Latynosi: Obama nas zdradził!


aktyw mniejszości latynoskiej mają pretensje do prezydenta Baracka Obamy, że nie realizuje swej wyborczej obietnicy zreformowania imigracji i stopniowej legalizacji nielegalnych imigrantów w USA. Grożą, że nie poprą jego reelekcji.

dziewiczy masywny transfer tego lata już za nami. Jak informują niemieckie media, szeregi moskiewskiego Dynama wzmocni były już atakujący reprezentacji Niemiec - Kevin Kuranyi. ostatnio dowiedział się on od trenera kadry Joachima Loewa, że blisko wybornej formy na mistrzostwa świata w piłce nożnej do RPA nie pojedzie. Tragicznie zmarli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria nie będą patronami Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku (Pomorskie). W środę rada odrzuciła złożony przy użyciu klub PiS wzorzec uchwały w tej sprawie. Dozór policji oraz interdykt prowadzenia pojazdów zastosowała prokuratura w Kaliszu przy 34-latki, której 12-letnia córka kierowała samochodem, w trakcie gdy ona siedziała pijana w aucie.Koreanka Oh Eun-Sun udowodniła, że definicja "słaba płeć" w jej przypadku nie istnieje. Alpinistka weszła na wszystkie 14 ośmiotysięczników, zdobywając Koronę Himalajów. Dla kobiet ta zdolność do tej pory była nie do zrealizowania. Miasteczko wojskowe Skrunda 1, które po wycofaniu się z Łotwy Armii Czerwonej stało puste, sprzedano dziś na aukcji za ekwiwalent 3 milionów dolarów. zakaz noszenia mieszaniec i nikabów w budynkach użyteczności publicznej wprowadzi Barcelona - zapowiedział burmistrz tego miasta Jordi Hereu. To będzie pierwsze danie duże hiszpańskie gród z podobnymi ograniczeniami.

lokalny miejsce wiecznego spoczynku wojenny na Monte Cassino jest w fatalnym stanie - uznało wydawane w Rzymie polonijne pismo "Nasz Świat". Pod adresem sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa (ROPWiM) Andrzejowi Przewoźnikowi skierowano zarzuty zaniedbań, niegospodarności i niekompetencji.

Przedstawicielki najstarszego zawodu świata protestowały w Paryżu przeciwko rygorystycznym przepisom wymierzonym w osoby oferujące płatny seks. - To wysoki sukces kampanii Jarosława Kaczyńskiego - twierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" posłaniec PiS Zbigniew Girzyński komentując przegrany dzięki Jarosława Kaczyńskiego bieg wytoczony za pomocą dyrekcja Bronisława Komorowskiego. - z racji temu, Platforma Obywatelska nigdy nie sprywatyzuje szpitali - wyjaśniał polityk. - To jest dziwaczna i oderwana od rzeczywistości filozofia - ripostowała Julia Pitera z PO.

USA Zjednoczone doradzają właścicielom greckich statków handlowych by uzbroili swoje załogi - poinformował jankeski Departament Stanu (DS) w raporcie powstałym po spotkaniu przedstawicieli greckich armatorów i doradców z DS. Firmy sprzedają oliwa opałowy, obłożony niższą akcyzą, a ci, którzy go kupili - wlewają do silników. 180 mln zł stracił budżet państwa na sprzedaży przez firmy oleju opałowego, kto był wykorzystywany do napędzania silników - poinformował w środę wiceminister finansów Jacek Kapica. Co bynajmniej 73 członków indyjskich sił bezpieczeństwa zginęło we wtorkowej zasadzce, urządzonej z wykorzystaniem maoistowskich bojowników - poinformowały indyjskie władze. Do masakry doszło w czasie patrolu okolic obozów rebeliantów w stanie Chhattisgarh w środkowych Indiach.Nieporadność władz wobec epidemii grypy na Ukrainie może doprowadzić do konieczności wprowadzenia stanu wyjątkowego i przełożenia daty wyborów prezydenckich - oświadczył w piątek pełnomocnik prezydenta Wiktora Juszczenki w Radzie Najwyższej (parlamencie) Ihor Popow. Niemiecka milicja potwierdziła, że ma w swoich rękach jednego z czterech gangsterów, którzy 6 marca napadli na kasyno w hotelu Grand Hyatt w Berlinie. Cel komisji hazardowej jest jasny: ma przyczynić się do gwałtownego zredukowania szans najsilniejszego kandydata na prezydenta - ocenił w radiu RMF FM Jan Rokita. I podkreślił, że Donald Tusk i PO godząc się na jej powołanie igrają z dużym ogniem. - Tu i ówdzie bodajże płomienie na Belwederskiej i Alejach Ujazdowskich - dodał.

Rostowski: Idę do Pałacu z nadzieją w sercu


W samo środek dnia zbiera się Narodowa grono Rozwoju, która pod przewodnictwem prezydenta zajmie się finansami publicznymi. Na spotkanie w Pałacu Prezydenckim został też zaproszony minister finansów. Jacek Rostowski zapowiedział w RMF FM, że zamierza opisać prezydentowi założenia czterech reform, by "wiedzieć, czy prezydent je poprze".

Stary Kontynent walczy z upałami


Fala upałów przetacza się za pośrednictwem Europę. Włochy coraz dotkliwiej odczuwają nadzwyczajne upały, które dają się we znaki w całym kraju, od Alp aż po Sycylię. Francuskie władze ostrzegają: wzmianka na spiekota na południu!

Pogarsza się przypadek chrześcijan na świecie


o tyle o ile 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych ze względu na swoją wiarę - powiedział niemieckiej gazecie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" pryncypał niemieckiego oddziału organizacji Open Doors Markus Rode.

Złapała go policja; połknął zapisy tachografu


kierowca tira, zatrzymany dzięki policję drogową w Szwajcarii, połknął zapisy tachografu z obawy poprzednio karą, jaką dostanie za wina czasu pracy.

Niemcy: 16 osób rannych w zderzeniu pociągów


Szesnaście osób zostało rannych, w tym jedna poważnie, na skutek zderzenia dwóch pociągów w nocy ze środy na czwartek w rejonie Hanoweru na północy Niemiec - poinformowała niemiecka policja.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego