Sto razy dla Palikota


komisja Platformy, która jest odpowiedzialna za przebieg prawyborów w partii, wyciągnie konsekwencje przy Janusza Palikota za wypominanie Radosławowi Sikorskiemu jego udziały w rządzie PiS. wprawdzie ofiara wypowiedzi Palikota skłania się ku innym metodom ukarania.

Korzystanie z pomocy prawnika w postępowaniach przetargowych w przypadku dużych wykonawców - np. deweloperów budujących duże osiedla - jest już dzień dzisiejszy niejako standardem. Niestety, do tego rozwiązania nie są jeszcze przekonani inwestorzy realizujący mniejsze przedsięwzięcia lub wykonujący takie projekty rzadko. W dobie kryzysu finansowego, kiedy banki muszą coraz to agresywniej naparzać się o klienta coraz wyraźniej widać, że modnym stało się tworzenie ofert skierowanych do konkretnych grup docelowych. Ugrupowanie premier Julii Tymoszenko, która przegrała wybory prezydenckie na Ukrainie, zaskarży w sądzie wyniki niedzielnego głosowania - oświadczyła Ołena Szustik, wiceszefowa klubu BJuT w Radzie Najwyższej Ukrainy.Mamy znajdujący się u samego dołu WIBOR w historii i spadające od jesieni ubiegłego roku marże kredytów hipotecznych. Posiadacze kredytów złotowych nie powinni narzekać. Z najnowszego sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" wynika, że Platformę Obywatelską popiera 45 proc. wyborców, a PiS 28 proc. W porównaniu do września to obniżenie o 8 punktów procentowych dla partii Tuska, a postęp o 2 punkty dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Wystawy, warsztaty, spotkania, festiwal polskich i zagranicznych szkół tudzież liczne dyskusje... korab w pełni zanurzyła się w designie! A pełnia to za sprawą kolejnej edycji festiwalu, który z roku na rok cieszy się raz za razem większą popularnością.

Za miesiąc 29 stycznia odbędzie się kolejne losowanie do otwartych funduszy emerytalnych. Obejmie ono tych wszystkich, którzy nie dopełnili obowiązku i nie dokonali wyboru OFE samodzielnie.

Wszedł w bytowanie traktat Lizboński, który od dziś obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Tyle, że w Polsce nie został coraz podany do informacji publicznej. Dlaczego? Nie niechybnie końca tendencji obniżania oprocentowania lokat. Od połowy maja zdecydowało się na to pięć banków. Tym jak jeden mąż aczkolwiek nie dotknęło to liderów naszego zestawienia.

kiedyś spacery ówczesny chwilami ucieczki od rzeczywistości, czasem refleksji... Navigon twierdzi najwyraźniej, że "spacerowicze" są niszą rynkową, w którą wskazane jest zainwestować. W skali całego roku warszawski parkiet urósł o w pewnej mierze 40 procent, a wartość spółek na nim notowanych przekroczyła liczba 700 miliardów złotych. Szef IPN Janusz Kurtyka przedstawił podczas specjalnej konferencji relację z toku śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej.Nikt, kto został kontuzjowany w tej powodzi, nie zostanie bez pomocy, także ci wszyscy, którzy z różnych względów nie są ubezpieczeni, otrzymają pomoc poinformował w piątek premier Donald Tusk w toku przedstawiania w Sejmie informacji rządu o powodzi. Najprawdopodobniej Ewa Kierzkowska wicemarszałek Sejmu będzie kandydatką PSL w wyborach prezydenckich. Z informacji Rz wynika, że Waldemar Pawlak nie wystartuje. rozmowy Google z Pekinem zakończyły się fiaskiem. Firma z Mountain View zamknie chińską wersję swojej przeglądarki i wycofa się z Chin na "99 procent".

Czy Litwa wygra z Gdańskiem w walce o Bałtyk?


Polska system gospodarczy morska nie dość, że się nie rozwija, to jeszcze od dwóch dekad przeżywa poważny regres. blisko idealnego położenia naszego kraju, w wyścigu gospodarczym państw basenu Morza Bałtyckiego od lokalny lepsza jest poniekąd Litwa.

Rydzyk porównuje UE do Hitlera


Tadeusz Rydzyk na przestrzeni kazania w Kętrzynie odniósł się do wyroku Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Polska wołowina podbija rzeczywistość


Rzeczpospolita Polska żywność, smaczna i zdrowa, jest atrakcyjną wizytówką całego eksportu rolno-spożywczego. A już atutem i szlagierem na półmiskach całej konsumpcyjnej Europy jest wołowina.

Ziobro przeprosił Garlickiego


Po nad roku od uprawomocnienia się wyroku, Zbigniew Ziobro wykonał orzeczenie sądu i przeprosił dr. Mirosława Garlickiego. zapowiedź pojawiło się na antenie najważniejszych stacji telewizyjnych.

Ukryte dowody ws. Olewnika


Jedno z najważniejszych pytań ws. Krzysztofa Olewnika brzmi czy opiniodawca doktór z Olsztyna ukrył dowody? dziennik gazeta Prawna zdobył informacje, z których wynika, że nadkomisarz Bogdan Zalewski pominął w raporcie jeden z wyników badania DNA.