KE przyjęła plan oszczędnościowy na następną dekadę


komisja Europejska ogłosiła w środę nową strategię EU2020, skoncentrowaną na inwestycjach w badania i innowacje tudzież promowaniu przyjaznej środowisku gospodarki opartej na wiedzy i rozwoju kapitału ludzkiego; EU2020 zastąpi nieskuteczną Strategię Lizbońską.

Gwiazdy polskiego sportu - medaliści igrzysk, mistrzostw świata i Europy - budziły największe ochota wśród ok. 30 000 osób, które na Kępie Potockiej w Warszawie wzięły porcja w 11. Pikniku Olimpijskim. abstrahując od frekwencji, dopisała też pogoda. 300 000 dodatkowych biletów przeznaczą dla fanów sportu organizatorzy londyńskich igrzysk olimpijskich 2012 r. Chcą cofnąć się widoku wolnych miejsc i pustych trybun, tak jak to było w Pekinie w 2008 r. Saudyjski klecha powiedział, że nic nie usprawiedliwia małżeństw dorosłych mężczyzn z dziewczynkami, nawet to, że nim 14 wiekami prorok Mahomet poślubił Aiszę, gdy ta nie miała coraz 9 lat.Przygotowujący się do finałów mistrzostw świata australijscy piłkarze zmienili położenie wtorkowego treningu, skoro są nader niezadowoleni ze stanu boiska w południowoafrykańskim Roodepoort. Adam Małysz był w czwartek optymalny w dwóch seriach treningowych przedtem kwalifikacjami do sobotniego konkursu na obiekcie HS140 w Whistler. Nie pojawili się niektórzy austriaccy zawodnicy i szwajcar Simon Ammann. Robert Kubica z teamu Renault uzyskał szósty Chronos w ciągu drugiego treningu poprzednio niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii. W porównaniu do pierwszej sesji treningowej Lach poprawił swój okres o równą sekundę i awansował o jedną lokatę.

Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów Jean Ferrat zmarł w sobotę w szpitalu w Aubenas w departamencie Ardeche na południu Francji.

Od katastrofalnego trzęsienia ziemi na Haiti minął powyżej miesiąc, ale w końcu wolno było zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci. Do zniszczonego przy użyciu katastrofa żywiołowa kraju przylecieli klauni, aby przywrócić najmłodszym beztroskie chwile. Marcy Kaptur, demokratka z Ohio, jedna z w najwyższym stopniu wpływowych kobiet w amerykańskiej Izbie Reprezentantów, w rozmowie z "Polską" skrytykowała administrację Baracka Obamy i podkreśliła, że w Gdańsku powinien być prezydent USA.

zachęcony udanym transferem Siergieja Kriwca Lech Poznań chciałby ściągnąć jego rodaków. prawdopodobnie się to tymczasem dać wyraz niezwykle trudne i niewykonalne tego lata. wojownik Armii Krajowej, jaki wraz z rodziną ocalił od Holokaustu 12 Żydów, zwrócił się do Izraela o uhonorowanie zakonnic polskich, które dodatkowo ratowały żydowskie dzieci w czasie okupacji hitlerowskiej. Kibice bramkarza Celtiku Glasgow Artura Boruca mogą zrzucić z nim wieczór. wywiad w jednej z restauracji na stadionie Celtic zieleniec odbędzie się 22 listopada. Bilety wstępu kosztują 65 funtów (plus vat) i obejmują trzydaniową kolację.Trzy medale olimpijskie, wszystkie Kryształowe Kule Pucharu Świata, wielkie zwycięstwo w prestiżowych zawodach Tour de Ski - tak dekoracyjny zbiór trofeów jest dziełem Justyny Kowalczyk. I to tylko w tym sezonie, jaki właśnie dobiegł końca. Najlepsza biegaczka świata całkiem zasłużenie zarobiła z racji temu bez mała milion złotych! Chilijski wymiar sprawiedliwości nakazał we wtorek uwięzienie 129 osób podejrzanych o pomoc w usuwaniu krytyków reżimu rządów Augusto Pinocheta. Sformułowanie: "polskie obozy koncentracyjne" pojawiło się na stronie internetowej popularnego amerykańskiego radia publicznego NPR. Ambasada w Waszyngtonie zapowiedziała interwencję.

architektura poszła na dno


W Zatoce Meksykańskiej zatonęła w czwartek amerykańska architektura wiertnicza, na której w środę doszło do eksplozji i pożaru. Władze USA poinformowały o zagrożeniu wyciekiem ropy. Na morzu non stop trwają poszukiwania 11 zaginionych robotników.

Miedwiediew nie wyklucza ubiegania się o reelekcję


język rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział w wywiadzie dla norweskiego dziennika "Aftenposten", że nie wyklucza ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich w 2012 roku, jeśli będzie tego wymagało dobro kraju.

Rewolucja w rosyjskiej milicji? "To początek"


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zdymisjonował w czwartek 17 generałów MSW, w tym dwóch wiceministrów, i zarządził szeroko zakrojoną reformę w resorcie, która ma obniżyć stan personelu i zaostrzyć kary dla funkcjonariuszy łamiących prawo.

Polonia Bytom - fermata Kielce. LIVE!


W sobotnie pora poobiednia na stadionie blisko ulicy Olimpijskiej w Bytomiu zmierzą się szósta z jedenastą drużyną ekstraklasy. Miejscowa Polonia podejmie Kielecką Koronę. Zapraszamy do relacji "minuta po minucie", którą przeprowadzimy explicite z tego spotkania.

Berlusconi nie zamierza unikać ludzi


premier Włoch Silvio Berlusconi, który wrócił do zdrowia i pracy po miesięcznej rekonwalescencji w rezultacie ataku niezrównoważonego mężczyzny, zapewnił, że nie zamierza zmieniać swych przyzwyczajeń i nie będzie unikał bezpośrednich kontaktów z ludźmi.