KE przyjęła plan oszczędnościowy na następną dekadę


Komisja Europejska ogłosiła w środę nową strategię EU2020, skoncentrowaną na inwestycjach w badania i innowacje oraz promowaniu przyjaznej środowisku gospodarki opartej na wiedzy i rozwoju kapitału ludzkiego; EU2020 zastąpi nieskuteczną Strategię Lizbońską.

Próby wychowania dyktatora dają odwrotny, groźny dla nas i dla Europy skutek - powiedział w pierwszy dzień tygodnia lider ruchu "Europejska Białoruś" Andrej Sannikau komentując represje przy ZPB. Oscar Freire z Rabobanku wycofał się z udziału w tegorocznym Giro d'Italia. Powodem jest zapalnie zatok, poinformowała w czwartek jego grupa. W meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów podejmuje w łódzkiej Atlas Arenie - lidera grupy D - belgijski Knack Randstad Roeselare. W przypadku wygranej mistrzowie krajowy awansują na zupa miejsce.W czwartym dniu strajku kontrolerów lotów we Francji odwołano połowę lotów na paryskim lotnisku Orly, a na Roissy-Charles-de-Gaulle - 15 proc., w tym także połączenia z Warszawą. Strajk ma się zakończyć w sobotę rano. Rosjanie oceniają, kto z kandydatów o decydujący urząd w Polsce, byłby lepszym prezydentem dla polsko-rosyjskich relacji. Doradca prezydenta Rosji Igor Jurgens przyznał, że chociażby chyba że prezydencki zawody wyścigowe wygra "nieprorosyjski" Jarosław Kaczyński, to jako mąż stanu dużego kalibru zwróci uwagę na ruszczyzna punkt widzenia. - Z Bronisławem Komorowskim jako prezydentem będzie więcej zrozumienia - dodał. Ośmioro polskich alpinistów, uczestników wyprawy na drugi pod względem wysokości apogeum globu K2 (8611 m), po trzygodzinnym śnie po przylocie do Islamabadu, udało się do ambasady RP, by oddać głos w wyborach prezydenckich.

Minutą ciszy uczczono w Czechach pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której 10 kwietnia zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Izrael zdecydował się na złagodzenie blokady Strefy Gazy. Stało się to po proteście świata na poryw izraelskich sił przeciwko konwojowi z pomocą humanitarną do Strefy Gazy. Polska czeka, Kolumbia już wie - uprzedni minister obrony Juan Manuel Santos wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich. Pokonał tym samym Antanasa Mockusa.

- wcale nie jestem z tego meczu rad i spodziewam się, że jak dzień jutrzejszy otworzę gazety, to będzie niejedna petarda - dowodził po meczu z Bułgarią selekcjoner Orłów Franciszek Smuda. - Mój kompleks ma grać w dużej mierze lepiej! Prezydent Interu Massimo Moratti przyznał, że będzie zdziwiony, jeśli obecny trener mediolańskich piłkarzy Jose Mourinho zostanie w tym klubie na kolejny sezon. Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) wynikiem 6471 pkt zdobyła w siedmioboju brunatny medal 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie.Od 5 do 25 tys. euro wypłaci kościół katolicki w Austrii ofiarom molestowania seksualnego, które uprzedni napastowane w jego szkołach i innych ośrodkach edukacyjnych. To wysoce mniej, niż na początku tygodnia domagał się adwokat 131 austriackich ofiar pedofilii. Hellada zmaga się z wielkim pożarem lasów w rejonie Aten, który wymusił ewakuację ponad 10 tys. mieszkańców jednego z podstołecznych osiedli. pomagier w akcji ratunkowej skierowały lub zaoferowały Włochy, Francja, Austria, Cypr i Bułgaria. trener koszykarzy Asseco Prokomu Gdynia Tomas Pacesas nie przyjmuje coraz gratulacji z okazji awansu do czołowej ósemki Euroligi. "Jest blisko, ale zanim co nie mówmy jeszcze o awansie. To jest sport" - zastrzegł Litwin.

rzeczywistość do zniszczenia. 10 razy


Podpisany za pośrednictwem Obamę i Miedwiediewa nieznany układ o redukcji zbrojeń strategicznych świata nie zbawi, choć jest krokiem w dobrym kierunku - ocenił uprzedni prezydent pepiczek Vaclav Havel. Podkreślił w pobliżu tym, że chociażby po redukcjach za pomocą atomowych arsenałów rzeczywistość "może być dziesięć bicie wysadzony w powietrze".

Obama: nie wolno witać go jak bohatera


Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że błędem było dymisja skazanego w Szkocji w związku z zamachem nad Lockerbie Libijczyka Abdelbaseta Alego al-Megrahiego.

Kanada: oryginał zabitego Polaka pozwała policję


Matka polskiego imigranta Roberta Dziekańskiego, jaki w 2007 r. zmarł na lotnisku w Vancouverze po kilkakrotnym rażeniu paralizatorem, pozwała o odszkodowanie Kanadyjską Królewską Policję Konną (RCMP), Kanadyjską Agencję Służb Granicznych i władze lotniska w Vancouverze - informuje na swojej stronie internetowej kanadyjski diariusz "Vancouver Sun".

Pogoń i wygrana Napoli w Turynie


Piłkarze Napoli w drugiej kolejce z plus minus zdołali odrobić dwubramkową stratę. Tym razem gonili skutek w spotkaniu z Juventusem Turyn i odnieśli niespodziewane zwycięstwo.

Nasi mistrzowie ponieśli drugą porażkę


W swoim drugim spotkaniu Pucharu Wielkich Mistrzów, który odbywa się w Japonii, przedstawicielstwo nasz poniosła drugą porażkę. W czwartek "Biało-czerwoni" przegrali z Kubą 1:3 (25:22, 18:25, 18:25, 22:25).

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego