Fiat zwiększa produkcję w Polsce


Fiat zamierza zwiększyć produkcję w Polsce silników do samochodów mało i średniolitrażowych. Takie są plany włoskiego koncernu na najbliższe pięć lat lat, które oficjalnie zostaną przedstawione 21 kwietnia; ujawnia je dziś rzymski pamiętnik "La Repubblica"

Mike Mayo to wiarus Wall Street. Pracował dla sześciu banków mieszczących się w sąsiedztwie słynnej nowojorskiej ulicy. Po katastrofie, jaka spadła na finansowe centrum świata, znalazł azyl w małym przedsiębiorstwie maklerskim, a od niedawna nęka też swoich kolegów pytaniem: "Który cząstka struktury Goldman Sachs przynosi państwu korzyści?". Włosko-brytyjski producent śmigłowców AgustaWestland kupił w piątek od ARP ponad 87 proc. akcji PZL Świdnik za mniej więcej 340 mln zł. AW, która ma teraz prawie 94 proc. akcji świdnickiej spółki, zapowiada intensyfikacja zamówień i ulokowanie w Polsce ośrodka badawczego pracującego na temat całego koncernu. Koncern BP wyemituje obligacje o wartości od 5 do 10 miliardów dolarów - podaje TV CNBC. interes ma próbować w ten fortel usprawnić swoją biegłość finansową i podwyższyć zaufanie do spółki na rynku, nadwyrężone przez problemy z wyciekiem ropy naftowej z jej zatopionej platformy wiertniczej na Zatoce Meksykańskiej.Głównym katalizatorem piątkowej sesji była publikator Departamentu Pracy nt. stopy bezrobocia w grudniu. Informacje jakie napływały w ostatnich tygodniach na ogromny targ rozpaliły nadzieje inwestorów w tym zakresie. wiele wskazuje bowiem, że dręczący Amerykanów ambaras związany z wysokim bezrobociem wkrótce przeminie, a piątkowy odczyt potwierdził stabilizację w tym obszarze. biznes Holzwerk z Pisza produkująca meble i drewniane wyposażenia łazienek, głównie dla Ikei, przypadkowo zwolniła w pierwszy dzień tygodnia 350 osób, czyli całą załogę - poinformował PAP starosta powiatowy w Piszu Andrzej Nowicki. Wejście do strefy euro w 2015 roku nadal jest realne, największy tarapaty dotyczy wysokości deficytu budżetowego - powiedziała Anna Zielińska-Głębocka z RPP.

5 kwietnia wchodzi w życie tzw. kodeks wizowy, który ma zagwarantować równe obchodzenie się osób z państw trzecich składających wnioski o wizę Schengen. Np. okres na decyzję o wydaniu wizy nie może przekroczyć 15 dni roboczych.

szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke zapowiedział zaniechanie "przez dłuższy czas" stopy procentowej na dotychczasowym, rekordowo niskim poziomie, gdyż nie grozi na razie wzrost inflacji, a jej podniesienie groziłoby zahamowaniem wzrostu gospodarki. "Tu już nic nie urośnie. Nasiona i nawozy wypłukało. Tam gdzie ziemniaki już wzeszły, to nawet nie wolno ich opryskać, bo się nie wjedzie w pole. To jest naprawdę tragedia. Z czego my tu będziemy żyć" - żalą się "Dziennikowi Polskiemu" warstwa chłopska z podkrakowskich wsi.

Citigroup obniżył rekomendację dla Cersanitu do "trzymaj" z "kupuj" - podała filia Bloomberg. projekt ustawy częściowo oddłużający PKP i kończący usamorządowienie Przewozów Regionalnych jest fundamentalny dla polskiego kolejnictwa, ale nie rozwiązuje wszystkich jego problemów - uważa podsekretarz infrastruktury Juliusz Engelhardt. jankeski koncern General Motors zamierza zdołać zachować wszystkie cztery zakłady spółki Opel w Niemczech,a Russelsheim pozostanie główną siedzibą Opla - poinformował naczelny General Motors na Europę Nick Reilly. Objeżdża on wszystkie czwórka niemieckie fabryki koncernu.Od kilku tygodni sławny giełdowy akcjonariusz Roman Karkosik prowadzi ustalenia z potencjalnym partnerem dla NFI Midas - dowiedział się nieoficjalnie "Parkiet". Rynki akcji na całym świecie zyskiwały dziś, choć inwestorzy mieli do przetrawienia ledwo jedną i to nieoficjalną informację - o wzroście eksportu z Chin. niemczyzna członek rządu finansów Wolfgang Schaeuble opowiedział się w sobotę za utworzeniem instytucji, która wspierałaby stabilność strefy euro i byłaby czymś w rodzaju europejskiego odpowiednika Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Fitch nadał rating "A-" dla emisji samurajów


Agencja ratingowa Fitch nadał w piątek rating "A-" dla emisji obligacji na rynku japońskim, rating jest bezkonfliktowy z długoterminowym ratingiem nasz dla zadłużenia w walucie zagranicznej, którego rozległy widok jest stabilna.

Emocje pomału opadają


jarmark płatniczy pokazuje, że niemniej jednak inwestorzy nie do końca wierzą w paczka stabilizacyjny dla Strefy Euro - bez ustanku napływają co chwila to nowe komentarze krytykujące realizację pomocy dla gospodarek borykających się z problemami fiskalnymi, a oraz swoboda EBC. Widać, że weekendowe decyzje nie zdołały na długo podnieść zaufania do euro.

Nadwyżka w handlu strefy euro w grudniu 2009: 4,4 mld euro


Nadwyżka w handlu strefy euro w XII 2009 r. wyniosła 4,4 mld euro, bez uwzględniania czynników sezonowych, przy nadwyżki 4,0 mld euro w listopadzie, po korekcie - poinformował w komunikacie Eurostat w Luksemburgu.

Wsparcia "zadziałały"


Piątkowa posiedzenie zakończyła się wzrostem indeksów, ale skala ruchu nie była nadto imponująca. Po wyższym otwarciu WIG-20 wytyczył dzienne co najwyżej na 2349 pkt., a kolejnych godzinach katalog sukcesywnie się osuwał.

złoty odporny na rynkowe zawirowania


arche minionego tygodnia na rynku złotego nie zapowiadał optymistycznego finiszu. Notowania EUR/PLN konsolidowały się w przedziale 4,0800-4,1000.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego