Sto razy dla Palikota


Komisja Platformy, która jest odpowiedzialna za bieg prawyborów w partii, wyciągnie konsekwencje wobec Janusza Palikota za wypominanie Radosławowi Sikorskiemu jego udziały w rządzie PiS. choć jałmużna wypowiedzi Palikota skłania się ku innym metodom ukarania.

Wspólna waluta jest kolejnym etapem integracji, po umożliwieniu wolnego przepływu pracy, kapitału oraz wytworzonych dóbr i usług. Rząd przyjął w końcu rozporządzenie powołujące komórkę, która ma na celu ustawienie procesu wprowadzania euro w Polsce. Pytanie tylko, kto oddziaływanie wspólna waluta wywrze na rodzimą gospodarkę? Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych, przeprosił prezydenta Lecha Kaczyńskiego za swoje komentarze dotyczące wzrostu Kaczyńskiego. Przypomnijmy, zwierzchnik MSZ na lutowej konwencji Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy wypowiedział słowa: "prezydent wolnej Polski przypuszczalnie być niski, ale nie winien być mały". Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski spotkał się w Krakowie z kard. Stanisławem Dziwiszem - podał do informacji naczelny biura prasowego Kancelarii Sejmu Krzysztof Luft.Polacy wkrótce znajdą w swoich skrzynkach pocztowych list od marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Będzie to cząstka kampanii wyborczej. Nad treścią listu jeszcze pracuje sztab kandydata. interes po kilku tygodniach ciszy ogłosiła swoje oficjalne stanowisko w sprawie zerwania z nią umowy na budowę stadionu na Euro 2012 we Wrocławiu. W sobotę na Placu Piłsudskiego w Warszawie miała położenie msza święta w intencji ofiar katastrofy 10 kwietnia.

komisja hazardowa przesłucha dziś Jacka Rostowskiego, Zytę Gilowską i marka Wagnera. Na pierwszy gorliwość już poszedł członek rządu finansów.

W styczniu 2010 r. z programu "Rodzina na swoim" skorzystało coś koło tego 2.300 tys. osób zaciągając kredyty na kwotę 421 mln zł, w lutym kredytów było 2.500, a ich łączna ilość wyniosła 437 mln. Mariusz Błaszczak, wyraziciel klubu PiS poinformował, że obóz wyłoni swojego kandydata w wyborach prezydenckich do poniedziałku.

Michał Boni przedstawił działania, jakie podejmie stopień celem uregulowania kwestii gier hazardowych. Zdelegalizujemy automaty niskich wygranych i salony z automatami. Będą funkcjonowały do wygaśnięcia zezwoleń w ciągu 6 lat, co roku coraz mniej. Nie będą wydawane nowe. Zakazane będą gry w internecie oraz videoloterie" zapowiedział minister. W ciągu pięciu lat rząd zamierza zaniechać powyżej 50 tys. salonów gier i automatów o niskich wygranych. Projekt ustawy o zmianie ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym przewiduje skrót z 6 miesięcy do 60 dni terminu na wydanie decyzji i powiedzenie podatku przez urząd skarbowy. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu oceny merytorycznej wniosków o dofinansowanie, złożonych w roku 2010 będą znane przed pierwszą tegoroczną rundą naboru wniosków.Zaczęła się nowa dziesięciolecie - trwanie na podsumowania. Najciekawszym zjawiskiem wartym obserwacji i analizy jest niezaprzeczalnie wszechobecnie królujący nam Internet. postscriptum odrzucili rezolujcję PiS wzywającą ranga do wystąpienia o szwung za pośrednictwem polskich prokuratorów śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. odwiedziny szefowej dyplomacji UE ma na celu zwrócenie uwagi, że alians Europejska jest zaangażowana w rozwiązywanie konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną. Catherine Ashton chce się przekonać, czy prawa ręka udzielana Gazie rządzonej przez Hamas przynosi jakiekolwiek efekty. W zeszłym roku przymierze wsparła Gazę pomocą o wartości 400 milionów euro.

Lech Kaczyński: Dziękuję za rozmowę, panie ministrze


Jak nieoficjalnie ustalił tygodnik "Wprost", tuż poprzednio wyborem prokuratora generalnego doszło do nieprzyjemnej scysji między prezydentem a ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim.

Politycy odwołują przyjazd do Krakowa


Do tej pory ośmiu polityków zrezygnowało z przybycia na niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej podało gabinet prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

transakcje na rynku nieruchomości mają profil nasz


nadrzędny referat średni opublikował dane dotyczące zarejestrowanych notarialnie i objętych ewidencją statystyczną transakcji kupna/sprzedaży dokonanych na rynku nieruchomości w Polsce w 2008 roku.

prezes rady ministrów odwiedza powodzian


premier Donald Tusk społem z szefem MSWiA Jerzym Millerem jeździ po zalanych terenach kraju. Odwiedzi m.in. powiat bocheński w Małopolsce, w planach ma plus wizytę na Śląsku.

Kamiński rozdaje podwyżki


Jak ustalił "Dziennik pismo Prawna" aż 200 tys. zł co miesiąc kosztują Centralne kancelaria Antykorupcyjne podwyżki, które zostały przyznane dzięki Mariusza Kamińskiego w ostatnich dniach swojego urzędowania.