KE przyjęła koncept ekonomiczny na następną dekadę


Komisja Europejska ogłosiła w środę nową strategię EU2020, skoncentrowaną na inwestycjach w badania i innowacje i promowaniu przyjaznej środowisku gospodarki opartej na wiedzy i rozwoju kapitału ludzkiego; EU2020 zastąpi nieskuteczną Strategię Lizbońską.

Podczas szczytu UE-Rosja 31 maja w Rostowie ze strony UE może paść obietnica mapy drogowej zniesienia wiz dla Rosjan. Kraj nad Wisłą naciska, by tak samo traktowane były kraje Partnerstwa Wschodniego, w tym Ukraina - mówił Radosław Sikorski. kontrabandzista narkotyków usiłował wwieźć do Szwajcarii 1,3 kg kokainy ukrytej w czekanach do wspinaczki, ale na lotnisku w Zurychu policjant, amator alpinizmu, udaremnił tę próbę - podała szwajcarska policja. Rosja i Polska stoją poniżej zadania, aby po raz pierwszy w dziejach dojść do zgody w czasach pokoju - podkreśla memoriał "Izwiestija", nawiązując do zbliżających się uroczystości w Katyniu, upamiętniających 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.12 miesięcy 2009 roku było nieustającym testem charakteru dla piłkarzy FC Barcelona. I dla Grzegorza Laty, którego zarobki zgrabny tak szybko, jak Polska piłka toczyła się na dno. Sprawca masakry w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie major Nidal Hasan sam ostrzegał powyżej dwa lata temu, że muzułmanie w armii mogą stwarzać problemy, ponieważ USA prowadzą wojny w krajach islamskich. Szwecja, która przewodniczy w tym półroczu UE, z zadowoleniem przyjęła w piątek deklarację prezydenta pepik Vaclava Klausa, iż ten jest zadowolony szwedzką propozycją mającą na celu ratyfikację Traktatu z Lizbony z wykorzystaniem przeszły kraj UE, czyli właśnie Czechy. Przybliża to szansę na wejście w życie dokumentu zanim końcem roku.

W niedzielnych polskich wyborach prezydenckich w Belgii zapowiada się rekordowa frekwencja: na listy wyborcze zapisało się powyżej 8 tys. Polaków.

Młodzi mężczyźni uznają kobiety o normalnej wadze i budowie za w wyższym stopniu atrakcyjne i zdrowe niż te o wadze poniżej przeciętnej - stwierdzili autorzy badania przeprowadzonego w Szkocji na uniwersytecie Saint Andrews wśród studentów w wieku 18-26 lat. Sąd Stworzyciel Hondurasu orzekł w środę, że obalony w rezultacie wojskowego zamachu stanu w czerwcu br. prezydent Manuel Zelaya nie przypuszczalnie w sposób dozwolony ponowić się do władzy.

Tehran zagroził, że ograniczy sytuacja z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej "do ścisłego minimum", chyba że jej skupisko Gubernatorów przyjmie rezolucję potępiającą Iran. Pierwsza rakieta z flagą Nowej Zelandii poleciała w poniedziałek. Odlot wprawił w szacunek ludzi, ale napędził niemałego stracha owieczkom. Co roku mecz Gwiazd przynosi pewne ciekawe liczby, wydarzenia, jak i kolejne rekordy. Oto kilka najciekawszych z nich.Wiceprezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej Bernie Ecclestone wyznaczył ultimatum działaczom zarządzającym torem Silverstone. jeśli nie podpiszą z FIA umowy do 11 grudnia, przyszłoroczny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii przypuszczalnie się nie odbyć. Dwóch ok. 30-letnich Polaków zginęło w trakcie nurkowania w Norwegii. Jedna niewiasta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Czy decyzję o ogłoszeniu pandemii świńskiej grypy Światowa zrzeszenie Zdrowia podjęła pod naciskiem firm farmaceutycznych? Ma to wyjaśnić sama WHO, zapewniając, że niezwykle jej na tym zależy.

Londyn żąda zwolnienia noblistki


Brytyjski MSZ i brytyjscy dyplomaci zażądali od rządzącej Birmą junty wojskowej natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. Działaczka na zagadnienie demokracji spędziła 14 z ostatnich 20 lat w więzieniu lub areszcie domowym.

Niezależne śledztwo w sprawie "czerwonych"


W sprawie protestów "czerwonych koszul" w Bangkoku, zakończonych krwawymi zamieszkami, zostanie wszczęte niezależne śledztwo - oświadczył w wystąpieniu telewizyjnym premier Tajlandii Abhisit Vejjajiva.

Dalajlama o "niszczących skutkach propagandy" w Chinach


Dalajlama zdementował w środę w Rzymie rozpowszechniane w Chinach pogłoski o jego ciężkiej chorobie i rychłej śmierci. Tybetański przywódca uczestniczył we włoskiej Izbie Deputowanych w 5. kongresie parlamentarzystów na rzecz Tybetu.

Inter - Barca: starcie geniuszu z siłą fizyczną


jakość przeciw sile, pomysły Guardioli weto tryb Mourinho, porównanie Ibrahimovica z Eto'o, a nawet bratobójczy pojedynek Diego i Gabriela Milito - w tym meczu ma być wszystko. Dziś o 20.45 Inter gra z Barceloną na Giuseppe Meazza dziewiczy mecz o finis Champions League.

Stary Kontynent nie chce bomb USA


Belgia, Holandia, Luksemburg, RFN i Norwegia zażądają w najbliższych tygodniach wycofania z Europy amerykańskiej broni nuklearnej, która jeszcze się tam znajduje - powiedział w piątek Dominique Dehaene, głosiciel premiera Belgii Yvesa Leterme'a.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego