KE przyjęła pomysł oszczędnościowy na następną dekadę


komisja Europejska ogłosiła w środę nową strategię EU2020, skoncentrowaną na inwestycjach w badania i innowacje natomiast promowaniu przyjaznej środowisku gospodarki opartej na wiedzy i rozwoju kapitału ludzkiego; EU2020 zastąpi nieskuteczną Strategię Lizbońską.

Bułgarski parlament zaakceptował kandydaturę Tomisława Donczewa na pozycja ministra odpowiedzialnego za fundusz europejskie. Będzie on kontrolował prawidłowość ich wykorzystania, aby nie dopuścić do naruszeń prawa. Nacjonalistyczne środowiska na Ukrainie są oburzone uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego na Polakach na Kresach Wschodnich II RP za pomocą Ukraińską Powstańczą Armię i Organizację Ukraińskich Nacjonalistów - pisze "Nasz Dziennik". Szwedzkie związki zawodowe zrzeszające pracowników branży budowlanej tudzież elektrycznej będą musiały wypłacić kompensata właścicielom łotewskiej firmy, która za pomocą ich protest zbankrutowała. Środowy werdykt Sądu Pracy w Sztokholmie może pomóc polskim firmom mającym podobne kłopoty w Szwecji.Komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski ocenił, że nowa komitet Europejska z jego udziałem uzyskała stabilną i satysfakcjonującą większość w PE. teraz bierzemy się do pracy - zapowiedział tuż po głosowaniu. Bramkarz Carolina Hurricanes Cam Ward prosto z lodu trafił do szpitala z ciężko rozciętą nogą. W jednej z akcji w czasie meczu NHL z Columbus Blue Jackets Ward został uderzony łyżwą za pomocą napastnika rywali Ricka Nasha. To był arkadyjski rano w Thurston w hrabstwie Suffolk w Wielkiej Brytanii. Na stacji kolejowej zgromadziła się ekipa osób, by podziwiać starą lokomotywę, która tu przejeżdżała. Jeden z gapiów, zapatrzył się tak bardzo, że nie zauważył pędzącego z tyłu pociągu. machina przemknęła tuż obok niego. Skończyło się na strachu.

Milion funtów - taką nagrodę wyznaczono za prawa ręka w ujęciu dwóch zuchwałych rabusiów, którzy obrabowali jeden ze sklepów jubilerskich w Londynie. W największej kradzieży w historii Wielkiej Brytanii zrabowano biżuterię o łącznej wartości 40 mln funtów (ponad 195 mln złotych).

Francuscy żołnierze obronili w sobotę para łodzie rybackie zaatakowane z wykorzystaniem piratów na Oceanie Indyjskim; pojmano 11 podejrzanych o frakcja w ataku - powiedział przedstawiciel armii francuskiej admirał Christophe Prazuck. Z giełdy nazwisk przyszłego wysokiego przedstawiciela UE ds. polityki zagranicznej odpadł jeden z faworytów. Szwedzi dali do zrozumienia, że nie wystawią kandydatury szefa swojego MSZ Carla Bildta.

W rozgrywkach ligowych Steaua Bukareszt nie potrafi nawiązać do formy prezentowanej w europejskich pucharach. Trener reprezentacji siatkarek Jerzy Matlak uważa, że po dwóch spotkaniach finału play off PlusLigi Kobiet nieco bliżej mistrzowskiego tytułu jest Muszynianka. W środę i czwartek w Muszynie rozegrane zostaną kolejne spotkania finałowe. Arcybiskup Mediolanu kardynał Dionigi Tettamanzi odprawi w piątek w miejscowej katedrze mszę żałobną za ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wiadomość o tym przekazał PAP konsul całościowy RP w stolicy Lombardii Krzysztof Strzałka.Watykański kronika "L'Osservatore Romano" określił w charakterze "najdalsze od rzeczywistości" tezy szwajcarskiego teologa dysydenta Hansa Kuenga, który w ostrych słowach skrytykował decyzję Benedykta XVI o przyjęciu do Kościoła katolickiego pragnących do niego powrócić wspólnot anglikańskich. protest przeciwko racjonowaniu prądu w Nasirii na południu Iraku przerodziła się w zamieszki, w których rannych zostało czternastu irackich policjantów. - Obiecali nam osiem godzin prądu dziennie, a otrzymujemy nic bardziej błędnego kwartet - skarżył się jeden z manifestantów. dubel osoby zginęły w wyniku oberwania się klifu na jedną z plaż na Teneryfie. Skały stoczyły się z wysokości 40 metrów explicite na plażowiczów na Los Gigantes.

Amerykanie zapłacą talibom, którzy zrezygnują z walki


Amerykańscy dowódcy wojskowi będą mogli wynagradzać pieniężnie talibów, którzy zdecydują się zrezygnować z walki z rządem w Kabulu. Takie zapisy znajdują się w ustawie o wydatkach obronnych, którą prezydent Barack Obama ma podpisać w środę - informują źródła w Waszyngtonie.

Małysz nie zawiódł, Polacy słabo w "drużynówce"


przedstawicielstwo Austrii (Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl i Gregor Schlierenzauer) wygrała w niemieckim Oberstdorfie konkurs drużynowy Pucharu Świata na mamuciej skoczni.

LA: pośmiertne nagrody dla Jacksona


Michael Jackson otrzymał pośmiertnie czwórka statuetki American Music Awards w czasie ceremonii przyznania nagród w Los Angeles. Triumfatorką tegorocznej, 37. edycji nagród jest piosenkarka country Taylor Swift, która dostała pięć statuetek.

Milicjanci, którzy byli pasażerami pociągu, uratowali co niemiara osób


dwa kadra rosyjskiej milicji, którzy byli pasażerami "Newskiego Ekspresu" w charakterze pierwsi poinformowali o wypadku i wezwali pomocnik – poinformował eksponent prasowy ministerstwa spraw wewnętrznych Rosji.

Nepal: władze przestrzegają przedstawiciela Dalajlamy


Władze Nepalu ostrzegły przedstawiciela duchowego przywódcy Tybetańczyków Dalajlamy XIV w tym kraju nim organizowaniem antychińskich protestów w przypadającą w środę 51. rocznicę antychińskiego powstania w Tybecie - podały władze w Katmandu.