Złoty we wtorek może się umocnić do 3,90 za euro, dług może podążyć za złotym


blisko dobrym nastroju światowym oraz braku negatywnych zaskoczeń niedaleko publikacji danych o polskim PKB w IV kwartale 2009 r., złoty może umocnić się do poziomu 3,90 za euro - oceniają analitycy. Ich zdaniem w sąsiedztwie umocnieniu się złotego można spodziewać się spadków rentowności obligacji o 3-5 pb.

Wykręcone kontakty i włączniki oświetlenia, usunięte kratki wentylacyjne, a poniekąd części instalacji – to nie prima aprilisowy żart, ale dość powszechna praktyka niedaleko sprzedaży mieszkań. Kupujący odbierając mieszkanie często mogą mieć wrażenie, że sprzedający zrobili im kawał na 1 kwietnia. Nie zawżdy wprawdzie apartament musi być ogołocone, od czasu do czasu powikłanie jest odwrotny – sterta pozostawionych śmieci czy resztek umeblowania. przedtem taką sytuacją można się zabezpieczyć. Gino Rossi ma po I półroczu tego roku 5,97 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej pod 2,14 mln zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku - podała spółka w raporcie półrocznym. zanim kampanią wyborczą politycy wysłali do stacji telewizyjnych i firm zajmujących się reklamą zewnętrzną sondujące zapytania co do wolnych miejsc i terminów. Firmy nie mają dla nich dobrych wieści, donosi "Puls Biznesu".Czwartkowe przedpołudnie na warszawskiej GPW przyniosło niewielkie zmiany głównych indeksów. WIG20 o godzinie 11.30 tracił 0,6% i wynosił 2341 pkt. Notowania koryguje rozkład sWIG80, jaki po spadku o 0,8% wynosił 10992 pkt. Przeceny nie uniknęły spółki średnie, których indeks mWIG40 po stracie 0,3% osiągnął liczebność 2357pkt. Piper Sport Aircraft, czeski fabrykant lekkich samolotów, planuje sprzedaż pakietu 49 proc. poprzez giełdę papierów wartościowych w Pradze i być może w Warszawie - podaje magazyn "Euro" cytując członka rady spółki Petra Dubena. Pierwsza w tym roku sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła wzrosty wszystkich rynkowych barometrów, w pobliżu czym najbardziej, bo 2,34 procent, zyskał wskaźnik dużych spółek WIG20.

Ostrymi spadkami wartości głównych amerykańskich indeksów zakończyła się we wtorek posiedzenie na giełdzie w Nowym Jorku.

Siedem krajów, w tym Kraj nad Wisłą i Hiszpania, zablokowało we wtorek przyjęcie nowej unijnej dyrektywy, która miała wzmocnić prawa pacjentów do zwrotu kosztów usług medycznych w innym kraju UE, a dzięki to ułatwić wyjazdy na leczenie za granicą. Kończący się siedem dni rozpoczął się od umocnienia złotego, ale przez większą jego część na rynku lekką przewag ę mieli sprzedający. Wzrosty na globalnych rynkach akcji i dobre dane o sprzedaży detalicznej w USA ograniczyły wszelako skalę realizacji zysków na polskiej walucie.

chociażby za pomocą pięć dni może nagrywać nasze rozmowy spotkanie skarbowy, bez uzyskania wcześniejszej zgody sądu. Informacje o tym, ilu Polaków fiskus inwigiluje, są ściśle tajne - akcentuje "Dziennik gazeta Prawna". Roger Agnelli, president of Brazilian mining giant Vale SA, said Wednesday that he had always had "a good, open and sincere relationship" with Brazilian President Luis Inacio Lula da Silva, the Estado nius agency reported Wednesday. postać prowadząca poprawnie prosperującą firmę może uzyskać jedynie minimalną emeryturę. Przedsiębiorcy zazwyczaj płacą skoro takie same składki emerytalne jak osoby zarabiające na etacie ok. 1380 zł netto.  W rezultacie 30-letnia w tej chwili firma woman może w przyszłości otrzymać emeryturę wynoszącą dopiero co 3,5% jej ostatniego dochodu – wynika z wyliczeń  Expandera.W pierwszej połowie roku Chiny po raz pierwszy zajęły miejsce fryc jako największego światowego eksportera - wynika z raportu Światowej Organizacji Handlu (WTO). Nastroje konsumentów w sierpniu poprawiły się, a dzielnik Optymizmu Konsumentów po wzroście o 8 pkt jest Pan w tym roku - poinformował Ipsos. Zdaniem dilerów walutowych skontrolowanie polskiej waluty będzie się w czwartek odbywała głównie pod wpływem tego, co wydarzy się na rynkach globalnych i tak pozostanie aż do piątkowej publikacji szacunków PKB.

Cała glob już wykupiona


Mają tyle ziemi, że przez najbliższe kilka lat nie będą musieli szukać nowych działek. Rekordziści między deweloperów nazbierali już tyle terenów do swoich "banków ziemi", że metry kwadratowe liczone są w milionach. Do kupna jakiejś działki prawdopodobnie ich namówić jeno no wyjątkowa asumpt - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Złoty lekko się osłabia we wtorek rano, będzie się konsolidował


kurs złotego lekko spadł we wtorek rano, co - według analityków - jest naturalnym odreagowaniem ostatnich wzrostów. Analitycy spodziewają się, że w najbliższym czasie wypadek na rynku walutowym będzie stabilna.

W poniedziałek zakończyła się struktura księgi popytu na akcje Tauronu


W poniedziałek po południu zakończyła się budowa księgi popytu na akcje Tauronu wśród inwestorów instytucjonalnych. Mogli oni składać od 4 czerwca deklaracje zainteresowania walorami spółki, a od wtorku do czwartku będą zapisywać się na papiery Tauronu.

W. Brytania: dyskryminowano miejscowych oferując pracę Polakom


Piekarnia w miejscowości Acton, w hrabstwie Suffolk we wschodniej Anglii, została oskarżona o dyskryminację Brytyjczyków, ponieważ agencja pośrednictwa pracy werbująca dla niej pracowników zamieściła ogłoszenie, w którym od kandydatów wymagała znajomości języka polskiego - donosi piątkowy "Daily Telegraph".

Większe niezdecydowanie


Giełdom europejskim brakowało wczoraj jednoznaczności, a w trakcie dnia przeważały zmienne nastroje. Wzrosty w USA i Azji dały najważniejszym indeksom naszego kontynentu pozór dla zwyżek na otwarciu, chociaż pogoda ducha nie potrwał długo, a wskaźniki zaczęły się osuwać.