnie dokonał tego ponownie. Ma to punkt tuż po tym, jak wykres odbił się od linii trendu wznoszącego mającej swój początek w okolicy marcowych dołków.

smykałka dyktują duzi gracze


Od zasłonięcia faktycznie w całości piątkowej luki hossy zaczynają się zupa w tym tygodniu notowania na warszawskim parkiecie. WIG traci ponad 1 proc. i schodzi w okolice 39,7 tys. pkt.

Piloci CSA rozpoczęli bezterminowy włoski strajk


Piloci czeskich linii lotniczych CSA rozpoczęli w czwartek bezterminowy włoski strajk, aby zaprotestować przeciwko nieporadnym - ich zdaniem - działaniom dyrekcji przedsiębiorstwa w obliczu zagrażającego mu upadku.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego