Latynosi: Obama nas zdradził!


Działacze mniejszości latynoskiej mają pretensje do prezydenta Baracka Obamy, że nie realizuje swej wyborczej obietnicy zreformowania imigracji i stopniowej legalizacji nielegalnych imigrantów w USA. Grożą, że nie poprą jego reelekcji.

W pierwszy dzień tygodnia do szkoły podstawowej nr 18 w Legnicy na zajęcia przyszła pijana nauczycielka języka polskiego. centrala wezwała policję, która zabrała kobietę do izby wytrzeźwień. Nie zgadzam się z opinią, że Prawo i Sprawiedliwość się rozpadnie, jeżeli Lechowi Kaczyńskiemu nie uda się zyskać przyszłorocznych wyborów prezydenckich, mówi wiceprezes PiS Adam Lipiński w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". unia Europejska musi uradzić w tym tygodniu, jak przynieść ulgę pogrążonej w kryzysie Grecji, skoro w przeciwnym razie europejskiej walucie grozi "poważny wstrząs" - uważa unijny komisarz ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehn.Marek Migalski w najnowszym wpisie na swoim blogu twierdzi, ze wczorajsza rozstrzygnięcie Donalda Tuska o wycofaniu się z boju o prezydenturę to "manewr szanowany Rosji i Putina". "Nie z nami te numery, Tusku:)" – deklaruje euro deputowany PiS. Wichury i ulewne deszcze na północnym - wschodzie USA spowodowały w sobotę przerwę w dostawie prądu dla powyżej pół miliona domów - podała przedstawicielstwo AP. W sobotę na San Siro Leonardo po raz miniony poprowadzi AC Milan. W piątek na konferencji prasowej brazylijski trener poinformował o swoim odejściu. Posłuchał "próśb" prezesa klubu i premiera Włoch, Silvio Berlusconiego?

dzisiaj nieomalże w całej Polsce panują temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Takie upały dają się we znaki nie nic bardziej błędnego ludziom, ale również... torowiskom tramwajowym. Dziś w Krakowie na ulicy Limanowskiego wygięła się szyna tramwajowa.

To jest wyrazisty come-back Jana Krzysztofa Bieleckiego do polityki. Nie zdziwiłbym się, jeśliby wszedł do kierownictwa Platformy - mówi na łamach "Polski" posłaniec PO Jarosław Gowin. Skomentował w ten podejście powierzenie Bieleckiemu przy użyciu premiera stanowiska szefa nowo powołanej Rady Gospodarczej niedaleko szefie rządu. Janusz Lewandowski obejmie w niej tekę komisarza odpowiedzialnego za budżet – informuje memoriał "Polska" w swoim serwisie internetowym.

drugi spotkanie i drugie zwycięstwo - Orlando Magic pokonało w New Jersey tamtejsze Nets 95:85. udział Marcina Gortata w tej wygranej był jakkolwiek nadzwyczaj niewielki. Polak przebywał na parkiecie zaledwie 10 minut, najkrócej z wszystkich 10 zawodników Orlando. Oddał owszem jeden rzut, proszek trzy zbiórki i jedną stratę. rozwiązanie łącząca Bytów z Chojnicami została wyremontowana. Zlikwidowano wyrwy po bokach, ale środka nie tknięto. - My to nazywamy wyprofilowaniem nawierzchni, aby zlikwidować ubytki krawędzi - mówi Włodzimierz Kubiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. W piątek na cmentarzu niemieckich żołnierzy w Glinnej w pobliżu Szczecina odbędzie się chowanie zmarłego ponad 2 tys. niemieckich cywilnych ofiar II wojny światowej. Szczątki ofiar odnaleziono w Malborku.Korea Płn. zgodziła się podjąć kolejną turę rozmów z Koreą Płd. w sprawie łączenia rodzin i zapobiegania powodziom - powiedziała we wtorek rzeczniczka seulskiego ministerstwa ds. zjednoczenia narodowego Li Jong-joo. Patrycja Kotecka wraca do Telewizji Polskiej - dowiedział się "Dziennik czasopismo Prawna". W piątek rozmawiała na ten zagadnienie z p.o. prezesa Bogusławem Szwedo. Niektórzy rozmówcy prasa twierdza, że wraca, by ubiegać się o miejsce w nowym zarządzie TVP. Piętnastu pseudokibiców Argentyny zostanie w niedzielę deportowanych z RPA, dokąd odbywają się piłkarskie mistrzostwa świata. W środę grupka Latynosów zdemolowała szkołę, w której się zatrzymali na czas turnieju.

Ostra rywalizacja w walce o polskie miasta


Wśród kandydatów na prezydentów największych miast będą bodajże urzędujący prezydenci, posłowie i europarlamentarzyści. Oficjalnie nazwiska większości kandydatów poznamy wiosną. W partiach trwają personalne przymiarki przed wyborami samorządowymi.

gwiazda została zabita przy użyciu agentów rządu?


Jeszcze w tym tygodniu na aukcji internetowej zostaną sprzedane prawa autorskie do amatorskiego nagrania Marilyn Monroe, która spędza Chronos z przyjaciółmi. Takie informacje przekazał mężczyzna, który znalazł błona fotograficzna prowadząc badania związane ze śmiercią aktorki.

coraz więcej firm nie płaci pracownikom


niejako dwukrotnie wzrosła w ubiegłym roku wielkość pracowników, którzy nie dostali wynagrodzenia - informuje Państwowa dozór Pracy. O połowę zwiększyła się ilość niewypłaconych pensji. Jak informuje inspekcja, w ubiegłym roku doniośle wzrosła plus liczba skarg w sprawie zwolnień.

najświeższy sondaż: Lech Kaczyński odrabia straty


"Rzeczpospolita": gdyby wybory prezydenckie odbyły się w listopadzie, na Donalda Tuska zagłosowałoby 24 proc. badanych, wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia.

"Matka" i "Frytka" niepewni finałów


Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wrócili na ósme lokalizacja w rankingu najlepszych par sezonu ATP "Doubles Race", które opuścili poprzednio tygodniem. Awans z szóstej na piątą pozycję odnotował także dalszy krajowy tenisista Łukasz Kubot pospołu z Austriakiem Oliverem Marachem.