Kolumbia: świetny sprawozdawca zamordowany


W Kolumbii zastrzelono znanego dziennikarza radiowego - poinformował broker sądu stanu Cordoba (północny-wschód), Jaime Cuervo.

Dwunaste zwycięstwo w sezonie ligi NHL odnieśli hokeiści Pittsburgh Penguins. Obrońcy Pucharu Stanleya pokonali Anaheim Ducks 4:3, odnotowując siódmą wygraną w siódmym wyjazdowym meczu w rozgrywkach. Żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej zakończyli w sobotę swoją misję w prowincji Anbar w zachodniej części Iraku. Ich odjazd to pierwsza zasada wycofywania amerykańskich sił z Iraku - poinformowało w komunikacie komenda wojsk USA w tym kraju. Josef Vitek został nowym hokeistą GKS Tychy - poinformował klub na swoim serwisie internetowym www.gkstychy.com.plTenisistki stołowe KTS Forbet OWG Tarnobrzeg przegrały u siebie z hiszpańskim zespołem UCAM Cartagena TM 0:3 w pierwszym meczu finałowym Pucharu ETTU. Długoletni trener juniorskich reprezentacji nasz Michał Globisz Hiszpanię uznaje za głównego faworytem piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Wysokie zwycięstwo z "Biało-czerwonymi" w towarzyskim meczu w Murcji na odwrót potwierdziło jego spostrzeżenia. Tysiące życzeń z najlepszymi życzeniami od rodaków znalazło się w książce wydanej przy użyciu Silvio Berlusconiego. premier otrzymał je od Włochów po tym, jak niewyważony płeć brzydka zranił go w lico ciężką statuetką. Tom nosi tytuł: "Miłość wygrywa notorycznie z zawiścią i nienawiścią".

fraza w FC Liverpool. bank Barclays (swoją drogą decydujący sponsor prezes rady ministrów League) interweniuje w tym klubie - kwotą 300 mln funtów gwarantuje refinansowanie co przyczynić się ma do odebrania firmy od amerykańskich właścicieli Toma Hicksa i George'a Gilletta. Kibice nie znoszą Amerykanów w podobny sposób w Liverpoolu jak w Manchesterze United. konflikt zbrojny trwa od lat.

Kraje, które zrezygnowały z kary śmierci, stanowią już większość; jest ich z grubsza 140 na 192 państwa członkowskie ONZ - poinformowała 7 wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay. Parlament Ukrainy przeprowadzi w środę głosowanie nad głos nieufności dla rządu premier Julii Tymoszenko - oznajmiła rzeczniczka parlamentu po spotkaniu liderów frakcji.

Zła pogoda opóźni o siedem dni przedruk rozgrywek piłkarskiej pierwszej ligi na Węgrzech. 13 a nie jak uprzednio podawano 17, górników zginęło w wyniku wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego w północno-zachodniej Turcji. Francuskie czwarta władza mówią o "szoku Polaków" po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wielu przedstawicieli polskich władz w katastrofie lotniczej. prasa zastanawia się też nad przyszłością polityczną kraju.Zbigniew Kuźmiuk w najnowszym wpisie na swoim blogu w Onet.pl pisze, że możliwe iż przeżywająca poważne trudności gospodarcze Grecja zostanie "poświęcona" za pośrednictwem Unię Europejską, żeby zmusić kolejne kraje czekające w kolejce po unijną pomocnik (Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Włochy) do przeprowadzenia drastycznych programów oszczędnościowych. Zdaniem byłego posła świadczyć o tym może "ociąganie się szkop i Francji z udzieleniem pomocy Grecji". Czterech saudyjskich żołnierzy zginęło w starciu z szyickimi dywersantami okupującymi posterunek w sąsiedztwie granicy z Jemenem - poinformowała państwowa saudyjska telewizja. z grubsza czterdziestu osób - również cywilów, jak i talibów - zginęło po nalocie natowskich samolotów na dwójka cysterny z paliwem, które uprzednio ukradli talibowie.

jankeski ekologiczny myśliwiec


W czwartek w powietrze wzbił się poprawiony płatowiec F/A-18 Hornet, wykorzystujący za benzyna ekologiczną mieszankę. Połowa to nadzwyczajny ekstrakt z powszechnie występującej w Stanach Zjednoczonych rośliny (lnicznika siewnego). Testy są częścią szerokiego programu amerykańskich sił zbrojnych mającego na celu uniezależnienie się od ropy.

Siudek: To będą niezapomniane igrzyska


Mariusz Siudek nie ma zanim ceremonią otwarcia 21. zimowych igrzysk w Vancouver wątpliwości - kibiców czekają niesamowite przeżycia i niezapomniane chwile, a Kanadyjczycy zadbają o to, by olimpiada była prawdziwym świętem sportu.

Włosi zapomnieli o śmierci Lecha Kaczyńskiego?


faux pas włoskiego dziennika "Corriere Della Sera". Na łamach prasa periodyczna ukazał się artykuł o Polsce, kto całkowicie pomija katastrofę pod Smoleńskiem, ale i prawybory w Platformie Obywatelskiej. Dziennik zastanawia się za to czy Pierwszą Damą w naszym kraju będzie... laureatka Pulitzera Anne Applebaum.

Od 2012 roku znikną opłaty celne między Rosją i Białorusią


Wewnętrzne opłaty celne między Rosją a Białorusią zostaną zniesione od 1 stycznia r. 2012, gdy ma wstać jednolity obręb ekonomiczny - powiedział prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin po posiedzeniu Rady Ministrów Związku Białorusi i Rosji (ZBiR).

Oni już głosują


W Polsce pierwsi wyborcy ruszą do urn o szóstej wcześnie rano w niedzielę, ale za oceanem głos już trwa. Swoje głosy oddaje amerykańska Polonia w Stanach Zjednoczonych. aby zagłosować, basta posiadać aktualny nasz paszport.