Złoty we wtorek może się umocnić do 3,90 za euro, dług może podążyć za złotym


pod ręką dobrym nastroju światowym a braku negatywnych zaskoczeń w pobliżu publikacji danych o polskim PKB w IV kwartale 2009 r., złoty może umocnić się do poziomu 3,90 za euro - oceniają analitycy. Ich zdaniem blisko umocnieniu się złotego można spodziewać się spadków rentowności obligacji o 3-5 pb.

W przyszłym roku samorządy dadzą firmom zarobić, twierdzi "Puls Biznesu". 12 największych polskich w zamian zamierza w 2010 r. wydać 36,8 mld zł, wynika z danych Unii Metropolii Polskich. Wyniki 11. Światowego Badania nadużyć Gospodarczych, przeprowadzonego przez Ernst & Young pokazały, że kadra zarządzająca coraz mocniej obawia się odpowiedzialności osobistej za działania spółek. iloraz Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia kolejny miesiąc z rzędu maleje, a jakość koniunktury gospodarczej wskazuje, iż w najbliższych miesiącach powinien nastać dalszy ubytek liczby bezrobotnych - podało w środę sekretariat Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.We wtorek o brzasku ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na informacje o wznowieniu pracy z wykorzystaniem chilijskie kopalnie miedzi - podają maklerzy. wprzódy kopalnie te zawiesiły wydobycie w wyniku sobotniego trzęsienia ziemi. Czwartkową sesję złocisty zakończy na poziomie 4,25/EUR, zaś w piątek umocni się do 4,23/EUR - uważają ekonomiści. Kluczowe dla złotego w przyszłym tygodniu będą nastroje inwestorów, które ustawią złotego w przedziale 4,20-4,25 za euro. Kosztem ponad 240 mln zł włoski koncern Brembo uruchomi w swojej fabryce w Dąbrowie Górniczej nową linię produkcji tarcz hamulcowych do samochodów. powstanie 100 nowych miejsc pracy - podała Katowicka Specjalna strefa Ekonomiczna (KSSE).

Spółka informatyczna Asseco Systems miała dobrodziejstwo netto w wysokości 6,92 mln zł zysku netto w I połowie 2009 r. pod 934 tys. zł zysku netto w analogicznym okresie poprzedniego roku, wynika z raportu Asseco Poland.

Wzmocnienie dolara i rozluźnienie nastrojów na giełdach przynosi przedpołudniowa część wtorkowych notowań. zależność obu rynków nie jest na miarę nowym. Łączy je postrzeganie ryzyka z wykorzystaniem globalnych inwestorów. chyba że oceniają je jako ograniczone nie obawiają się operacji typu carry trade, czyli pożyczania walut z krajów z niskimi stopami procentowymi (obecnie w dużym stopniu dolarów) i lokowania ich tam, dokąd koszt pieniądza jest wyższy. Zanotowana w styczniu naprawa błędu nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców to zbyt mało, iżby w trwały wybieg zwolnić deprecjację wspólnej waluty w relacji do dolara. indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemczyzna przedsiębiorców, wzrósł w styczniu do 95,8 pkt. z 95,6 pkt. (po korekcie) w grudniu. Opublikowane dzisiaj dane są lepsze od prognoz, które zakładały wzrost do 95 pkt.

Z dniem 1 stycznia br. weszły w bytowanie zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług dotyczące miejsca świadczenia pod ręką świadczeniu usług. Jest to o tyle istotne, że miejsce świadczenia usługi wskazuje, dokąd daną usługę wypada opodatkować. Amerykański wytwórca komputerów sprzedaje łódzki zakład tajwańskiej firmie Foxconn - donosi "Gazeta Wyborcza". pracownik i chlebodawca a członkowie ich rodziny, udając się do lekarza, uzyskują status pacjenta i powinni wiedzieć, jakie mają w związku z tym prawa. Z drugiej strony, personel ochrony zdrowia mają obowiązek przestrzegania praw pacjenta, który jest nierozdzielnie powiązany z wykonywaniem zawodu medycznego.Minister skarbu Aleksander cała seria uważa, że utworzenie specjalnych stref ekonomicznych na terenach postoczniowych, zwłaszcza w Szczecinie, to dobry pomysł. O powstanie strefy lub podstrefy ekonomicznej na terenach po przejętym majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa zabiegają radni ze Szczecina. Rolnicy, którzy ubiegają się o zdanie części kosztów tzw. paliwa rolniczego, czyli oleju napędowego używanego do produkcji rolnej, otrzymają pieniądze. Trwają w tej sprawie pertraktacje z ministerstwem finansów - poinformował PAP w piątek wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak. Notowana na NewConnect korporacja Promet, zajmująca się skupem i przetwórstwem metali kolorowych, przewiduje że jej przychody zbliżą się w 2010 roku do 100 mln zł, a w 2011 roku wysoko przekroczą 100 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

korekta VAT od inwestycji wieloletnich


Poniższe wyjaśnienia dotyczą przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535; ostatnia deformacja w Dz. U. z 2009 r. nr 215, poz. 1666), zwanej dalej "ustawą o VAT".

BIEC: ilość bezrobotnych w najbliższych miesiącach powinna spadać


Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, w kwietniu nieco zmalał w porównaniu do swojej wartości w marcu - podał instytut BIEC. Oznacza to, że wielkość bezrobotnych w najbliższych miesiącach powinna spadać.

Poczęstunek dla kontrahenta niezależnie od siedzibą jego firmy nie jest kosztem podatkowym


ogół zagadnień zaliczania w koszty uzyskania przychodów wydatków na poczęstunek dla kontrahentów non stop budzi krocie wątpliwości i wywołuje rozbieżności poniekąd wśród samych organów podatkowych. duży wynikają z różnych interpretacji pojęcia kosztów reprezentacji, które to zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) należą do katalogu wydatków nie uznawanych za koszty uzyskania przychodów (w szczególności poniesione na usługi gastronomiczne, nabycie żywności zaś napojów, w tym alkoholowych).

Rumunia: koncepcja obcięcia emerytur - niekonstytucyjny


Obcięcie emerytur o 15 proc., przewidziane w programie oszczędnościowym uzgodnionym za pośrednictwem rząd Rumunii z MFW, jest niezgodne z konstytucją - uznał w piątek Trybunał Konstytucyjny tego kraju. Rząd twierdzi, że ma "alternatywny pakiet" do przedyskutowania z MFW.

Demaskator Madoffa uczył SEC matematyki i rozważał jego pozbawienie życia


Obojętne spojrzenia, lekceważenie, łzy. Takie reakcje napotykał Harry Markopolos za pomocą całe dziewięć lat, gdy walczył, by przekonać komisję papierów wartościowych i giełd (SEC), że zwroty z inwestycji, jakie zapewniał Bernard Maddoff, są matematycznie niemożliwe.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego