Latynosi: Obama nas zdradził!


działacze mniejszości latynoskiej mają pretensje do prezydenta Baracka Obamy, że nie realizuje swej wyborczej obietnicy zreformowania imigracji i stopniowej legalizacji nielegalnych imigrantów w USA. Grożą, że nie poprą jego reelekcji.

Marta Domachowska po prawdziwym tenisowym horrorze awansowała do II rundy eliminacji do wielkoszlemowego US Open. Brytyjka Georgie Stoop miała już meczbola, ale to Polka była górą, wygrywając ostatecznie 1:6, 6:1, 7:6 (8-6). Ich bytowanie to horror. Rybi odór unoszący się z pobliskiego zakładu przetwórstwa ryb wręcz nie daje im żyć. Na pomoc przyszli urzędnicy i zlecili specjalną kontrolę. Ta choć nic nie dała, ponieważ brak jest przepisów, które określają, od którego momentu śmierdzi "za bardzo". bałwan kulminacyjna dociera do Włocławka nadal niż się spodziewano. Obniża się ilość wody na rzekach w województwach południowej Polski. Dramatycznie jest m.in. w okolicach Płocka i w Lubelskiem, dokąd głodne kawałki przerwała wały. Z tego powodu ewakuowanych jest tam nieco tysięcy osób.– Gesty mają wielkie znaczenie; Joe Biden potwierdził dziś przecież unia pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – powiedział Władysław Stasiak. – Taka deklaracje ma wielce duże znaczenie, tak parada ogromnie porządnie się stało, że doszło do wizyty Bidena w Warszawie – podkreślił szef Kancelarii Prezydenta, komentując strategiczną wizytę wiceprezydenta USA w Polsce. Piast Gliwice z hukiem spadł z Ekstraklasy, a jego piłkarze znaleźli winnego degradacji. - za pomocą dwoje trzecie sezonu graliśmy z pijanym bramkarzem - nie może się dopasować jeden z gliwickich piłkarzy. Poniedziałek przebiega pod znakiem pożarów autobusów miejskich. o świcie w płomieniach stanął jeden z łódzkich autobusów, a kilka godzin w przyszłości do pożaru autobusu doszło też w Białymstoku. Według kierowcy tego drugiego pojazdu, a plus strażaków, przyczyną pożaru było podpalenie.

Na boisku Arsenal Londyn przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2, ale konfrontacja nie skończyła się na 90 minutach meczu. - To my dominowaliśmy - mówił po meczu kierownik Kanonierów, Arsene Wenger. Na odzew ze Stamford Bridge nie trzeba było leniwie czekać. - On ciągle znajdzie uzasadnienie porażki - powiedział Michael Ballack.

Drugi Murzyn zgłosił swą kandydaturę na szefa administracji miasteczka Środkowa Achtuba pod Wołgogradem - podały w pierwszy dzień tygodnia miejscowe władze. Niemiec osamotniony przez Brazylijkę, którą poznał dzięki internet, od kilkunastu dni przebywa w porcie lotniczym Campinas i nie wiadomo, gdy uda mu się opuścić Brazylię - pisze w czwartek agencja Associated Press.

wszelako były nikłe nadzieje, że był jakikolwiek błąd w badaniu, teraz wsio jest już jasne. Kornelia Marek była na dopingu. - aktualnie czeka ją najprawdopodobniej dwuletnia dyskwalifikacja - mówił w TVN24 Jerzy Smorawiński, prezes Komisji Antydopingowej. krajowy alians Narciarski zastanawia się właśnie nad losem narciarki. A dyrektor PKOl Piotr Nurowski dodaje: ten, kto jej pomagał, na stale musi przepaść ze sportu. 1961 zł - co w żadnym razie tyle zdatny jest każdy metr wicemistrzowskiego skoku Adama Małysza na skoczni w Whistler. Za srebrzysty medal "Orzeł z Wisły" dostanie w sumie ponad 200 tys. zł. Dożywotnią olimpijską emeryturę "Orzeł z Wisły" zapewnił sobie już ósemka lat temu w Salt Lake City. - To była niesłychanie wzruszająca uroczystość. Ogromna ilość ludzi, niesłychanie ciepła i spokojna atmosfera. To było potrzebne, abyśmy mogli się dobrze pożegnać. Musimy przeżyć tą tragedię i zacząć się uśmiechać - tak opisał pogrzeb Jolanty Szymanek-Deresz Bartosz Arłukowicz w TVN24.Koalicję w przyszłym parlamencie z częścią PO jest możliwa, z postkomunistami nie ma pertraktacje - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kolejne doniesienia potwierdzają, że statek "Arctic Sea" został uprowadzony, a porywacze żądają z niego okupu. Jak podała w niedzielę rosyjska filia RIA-Nowosti powołując się na szwajcarską telewizję TSR, nieznani zasoby ludzkie zażądali od fińskiego armatora zaginionego statku okupu w wysokości 1,5 mln dolarów. z wyjątkiem tą informacją nie podano żadnych szczegółów. dawny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski po dwóch miesiącach nieobecności pojawił się w Sejmie. - Wracam dzisiaj do pracy w parlamencie - powiedział dziennikarzom. Zadeklarował, że jest gotów stanąć poprzednio hazardową komisją śledczą w każdej chwili.

Zrozpaczona matka: oddam wszystko, co mam


Zrozpaczona Rosalie Christie, mieszkanka Belfastu, oferuje całe swoje oszczędności tej osobie, która pomoże znaleźć mordercę jej syna - informuje "The Sun".

Komorowski w sieci; "nie odnaleziono serwera"


W Warszawie odbyło się spotkanie, na którym Bronisław Komorowski chciał zaprezentować swoją nową stronę internetową. Nie udało się, serwery odmówiły posłuszeństwa i dziennikarze zobaczyli wręcz przeciwnie stronę główną.

Krwawa bitwa uwieczniona na nagraniu (wideo)


Niezwykły klisza wojenny pionowo z Afganistanu. Na zdjęciach nagranych przez talibskich bojowników widać jak ich siły otaczają i ostrzeliwują amerykańskich żołnierzy.

Ultimatum Sikory: prezes bądź ja


Majowe wybory prezesa Polskiego Związku Biathlonu zdecydują o przyszłości najlepszego polskiego biathlonisty wszech czasów - Tomasza Sikory. Ten zapowiedział bowiem, że będzie kontynuował karierę, jeżeli na stanowisku pozostanie jego rektor z uczelni Zbigniew Waśkiewicz.

Sondaż: PO więcej traci, niż PiS zyskuje


o ile wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, platforma Obywatelska mogłaby zliczać na 39,4 proc. głosów, a rozporządzenie i praworządność na 33,2 proc. - wynika z sondażu pracowni Homo Homini dla Polskiego Radia.