Latynosi: Obama nas zdradził!


Działacze mniejszości latynoskiej mają pretensje do prezydenta Baracka Obamy, że nie realizuje swej wyborczej obietnicy zreformowania imigracji i stopniowej legalizacji nielegalnych imigrantów w USA. Grożą, że nie poprą jego reelekcji.

Wojciech Jaruzelski jest przekonany, ze wybory wygra w Bronisław Komorowski. chociaż w pierwszej turze popiera Grzegorza Napieralskiego nie kryje się z sympatią dla kandydata PO. – W drugiej turze ma mój głos – zapewniał w "Faktach po Faktach". Komitety niektórych kandydatów na prezydenta działają w siedzibach ugrupowań - ustaliła "Rzeczpospolita". To niezgodne z prawem - twierdzą eksperci. Wynajęcie odrębnego lokalu wymusza na komitecie ustawa o wyborze prezydenta RP. Najwyższa skupisko teologów islamskich w Arabii Saudyjskiej po raz pierwszy wydała oficjalną fatwę przeciwko finansowaniu ugrupowań terrorystycznych.Co kryje się za suchymi cyframi, które zapisało resort Finansów w projekcie ustawy budżetowej na ewentualny rok? ministerium prognozuje, że w 2009 r. wzrost PKB wyniesie 0,9 proc., ceny konsumpcyjne wzrosną średniorocznie o 3,6 proc., zaś bezrobocie podskoczy do 12,5 proc. W przyszłym roku system gospodarczy ruszy, acz jeszcze ociężale, ceny będą rosnąć w pewnym sensie niezauważalnie, przybędzie 100 tys. bezrobotnych. Polacy są zdania, że na czele komisji do zbadania afery hazardowej winien stanąć działacz polityczny opozycji - pokazuje skutek badania instytutu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Na stu chorych Polaków dziewięciu symuluje - twierdzi "Dziennik periodyk Prawna". W czasie "choroby" robią naprawa lub pracują na czarno, wynika z danych z komisji orzekających Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Artur lebiega nie awansował do finału biegu na 110 metrów za pomocą płotki 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. Zawodnik Warszawianki, piąty w olimpijskich igrzyskach w Pekinie, uzyskał w swej półfinałowej serii czwarty efekt 13,43.

Nie 33, a 83 osoby mogą zgubić pracę w wyniku połączenia "Dziennik" z "Gazetą Prawną" - twierdzą związkowcy z tego pierwszego tytułu. Infor Biznes, który od niedawna wydaje "Dziennik", nie ma na razie propozycji dla 50 osób, które nie mają umów o pracę i pracują na tzw. wierszówkę. Australijczyk założył fałszywe konto na portalu społecznościowym Facebook, poznał nastolatkę i zaoferował jej pracę. Kiedy dziewczyna zjawiła się w umówionym miejscu mężczyzna ją zabił - informuje The Sunday Times.

Kibice Skry Bełchatów, ale przede wszystkim reprezentacji Polski, mogą odetchnąć z ulgą. Nową umową z mistrzem własny związał się Bartosz Kurek. Ta obowiązuje aż do mistrzostw świata w 2014 roku, które odbędą się nad Wisłą. niedawno 21-letni siatkarz został wybrany przez francuskie "L'Equipe" do najlepszej "szóstki" świata. To, że Polska bez zarzutu radzi sobie w Iraku (w którym jej nie ma), to bezpiecznie zasługa prezydenta Donalda Tuska. Takie rewelacje przyniosła krótka zwalić się komuś na chatę wiceprezydenta Joe Bidena. prestiżowy z licznych gaf jankeski polityk, oraz w Polsce dał próbkę swoich umiejętności. Kwaśniewski buduje się na Mazurach, Wałęsa jest zgodny Gdańskowi, a Kaczyński wciąż ma mieszkanie w Sopocie - pisze "Rzeczpospolita", prezentując posiadłości polityków.Poważnych utrudnień na drogach mogą spodziewać się mieszkańcy Małopolski. Od rana w województwie dogłębnie pada deszcz, w nocy (z 12 na 13 października) spodziewane są intensywne opady deszczu, a w górach śniegu - informuje Małopolski Urząd Wojewódzki. szef rządu Donald Tusk zadeklarował w poniedziałek, że chyba że fisza inny niż on będzie mógł zdobyć wybory prezydenckie zapewniając "pełną połączenie władzy wykonawczej", to on sam ochoczo będzie dalej kierował pracami rządu. Moim zadaniem jest wzbogacanie niepodległości Ukrainy - oświadczył prezydent-elekt Wiktor Janukowycz, odpowiadając ustępującemu prezydentowi Wiktorowi Juszczence, który nazwał go politykiem uległym pod Rosji.

Małopolska: Rewolucja w leczeniu zawałów serca


Od dzisiaj ktoś pacjent z Małopolski, jaki ma objawy wskazujące na zawał serca, będzie przewożony od razu do szpitala, gdzie wykonuje się zabiegi udrażniania tętnic wieńcowych. Wojewoda małopolski Stanisław Kracik wydał takie zalecenie wszystkim zespołom karetek pogotowia w regionie.

Haiti: w stolicy liczba ofiar sięgnęła 150 tysięcy


wolumen potwierdzonych ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi z 12 stycznia lecz wciąż w rejonie metropolitalnym stolicy Haiti, Port-au-Prince, przekroczyła 150 tysięcy - poinformowała w niedzielę haitańska minister kultury i łączności Marie-Laurence Jocelyn Lassegue.

z rozlewem krwi atak kolegów Al-Kaidy


11 osób zginęło w ataku przeprowadzonym z wykorzystaniem powiązaną z Al-Kaidą islamską grupę separatystyczną Abu Sajaf na wioskę w południowych Chinach. Był to najkrwawszy szlag na cywilów w ciągu ostatnich dziewięciu lat.

Wybuchające iPhone'y we Francji


Francuskie grupy konsumenckie badają doniesienia o eksplodujących telefonach iPhone. poprzednio do podobnych przypadków doszło w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji. Wzbudziły one wstrząs UE.

Kac na klifie, czyli romantyczny wypad


Brutalne przebudzenie 19-letniego ukraińskiego turysty widział cały świat - służący obudził się na klifie nieopodal Sydney, 30 metrów nad oceanem z "urwanym filmem". perkusja - bo takie określenie podał ratownikom - nie pył pojęcia, co się stało. On nie, ale poglądowy świadek tylko uzupełnił jego historię.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego