Taksówkarze się zbuntowali. Marsz żałobny w Warszawie


Przed kancelarią premiera na al. Ujazdowskich w Warszawie rozpoczął się rewolta taksówkarzy. Protestujący nie zgadzają się na działalność tzw. przewozu osób. Działalność taką nazywają "piractwem", które porównują do podrabiania ubrań i płyty CD.

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 20-letniego traktorzystę, kto uciekając przed drogówką potrącił jednego z funkcjonariuszy. oprócz tym, że nietrzeźwy rolnik nie proszek prawa jazdy, sam ciągnik nie został też nigdy dopuszczony do ruchu. Za napaść na policjanta mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. prestiżowy w środowisku hodowca rzadkich gatunków ptaków (takich jak tragopany czy olśniaki himalajskie) najprawdopodobniej nielegalnie handlował nimi w internecie. w ciągu policyjnej kontroli, mężczyzna nie proch odpowiednich dokumentów. przypadek wypadku Tigera Woodsa, jaki zelektryzował nie owszem fanów golfa, zamknięta. milicja uznała Amerykanina winnym wypadku, ale golfiście nie zostały postawione zarzuty karne. Musi tylko zrewanżować się grzywna w wysokości od początku do końca 164 dolarów. I wylać żonie...- Szanuję sondaże, ale nie powinny nas deprymować. To jest jakiś artykuł wyjścia. Stajemy do walki - tak Joanna Kluzik-Rostkowska skomentowała wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez SMG/KRC w programie "Kropka nad i". Superżołnierze - absolutnie zdrowi i nienagannie przystosowani do wykonywanych zadań - taki cel chce dochrapać się polskie wojsko. A wszystko ze względu badaniom DNA. wojsko - sprawdzając kod wrodzony rekrutów - chce wcielać w pełni sprawnych i odpornych na stres ludzi. bezsens – w taki sposób były już szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak kwituje sugestie, że pożegnał się z posadą z powodu długiego języka. W wywiadzie dla "Polski The Times" zarzeka się, że nie został zwolniony za upływ o planowanej dymisji Grzegorza Schetyny.

W poniedziałkowym losowaniu włoskiej gry liczbowej Superenalotto na nowo nikt nie trafił "szóstki", za którą jest dozwolone było zdobyć główną wygraną - 135,9 mln euro - podała agencja Ansa.

Wygląda na to, że z pewną taką nieśmiałością wracają czasy, gdy banki pożyczały na mieszkanie więcej niż było ono warte. Od czwartku Allianz bank kusi klientów kredytem na 105 proc. nieruchomości - informuje portal gazeta.pl. John Ruiz , były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie, ogłosił finis kariery. W 2004 roku amerykaniec wygrał na punkty walkę w obronie pasa federacji WBA z Andrzejem Gołotą, tymczasem zdaniem obserwatorów lepiej zaprezentował się wówczas Polak.

niedaleko kryzysowej nawałnicy, która przetoczyła się przez Wall Street, nieznany Jork pozostaje najlepszym na świecie miejscem do robienia biznesu. W przeprowadzonym dzięki Bloomberga sondażu, "Wielkie Jabłko" wyprzedza Singapur i Londyn. Pracownik brytyjskiej poczty wyrzucił wygrywający kupon loteryjny. Przeszło mu koło nosa 100 tys. funtów (ok. 448 tys. złotych) – donosi serwis thestar.co.uk. Hiszpan Nacho Novo nie wytrzymał. Obrażany z wykorzystaniem fanów Aberdeen zdjął spodenki i wykonał w ich kierunku obsceniczny gest. Sprawę bada szkocka policja, a federacja nie wyklucza kary dla napastnika Glasgow Rangers.Jak poinformował "Dziennik" w swoim serwisie internetowym, do prokuratury apelacyjnej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w ministerstwie finansów. strzelenie z ucha to złożyło CBA zanim Donald Tusk odwołał Mariusza Kamińskiego ze stanowiska szefa Biura. Jak następnie powiedział dziewiczy członek rządu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, przypadek dotyczy lat 2001-2007. Co ósmy z pracujących Polaków zdaje sobie sprawę, ile swoich pieniędzy odkłada na emeryturę - wynika z sondaży przygotowanego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Z tego samego badania wynika, że chcielibyśmy emerytury takiej, jak zarobki z ostatnich lat - czy też i więcej. Według sobotnich prognoz amerykańskich służb meteorologicznych, szalejący na Pacyfiku "Rick" to najsilniejszy od dekady huragan w północno-wschodnich rejonach Oceanu Spokojnego.

ONZ: Haiti potrzebuje pół miliarda dolarów


ONZ zaapelowała o zgromadzenie 562 mln dol. na asystent dla ofiar wtorkowego trzęsienia ziemi na Haiti - poinformowała w sobotę BBC. asystent sekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych John Holmes powiedział, że środki te są potrzebne na barki 3 mln osób z wykorzystaniem 6 miesięcy.

królowa nie żyje. Taki dowcip


Tego żartu raczej nie można określić śmiesznym. Brytyjski prezenter Danny Kelly ogłosił na radiowej antenie, że królowa… nie żyje. BBC, dla której to stacji pracuje prezenter, wystosowała we wtorek oficjalne przeprosiny za zachowanie pracownika.

Olbrzymie siły zbrojne pod dowództwem Polaka


nasz oficer Marynarki Wojennej, komandor porucznik Krzysztof Rybak dowodził jednostkami z jedenastu państw na przestrzeni jednych z największych ćwiczeń Sojuszu pod kryptonimem "Brilliant Mariner 2010". Pod jego dowództwem operowało trzynaście okrętów i trzy grupy nurków minerów.

wielki Majewski triumfuje


Tomasz Majewski znów najlepszy. sława olimpijski z Pekinu wynikiem 19,93 m wygrał zgadywanka pchnięcia kulą w czasie lekkoatletycznego mityngu w Walencji. Z kolei tok na 1500 m zakończył się podwójnym zwycięstwem Polek - Sylwia Ejdys wyprzedziła Renatę Pliś.

Był dom, nie ma domu. Osunęła się kula ziemska


Osuwające się spadek wzgóra całkowicie zmiażdżyło dom bytowy w miejscwości Jamnica kołowrót Nowego Sącza - pisze na platformę kontakt TVN24 pan Piotr. I przesyła zdjęcia. Dom, kto coraz widać na tych fotoach już nie istnmieje - pisze nasz internauta.