"Dzieci Ireny Sendlerowej" - premiera 31 sierpnia


W poniedziałek, 31 sierpnia o godzinie 19.30 w kinie Neptun w Gdańsku odbędzie się uroczysta europejska premiera filmu "Dzieci Ireny Sendlerowej", w której wezmą udział: Anna Paquin, Marcia Gay Harden, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, reżyser John Kent Harrison a Jan A.P. Kaczmarek.

festiwal "Kody" łączący tradycyjne gatunki muzyczne z awangardowymi i nowoczesnymi brzmieniami rozpocznie się w sobotę w Lublinie. Wystąpią artyści z różnych krajów, reprezentujący różne rodzaje muzyki - m.in. klasyki, jazzu, hip-hopu, muzyki ludowej. Beat Torrent, czyli DJ Pfel i Atom, specjaliści od mieszania rocka i electro z hip-hopem zagrają 19 lutego w toku Davidoff Music Night w warszawskim klubie Karmel. Na stronach INTERIA.PL możecie już obejrzeć najnowszy wideoklip Patrycji Markowskiej. robota nosi tytuł "Księżycowy" i promuje nadchodzącą płytę wokalistki.George Lucas nie zamierza nakręcić nowych części sagi "Gwiezdne wojny" w technologii 3D. Nie cichną spekulacje, kto po Guillermo del Toro przejmie reżyserię "Hobbita". Czy będzie nim Neill Blomkamp ("Dystrykt 9")? Magda Wójcik "Utkane z wyobrażeń", QL Music

wybitny język francuski reżyser Luc Besson pojawił się we wtorek, 15 grudnia, w Warszawie. Twórca takich filmów, jak "Leon zawodowiec" czy "Piąty element" przyjechał do Polski w związku z promocją swojej najnowszej produkcji "Artur i zemsta Maltazara" , kontynuacji przeboju "Artur i Minimki" .

Regiofun - taką nazwę będzie nosił nieznany festiwal kinematograficzny promujący film wspierane przy użyciu regionalne fundusze. Pierwsza model odbędzie się jesienią w Katowicach - powiedziała w czwartek Magdalena Piekorz z Instytucji Filmowej "Silesia-Film". Brytyjski człowiek teatru Colin Firth wcieli się w rolę jednego z ostatnich brytyjskich monarchów - Jerzego VI Windsora - w nowym filmie "The King's Speech".

drużyna Therapy? wystąpi w Krakowie 24 listopada w Klubie więzienie Ness oraz dzień później, 25 listopada, w warszawskiej Proximie. Trasa w ramach której zespół odwiedzi Polskę związany jest z promocją płyty "Crooked Timber". Ulver, wielcy eksperymentatorzy ze strefy mroku, po raz pierwszy zawitają do naszego kraju. W dzień poprzedni krakowskiego koncertu (22.02, Klub Studio) warto dowiedzieć się, z jakiego powodu drużyna Norwegii dorobiła się już miana zespołu kultowego. Jason Momoa zagra główną rolę w nowej wersji filmu "Conan Barbarzyńca".Amerykański raper Fabolous zaprezentował dodatkowy singiel ze swojej bestsellerowej płyty "Loso's Way". Katie Melua "The House", Dramatico Prokuratura z Los Angeles planowała pochwycić Romana Polańskiego w Austrii, coraz przed jego wyjazdem do Szwajcarii - wynika z najnowszych danych. Nie była wprawdzie pewna jak austriackie władze zareagują na prośbę o ekstradycję.

plon biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego w portalu Europeana


Zasoby polskich bibliotek cyfrowych można oglądać w portalu Europeana.eu - poinformowała Małgorzata Porada-Labuda z Uniwersytetu Wrocławskiego. Europeana oferuje internautom już ponad 4,5 mln cyfrowych wersji publikacji z zasobów różnych instytucji wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Nastoletnia surferka logo Cantona


Mark Canton zajmie się produkcją filmu "Gidget".

Sen Zu: Stylowo i romantycznie


Warszawska kapela Sen Zu, znana dotychczas głównie z koncertów klubowych, obecnie wychodzi z podziemia, prezentując swój pierwszy, utrzymany w stylistyce z pogranicza rocka, popu i alternatywy, album "Stajlisz & Romantik".

Żadan laureatem polskiego konkursu literackiego


Laureatem drugiej edycji polskiego konkursu literackiego dla ukraińskich pisarzy został Serhij Żadan, twórca z Charkowa na wschodniej Ukrainie. Nagrodę im. Josepha Conrada, ufundowaną za pomocą Instytut lokalny w Kijowie, wręczono mu w sobotę wieczorem.

Feel ma się poprawnie


Rozstanie menedżera Łukasza Bartoszaka z grupą Feel wywołało falę pogłosek na zagadnienie końca ekipy Piotra Kupichy. Na stronie zespołu pojawiło się krótkie oficjalna wypowiedź zatytułowane "Feel ma się dobrze".