rosyjski konferencja odsłoni "sekrety polskiej polityki"


W walce z "fałszerzami historii" Moskwa wytacza kolejne działa. Tym co do jednego należą one do Służby Wywiadu Zagranicznego, która opublikuje książkę pod roboczym tytułem "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45".

Przedstawiciele władz Izraela ze wzburzeniem zareagowali na artykuł w szwedzkim dzienniku "Aftonbladet" sugerujący, że armia izraelska zamieszana jest w wymiana handlowa organami pobranymi od zabitych Palestyńczyków. Według gen. Antoniego Kowalczyka, szefa policji z lat 2001-03, w tamtym czasie docierały do niego jedynie informacje, że porwanie Krzysztofa Olewnika zostało sfingowane. Kowalczyk zeznaje w piątek przedtem sejmową komisją śledczą do zbadania sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Jak twierdził, nie miał innych informacji o całej sprawie. Śledczy z polski chcą, aby został przesłuchany ojczulek Andersa H., zleceniodawcy kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z muzeum Auschwitz-Birkenau - dowiedzieli się reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica.Umieszczone opodal litewskich tablice z nazwami w języku polskim muszą wmieszać się z ulic w rejonie solecznickim, postanowił w październiku sąd. Samorząd rejonu decyzji tej się nie podporządkował, tedy w tym momencie tablice ma usuwać komornik. Co w żadnym razie 16 osób zabiła gwałtowna huragan Xynthia, która od soboty przetacza się dzięki Francję. Wiatr wiejący z prędkością 150 km/h pozbawił prądu mniej więcej miliona osób. zaskakujący rozwój australijskiego Produktu Krajowego Brutto. system ekonomiczny kraju urosła w drugim kwartale o 0,6 procent, również w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym. Oba odczyty uprzedni lepsze od oczekiwań.

Mirosław Drzewiecki pozwie dziennikarza, jaki nagrywał z nim wywiad ze słynnymi słowami "Polska to agresywny kraj" – Złamał umowę. Zgodziłem się na wypowiedź dotycząca golfa – tłumaczył w czwartek TOK FM.

dwaj osoby zginęły, a kolejne dwójka zostały ranne po tragicznym wypadku w miejscowości Stein w Niemczech. W południowej części kraju na jeden z domów stoczył się ogromny głaz, jaki oderwał się od górskiego zbocza. milicja i służby specjalne chcą, ażeby portale i witryny internetowe gromadziły dane o internautach i ich działaniach na potrzeby ewentualnych śledztw - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

nad 5 tys. byłych funkcjonariuszy SB na dezubekizacji straciło niewiele. w zastępstwie obniżonych emerytur dostają wysokie renty inwalidzkie. Ogłoszona za pomocą premiera impuls zmian w konstytucji rozpaliła polską scenę polityczną. - Tusk w ten sposób zadeklarował, że zamierza kandydować na prezydenta - oznajmił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Janusz Palikot. Innego zdania jest Roman Giertych. - Moim zdaniem prezes rady ministrów przygotowuje się do rozpisania w przyszłym roku wyborów parlamentarnych - ocenił dotychczasowy wicepremier. Trzej członkowie baskijskiej separatystycznej organizacji ETA - Igor Portu, Mattin Sarasola i Mikel San Sebastian - stanęli w poniedziałek zanim sądem. Mężczyźni są oskarżeni o zrealizowanie zamachu na terenie międzynarodowego lotniska Barajas w Madrycie. Każdemu z oskarżonych grozi 900 lat więzienia.Rakiety, materiały wybuchowe i granatniki - m.in. taką broń miał na pokładzie aeroplan z Korei Północnej, który przeleciał do Tajlandii. W sumie, samolot przewoził 35 ton broni. Cała załoga maszyny jest już w rękach tajlandzkiej policji. Islamistyczne obóz Islam4UK zostanie zdelegalizowane - zapowiedział stary brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych Alan Johnson. Ma to stać się na mocy antyterrorystycznego prawa. Premier Rosji Władimir Putin, który w momencie zburzenia muru berlińskiego był rezydentem KGB w Dreźnie, uważa, że podział Niemiec był błędem.

Złamała zakazany w ojczyźnie futbolu


Anglicy szczycą się tym, że to przed chwilą u nich powstała futbolówka nożna. kolejny rozdział historii brzeżek Szekspira - i Bobiego Charltona - otworzył we wtorek: po raz dziewiczy zawodowy piłki nożnej spotkanie sędziowała tam kobieta. 31-letnia Amy Fearn gwizdała m.in. Radosławowi Majewskiemu.

Prezenter TV skazany na śmierć za "czary"


W Arabii Saudyjskiej renomowany prezenter telewizyjny został osądzony na śmierć za "czary" - informuje CNN.

dziecko udławione smoczkiem - pielęgniarka poprzednio sąd


Pielęgniarka, która mało co doprowadziła do śmierci noworodka wciskając mu w wargi smoczek od butelki, stanie przed sądem. 55-latka jest oskarżona o nieumyślne narażenie noworodka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie średnich obrażeń ciała.

opór w więzieniu, są zabici


w trakcie buntu w więzieniu w Joao Pessoa na północnym wschodzie Brazylii zginęło w piątek co w żadnym razie pięciu więźniów, a ok. 40 zostało rannych - informuje policja.

opas zabił matkę z dzieckiem na ręku


Rozwścieczony tłuścioch zabił w Kenii Amerykankę z dzieckiem na ręku, która wspólnie z rodziną udała się na pieszą wycieczkę krajoznawczą - poinformował agent Kenijskiego Urzędu ds. Przyrody Michael Kipkeu.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego