język rosyjski wywiad odsłoni "sekrety polskiej polityki"


W walce z "fałszerzami historii" Moskwa wytacza kolejne działa. Tym wraz należą one do Służby Wywiadu Zagranicznego, która opublikuje książkę pod roboczym tytułem "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45".

59 proc. Polaków uważa, że inicjacja częściowej odpłatności za usługi publicznej służby zdrowia to zły pomysł, chociażby jeśli miałoby to usprawnić jej aktywność - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jarosław Kaczyński ma nieczyste sumienie ws. prywatyzacji. Oskarżając mnie o skłonność sprywatyzowania "wszystkiego, co się rusza i co się nie rusza" postępuje na zasadzie łowić złodzieja - stwierdził przedtem sądem pretendent PO Bronisław Komorowski, kto zeznawał w procesie, jaki - w trybie wyborczym - wytoczył kandydatowi PiS. Sąd ma ogłosić decyzja we wtorek o godz. 16. Na wiosnę PiS zapowiada zmiany w swych władzach i programie. Rewolucji natomiast nie będzie: politycy partii mocno popierają Jarosława Kaczyńskiego, a w programie przewidywane są jeno korekty.Od poniedziałku większa część kolejowych przewoźników - Przewozy Regionalne, PKP Intercity i los Mazowieckie - zmieniają swe rozkłady jazdy. To głównie drobne zmiany, np. skrócenie o kilka minut czasu przejazdu, dodanie przystanków ewentualnie korekty godzin odjazdów i przyjazdów. Ale sprawdzić, jak kursuje twój pociąg trzeba! Srebrny odznaczenie Piotra Małachowskiego, jak ktoś Polaków w Berlinie, wywołał furorę wśród internautów tvn24.pl. "Rewelacyjny" - pisze większość. Niektórym odebrało mowę, a niektórzy jak zawsze... doszukują się niemieckiego spisku. W sobotę wchodzi w obecność przepis MSWiA o egzekwowaniu zakazów stadionowych. Zgodnie z nim kibic z taką sankcją musi tylko podpisywać kartę ewidencyjną i... hulaj dusza. Choćby i pod stadionem.

Austriacki artysta Emmerich Weissenberger - w proteście przeciwko grzechom Kościoła katolickiego - dokonał symbolicznego samoukrzyżowania na frontonie katedry świętego Szczepana w siedlisko Wiednia. Jego półgodzinna postępowanie wywołała ogromne hobby i została przerwana nie wcześniej z wykorzystaniem policję, sprowadzoną za pośrednictwem proboszcza katedry.

Nelly Rokita wyznała w "Rzeczpospolitej", że przenigdy nie chciała być politykiem z pierwszych stron gazet. - Ale los chciał inaczej - stwierdza. Posłanka PiS diagnozuje też, z jakiego powodu Januszowi Palikotowi można więcej niż innym politykom PO. - Lubi przypatrywać się i ma natura dziennikarza śledczego. Zachowuje się tak, bez mała proszek haki na Donalda Tuska - stwierdza. Nasze opinia na RFN uległo rewolucyjnej zmianie - taki nauka umoralniająca można wygrzebać z publikowanego za pomocą "Rzeczpospolitą" najnowszego sondażu CBOS. Wynika z niego, że Polacy nie czują już żadnego zagrożenia ze okolica zachodniego sąsiada.

nieobecność budżetu po styczniu 2010 r. wyniósł ok. 5 mld zł, czyli 9 proc. planu - szacuje ministerstwo finansów. Wpływy z prywatyzacji arogancki ok. 1 mld zł netto, co stanowi 11 proc. z zaplanowanej na ten rok kwoty. Zgodnie z ustawą budżetową na 2010 rok, deficyt ma nie naruszyć 52,2 mld zł. wierchuszka TVP opublikował dziś Deklarację Telewizji Polskiej. Zapewnia w niej widzów, że nieopodal dramatycznej sytuacji finansowej jedenasta muza zachowuje wysokie standardy, tworzy pluralistyczny przekaz, a na antenach nie ma cenzury. - Przewidujemy znaczące utrudnienia w naszych usługach. Uprzedziliśmy o nich linie lotnicze, aby się na nie przygotowały - informuje francuska Naczelna sztab Lotnictwa Cywilnego, której pięć związków zawodowych zapowiada na środę i czwartek obfity strajk. Obsługa ruchu lotniczego protestuje przede wszystkim przeciw likwidacji kilkuset miejsc pracy.Na grypę A/H1N1 zachorowała kuzynka premiera Donalda Tuska - podał diariusz "Fakt" na swoich stronach internetowych. Zmarła 13. ofiara strzelaniny w bazie wojskowej reduta Hood w Teksasie, informuje BBC. Oficer wojsk lądowych, jaki otworzył ogień, żyje. Został pomylony za pomocą żandarmerię i przebywa w szpitalu - powiedział generał Rob Cone, dowódca bazy. Sprawca, 39-letni major Nidal Malik Hasan, był wojskowym psychiatrą. Sąd federalny w stanie Wirginia zgodził się na zaostrzenie walki ze spamem przez firmę Microsoft. Podejrzane domeny mają być odłączane od internetu.

Rutkowski współpracował z gangsterami?


detektyw Krzysztof Rutkowski drugi raz w tarapatach. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie dysponuje zeznaniami świadka koronnego, który twierdzi, że współpracował z Rutkowskim blisko porwaniach i wymuszeniach - informuje TVP Info.

przenośnia narodowy w ciąży zachwala pożyczkę


francuski rząd rozpoczął w tym tygodniu kampanię reklamową na przedmiot tzw. wielkiej pożyczki, mającej sfinansować przyszłościowe inwestycje w kraju. W roli głównej występuje alegoria Republiki, Marianna, w białym stroju i w... zaawansowanej ciąży.

Kraj nad Wisłą też choruje, są czwórka przypadki nowej grypy


duet osoby w Łodzi, dwójka w Poznaniu - sanepid potwierdza nowe przypadki zachorowań na grypę A/H1N1 w naszym kraju. Życiu chorych nie zagraża niebezpieczeństwo. cztery osoby z podejrzeniem nowej grypy przebywają też w szpitalu w Przemyślu.

Kolejny wybuch był fikcją


Napad na nastolatkę w podzielonogórskiej Świdnicy został wymyślony z wykorzystaniem dziewczynę, chcącą powstrzymać uwagę od jej szkolnych problemów. To już piąty przystęp "gwałciciela", kto okazał się fantastyczny - poinformowała milicja

PiS stawia Tuskowi predyspozycja


Ostateczna decyzja w sprawie złożenia za pośrednictwem klub PiS poprawek do projektu ustawy hazardowej zależy od wyników piątkowego spotkania posłów PiS z komisji finansów publicznych z przedstawicielami rządu. reprezentant klubu Mariusz Błaszczak poinformował, że poprawki zostaną złożone, jeżeli rząd nie wyjaśni wątpliwości klubu ws. projektu