Kolumbia: niepośledni sprawozdawca zamordowany


W Kolumbii zastrzelono znanego dziennikarza radiowego - poinformował pełnomocnik sądu stanu Cordoba (północny-wschód), Jaime Cuervo.

Łukasz Garguła ma szansę zagrać w sobotnim meczu z Piastem Gliwice. Byłby to dziewiczy listwa pomocnika po kontuzji, której doznał ponad pół roku temu. Zawodnik na tak wiele odpowiednio prezentuje się w trakcie treningów, że w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków rozważana jest taka ewentualność. Brytyjski premier Gordon Brown uznał planowany przy użyciu personel pokładowy linii British Airways strajk za "nieusprawiedliwiony i "godny ubolewania" - informuje BBC. Jednocześnie czwarta władza sugerują, że premier rozmawiał ze związkowcami. Zaplanowany na czwartek w Zielonej Górze zwieńczenie turnieju żużlowego o złoty hełm został odwołany ze względu na zły postać toru - poinformował rzecznik zielonogórskiego klubu Marek Jankowski. nieznany prekluzja nie został coraz ustalony.Napastnik reprezentacji Chorwacji i Arsenalu Londyn Eduardo da Silva został oskarżony dzięki UEFA o próbę "oszukania sędziego" w meczu kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow. aspirant socjaldemokratów w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich w Rumunii i bieżący przewodniczący Senatu Mircea Geoana został oskarżony o składanie fałszywych deklaracji na temat przychodów - poinformowała specjalna państwowa filia ds. walki z korupcją. Premier Bułgarii Bojko Borysow powiedział, że zaczeka do poniedziałku z ogłoszeniem decyzji w sprawie kandydatki na unijną komisarz, śniady Żelewej. boss Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso wstrzymuje się od zajęcia stanowiska w sprawie Bułgarki, oskarżanej o składanie fałszywych deklaracji majątkowych, zdając się na decyzję eurodeputowanych.

perfekcyjny australijski tenisista Lleyton Hewitt w poniedziałek odpadł w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open (z pulą nagród 22,14 mln dol. austral.), a już w czwartek przeszedł operację kontuzjowanego prawego biodra.

W tym roku siły afgańskie muszą zacząć przejmować od sił międzynarodowych odpowiedzialność za bezpieczeństwo w swoim kraju - powiedział niemczyzna minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla tygodnika "Focus". Polacy po raz pierwszy w historii wystąpią w półfinale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych! Zadecydowało o tym wtorkowe zwycięstwo nad Czechami 35-34 w Innsbrucku. Ostatnie spotkanie grupowe z Francją, we czwartek, zadecyduje, z którego miejsca z niej wyjdziemy.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i goszczący z wizytą w Moskwie prezydent Ekwadoru Rafael Correa ogłosili w czwartek ufundowanie między swymi państwami partnerstwa strategicznego. Poznań będzie organizatorem mistrzostwa Europy kobiet drugiej dywizji w hokeju na trawie w 2011 roku - zadecydowała Europejska federacja Hokeja na Trawie (FEH). Policja hiszpańska zatrzymała w Gijon (Asturia) na północy kraju 42-letniego obywatela polskiego, poszukiwanego listem gończym wydanym za pomocą sąd w Polsce. Obecnie mężczyzna przebywa w więzieniu, w oczekiwaniu na zakończenie procedury ekstradycyjnej - poinformowały w sobotę źródła policyjne.Państwo ?rodka wybrały byłego żołnierza na nowego gubernatora Tybetu po nagłej rezygnacji jego poprzednika na początku tego tygodnia - poinformowała w piątek filia Xinhua. Janusz Kołodziej podpisał kontrakt z Unią Leszno. Żużlowiec z Tarnowa na dwa lata związał się z nowym klubem. pospołu z nim do Unii dołączył Roman Jankowski. prezes rady ministrów Donald Tusk powiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że osiągnięte na posiedzeniu Rady Europejskiej umowa w sprawie finansowana walki ze zmianami klimatycznymi jest kompromisem dobrym dla klimatu i państw, które przedtem obawiały się braku precyzyjnych zapisów dotyczących tego finansowania.

Radwańska poznała rywalki


Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa zmierzy się z reprezentantką Wielkiej Brytanii Eleną Baltachą. Polka została rozstawiona z numerem ósmym. pierwsza zasada imprezy już w niedzielę.

Prasa amerykańska w rocznicę upadku muru


W 20. rocznicę obalenia muru berlińskiego amerykańska gazety przypomina ludzi i wydarzenia, którzy się do tego przyczynili zaś społeczne skutki upadku komunizmu w Europie Wschodniej.

Dawid Janczyk może zajść do premier League


"O nazwach klubów nie chcę w tej chwili mówić, ale rzeczywiście jakieś zainteresowanie jest. W kontrakcie z CSKA mam wpisaną sumę odstępnego, 7 milionów euro" - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Dawid Janczyk, piłkarz belgijskiego Lokeren pytany o to czy realny jest jego transfer do angielskiego Portsmouth lub Standardu Liege.

Niemcy: członek rządu sprawiedliwości krytykuje Watykan


Niemiecka minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger zarzuciła dzisiaj Watykanowi, że utrudnia wytłumaczenie afery pedofilskiej w instytucjach Kościoła katolickiego.

Sąd wydał surowy interdykt dla kaskadera


Sąd w Nowym Jorku dożywotnio zakazał spadochroniarzowi-kaskaderowi zbliżać się do słynnego wieżowca Empire State Building - poinformowała przedstawicielstwo AP. Jeb Corliss w kwietniu 2006 roku próbował skoczyć ze spadochronem z tarasu widokowego na 86. piętrze 102-piętrowego budynku, który jest ikoną Nowego Jorku. Powstrzymali go ochroniarze.