Taksówkarze się zbuntowali. marsz żałobny w Warszawie


przed kancelarią premiera na al. Ujazdowskich w Warszawie rozpoczął się opór taksówkarzy. Protestujący nie zgadzają się na działanie tzw. przewozu osób. Działalność taką nazywają "piractwem", które porównują do podrabiania ubrań i płyty CD.

Specjalna strona internetowa skierowana do młodych, kampania informacyjna o tym jak głosować nie licząc miejscem swojego zamieszkania, liczne profile w serwisach społecznościowych – tak system Obywatelska chce w internecie promować Bronisława Komorowskiego. Politycy PO określają tę strategię mianem "mocnego uderzenia". Nowe muzeum historii podziału i zjednoczenia helmut otwarto w Willi Schoeningen w Poczdamie. Inauguracji muzeum dokonała kanclerz szkop Angela Merkel. W uroczystości wzięli udział Radosław Sikorski a Henry Kissinger. obok tej okazji pryncypał polskiego MSZ wspominał okoliczności, dzięki którym został mężem Anne Applebaum. Francuska biznes Arkema jest zainteresowana kupnem Zakładów Chemicznych Police - dowiedziało się na boku Polskie radiostacja Szczecin. członek rządu skarbu wystawił na sprzedaż pakiet 60 odsetki akcji spółki, termin składania ofert upływa 28 czerwca.- W lutym w Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku i Olsztynie ceny mieszkań coraz spadały - wynika z raportu przygotowanego za pośrednictwem serwis nieruchomości Oferty.net i doradców finansowych Open Finance. chociaż w Warszawie, Białymstoku, czy Poznaniu powinno się było już płacić więcej. leczenie szokowa czy sposób na zbliżenie do władzy? Pytań pojawiło się wiele. Wywołał je wyjątkowy wystrój jednego z rosyjskich szpitali. W tym, że budowla udekorowano obrazami nie byłoby nic dziwnego, jeśliby nie fakt, że znalazł się na nich Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin. Szefowie rosyjskiego państwa grają w szachy... komitet Europejska utworzy specjalną komisję, by ocenić wpływ perturbacji wywołanych chmurą pyłu wulkanicznego na przemysł transportu lotniczego i gospodarkę - zapowiedział przewodniczący KE Jose Barroso.

wśród potencjalnych kupców stoczni są inwestorzy branżowi - wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Mimo, że nie zamierzają toczyć się właściwej działalności stoczniowej, to jest szansa, że jakąś mogą. A to przypuszczalnie oznaczać, że punkt programu z kilku tysięcy zwolnionych stoczniowców przypuszczalnie wrócić do starej pracy.

Takie pomyłki nie powinny się zdarzać. A jednak, peruwiańscy lekarze przez pomyłkę amputowali 86-letniemu mężczyźnie zdrową stopę. Znają 80 nazw przedmiotów, które po usłyszanej komendzie potrafią podnieść, przynieść lub odnieść na miejsce. Pomagają w domach, w toku zakupów i spacerów. jeśli zdarzył się wypadek wezwą pomoc. Są tak mądre, że gdy już poprawnie poznają zwyczaje i zachowania człowieka, potrafią wyprzedzać życzenia i wydanie komendy.

Korea Północna zagroziła dzisiaj, że użyje "bezlitosnej siły fizycznej" w odpowiedzi na coroczne ćwiczenia wojskowe, jakie niedaleko jej granicy jutro przeprowadzą USA Zjednoczone i Korea Południowa – informuje filia AP. Pewna mieszkanka chińskiego miasta Nanjing postanowiła przekonać mieszkańców, by byli z większym natężeniem liberalni jeżeli chodzi o wybieg do tańca na rurze. Duża część chińskiego społeczeństwa twierdzi bowiem, że taki odmiana tańca to pornografia. Klub PiS w przyjętej rezolucji zwrócił się do premiera Donalda Tuska o popis Sejmowi raportu nt. działań polskiej dyplomacji w sprawie represji pod Polaków na Białorusi. PiS wezwał premiera do podjęcia "zdecydowanych działań" w tej kwestii.Na organizację wyborów prezydenckich - w związku z koniecznością usuwania skutków powodzi - PKW wydała już zarazem 250 tys. zł. Huraganowe wiatry i obfite opady śniegu sparaliżowały dzień wczorajszy ruch na drogach. dzień dzisiejszy wypadek wygląda lepiej: wiatr zelżał, a w miejsce śniegu pada deszcz, niemniej jednak utrudnienia bez ustanku występują. Pod Warszawą tir zablokował krajową siódemkę. pomijając tym najgorzej jest w Małopolsce, na Pomorzu i Podkarpaciu. - W Polsce wszystkie święta są dramatyczne i ponure. Dzień 31 sierpnia został wymazany ze świadomości Polaków, a jest to przecież w największym stopniu radosna termin w historii nasz – powiedział w TVN 24 Władysław Frasyniuk. – Dopóki święta tego typu nie będą miały radosnego charakteru, to nie wiem, czy bez liku osób będzie chciało je czcić w przyszłości - dodał, komentując przypadającą na dziś 29. rocznice podpisania porozumień sierpniowych.

ślubna Kaczmarka: Mam nowe informacje, chcę zeznawać


towarzyszka życia byłego szefa MSWiA Honorata Kaczmarek apiać zeznaje poprzednio komisją ds. nacisków. Twierdzi, że ma nowe informacje ws. słynnej konferencji multimedialnej człowieka Zbigniewa Ziobry - byłego zastępcy prokuratora generalnego Jerzego Engelkinga.

Dwóch europosłów z PO przeciwko nowej KE


Dwóch polskich europosłów Platformy Obywatelskie, Paweł Zalewski i Artur Zasada, w charakterze jedyni z chadeckiej frakcji w Parlamencie Europejskim zagłosowali przeciwko nowej Komisji Europejskiej, chcąc wskazać na pobłażanie unijnej polityki zagranicznej.

Czapiński: Komorowski nie ma sztabu


Jest możliwe, że Jarosław Kaczyński wewnętrznie detalicznie się zmienił. Ale odmiana stylu nie oznacza wcale, że zmienił swoje cele polityczne i swoją wizję polityczną - mówi "Polsce The Times" psycholog cywilny prof. Janusz Czapiński. Spadające polecanie Komorowskiego "to twórczość jego sztabu, którego jakby w ogóle nie ma" - dodaje.

"Płomienie" spaliły "Lisy z Pustyni"


czara Narodów Afryki nabiera rumieńców. W Luandzie "Płomienie" z Malawi pokonały bezpiecznie uczestnika mistrzostw świata Algierię 3:0. To pierwsza zwycięstwo ekipy Malawi w historii turnieju.

Szwecja: Parlament uznał masakrę Ormian za masakra


Parlament Szwecji przyjął dziś, pomimo opinii rządu i większością lecz jednego głosu, nauka umoralniająca uznający za masowy mord masakrę Ormian w królestwo osmańskim w latach 1914-1915. na dniach po tym MSZ Szwecji przypomniał o swym poparciu dla wejścia Turcji do UE. Po głosowaniu ws. Ormian Turcja odwołała ze Szwecji swojego ambasadora.