"Przechodźcie na zbliżenie". milusiński kierowało na lotnisku


zbity synek kierował przez jakiś okres ruchem lotniczym na lotnisku Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku. Najprawdopodobniej zrobił to za zgodą pracującego tam swojego ojca. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wszczęło badanie w tej sprawie.

Centroprawicowa alians rządowa wygrała wybory samorządowe we Włoszech odbierając centrolewicy władzę w czterech regionach: Lacjum, Piemoncie, Kampanii i Kalabrii - wynika z wciąż nieoficjalnych danych. Trwa liczenie głosów w prowincjach i gminach. Uchybienia i zaniedbania zarzuca PiS prowadzonemu dzięki Rosjan postępowaniu ws. katastrofy smoleńskiej. I wskutek tego wzywa w rezolucji premiera, by wystąpił o werwa śledztwa, proponując by jej projekt był rozpatrywany coraz na tym posiedzeniu Sejmu. Inicjatywy nie popierają inne kluby: PO, PSL i SLD. Włoski wulkan Marsili jest aktywny, a jego ściany są kruche - poinformował włoski wulkanolog Giuseppe D'Anna z włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. eksplozja wulkanu może wywołać tsunami, które zaleje południowe Włochy.Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński odnosząc się do spekulacji, że lewica może coraz w wyborach prezydenckich poprzeć Andrzeja Olechowskiego, powiedział, że to on sam jest kandydatem SLD i nie ma co do tego wątpliwości. Szmajdziński stwierdził, że liczy na bezpośredni kontakt z wyborcami. - Ja jestem w Polsce, a PO w "Warszawce" - podkreślił polityk, komentując szum medialny wokół niedzielnej debaty Komorowski-Sikorski. Joaquin Almunia nieprzyjazny przyspieszaniu przyjmowania nowych państw do strefy euro. Unijny komisarz do spraw gospodarczych i walutowych powiedział, że przyśpieszenie przyjęcia euro za pomocą państwa Europy środkowej i wschodniej wymagałoby poluzowania kryteriów z Maastricht - a to nie jest możliwe. Najbliższa rodzina, żołnierze i koledzy honorowa z jednostki w Leźnicy Wielkiej pożegnali poległego 10 sierpnia w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył premier Donald Tusk. Prezydenta RP reprezentował prezes BBN Aleksander Szczygło.

centralny konował sanitarny Rosji Giennadij Oniszczenko zaapelował w niedzielę o wprowadzenie zakazu sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych po godzinie 21. apostrofa ma być częścią zainicjowanej przez Kreml kampanii walki z nadużywaniem alkoholu.

1,1 mln dol. zapłacił zwycięzca aukcji za egzemplarz pierwszego komiksu o przygodach Batmana. To najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono za komiks. dawny najlepszy wynik należał do zeszytu o Supermanie i został ustanowiony ledwo nieco dni temu. Premier Donald Tusk, poprzednio posiedzeniem rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, zapowiedział, że we wtorek przedstawi Radzie Ministrów algorytm dotyczący wielomiliardowej pomocy dla terenów dotkniętych powodzią.

W niedzielę rankiem otwarto lokale wyborcze w Iraku, dokąd w tym dniu odbywają się wybory do Rady Reprezentantów (parlamentu). Wybory uważane są za kluczowe w dążeniu do dla zapewnienia stabilności Iraku natomiast za test demokracji tym kraju. Były prezydent Lech Wałęsa z zadowoleniem przyjmuje nową biografię na swój temat, autorstwa Jana Skórzyńskiego. Książki tej jeszcze, z braku czasu, nie czytał, ale - jak powiedział - zamierza po nią sięgnąć. W sobotę o świcie w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpoczęła się Eucharystia święta w intencji Ojczyzny i wojska, która zainaugurowała uroczyste obchody święta Wojska Polskiego.Naukowcy amerykańscy opracowali rewolucyjną technologię umożliwiającą częściowe przywrócenie niewidomym osobom wzroku z pomocą końcówek nerwowych języka. Pismo "Scientific American" poinformowało, że z powodu małemu przyrządowi - Brain Point pozbawieni wzroku siła robocza zaczynają widzieć. premier Donald Tusk, przedtem posiedzeniem rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, zapowiedział, że we wtorek przedstawi Radzie Ministrów schemat dotyczący wielomiliardowej pomocy dla terenów dotkniętych powodzią. Aż 24 kolejki podopieczni Josepa Guardioli musieli czekać na... pierwszą ligową porażkę. Pogromcami piłkarze z Madrytu, ale nie Real, a walczące z kryzysem Atletico.

Ameryka się wstydzi


Marcy Kaptur, demokratka z Ohio, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w amerykańskiej Izbie Reprezentantów, w rozmowie z "Polską" skrytykowała administrację Baracka Obamy i podkreśliła, że w Gdańsku winien być prezydent USA.

Merkel w polskiej ambasadzie


Po polski z całego świata płyną wyrazy współczucia po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem. Do polskiej ambasady w Berlinie przyjechała kanclerz helmut Angela Merkel z mężem Joachimem Sauerem.

Co robić, gdy zbliża się powódź?


Jak szykować się do wielkiej wody? Co może się przydać w kryzysowej sytuacji? Na terenach zagrożonych powodzią w centrum i na północy lokalny mieszkają tysiące ludzi. Nie ktoś wie, jak przygotowywać się na sytuację, gdy gadka szmatka pokona wały. Na naszej stronie publikujemy poradnik przygotowany za pośrednictwem Mazowiecki referat Wojewódzki.

Polska: Unia to 27, a nie 16 państw


Polska, Szwecja i Wlk. Brytania - trzy największe gospodarki UE spoza strefy euro, sprzeciwiają się, by zarządzanie gospodarcze ograniczyć do eurolandu. Chcą, żeby administracja to objęło całą 27 unijnych państw - powiedział Mikołaj Dowgielewicz.

Sikorski: wszyscy jesteśmy pod wrażeniem


zwierzchnik dyplomacji Radosław Sikorski ocenił, że obecność premiera Rosji Władimira Putina na uroczystościach w Katyniu jest gestem w stronę polskiej wrażliwości. - I to cieszy - podkreślił minister.