rosyjski konferencja odsłoni "sekrety polskiej polityki"


W walce z "fałszerzami historii" Moskwa wytacza kolejne działa. Tym wraz należą one do Służby Wywiadu Zagranicznego, która opublikuje książkę pod roboczym tytułem "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45".

Zwycięstwo z Legią nie było przypadkiem. Piłkarze Odry Wodzisław poszli za ciosem. Tym razem z kwitkiem odprawili Piast Gliwice. Wodzisławianie wygrali 2:0 i opuścili lokalizacja czerwonej latarni w ligowej w tabeli. Jak już zostanę prezydentem, obiecuję, że pierwsze posiedzenie Rady będzie dotyczyło Afganistanu. w tym momencie nie jest akuratny moment - oświadczył Jarosław Kaczyński zanim posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które dotyczy tylko tej kwestii. szef rządu Włoch Silvio Berlusconi oficjalnie potwierdził informacje, że odwołał swój wyjazd do Moskwy na niedzielne uroczystości z okazji 65.rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. naczelny rządu poinformował o tym w sobotę prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.Brytyjskie banknoty w kilka tygodni po wprowadzeniu do obiegu są skażone kokainą; kontaminacja jest na tak dużą skalę, iż policja nie przeprowadza już analiz banknotów na obecność narkotyku w sprawach o przemyt lub kupiectwo narkotykami - mówią eksperci cytowani za pomocą "Daily Mail". Godzinne gradobicie z kosmosu zbombardowało Ziemię nad 13 tysięcy lat temu i pogrążyło naszą planetę w mini epoce lodowcowej – twierdzą naukowcy, o czym informuje "Daily Mail". dziewiczy pierwiastek, odkryty z wykorzystaniem międzynarodowy kompleks naukowców, oficjalnie nosi nazwę Copernicium. Nazwa, zatwierdzona przez Międzynarodową Unię Chemii Czystej i Stosowanej, obowiązuje formalnie od 537. urodzin Mikołaja Kopernika, czyli od 19 lutego.

Mehmet Ali Agca, turecki zamachowiec, kto 13 maja 1981 roku próbował ukatrupić Jana Pawła II, został wypuszczony na wolność. Informację o wypuszczeniu Agcy, jaki skończył odsiadywać rozstrzygnięcie za morderstwo tureckiego dziennikarza, przekazał w pierwszy dzień tygodnia adwokat Agcy.

- Jestem rozczarowany, dlatego, że informacja pojawiła się dopiero po osiemnastu dniach od katastrofy - tak konferencję prasową z udziałem premiera Donalda Tuska dotyczącą działań państwa po katastrofie prezydenckiego samolotu podsumował gracz polityczny PiS Mariusz Błaszczak. Poseł PiS Zbigniew Wassermann, jaki w piątek został przywrócony do komisji hazardowej rusza z ofensywą. Zamierza oblać o odtajnienie akt Centralnego Biura Antykorupcyjnego i za pomocą znajdujących się w nich stenogramów przyskoczyć Grzegorza Schetynę - pisze "Polska".

Rok 2011 będzie na Litwie Rokiem Czesława Miłosza - postanowił parlament w Wilnie. Tego roku minie setna rocznica urodzin polskiego poety, laureata literackiej Nagrody Nobla w 1980 roku. Miłosz urodził się w Szetejniach na Litwie. Reprezentanci Etiopii Feyisa Lelisa i Atsede Bayisa zwyciężyli w pierwszym w 2010 roku na świecie maratonie pod egidą IAAF. W chińskim mieście Xiamen, na dystansach 42 km 195 m natomiast krótszych wystartowało w sumie plus minus 48 000 osób z 35 krajów. pamięć o "cierpieniach umiłowanego narodu polskiego" i holokauście jest ostrzeżeniem płynącym z historii - zwrócił się Benedykt XVI do uczestników trwającego w Krakowie międzynarodowego kongresu "Ludzie i religie". Odprawiającego mszę świętą w Viterbo Ojca Świętego zgromadzeni w Krakowie mogli ujrzeć za pośrednictwem telebimu.Nie ma pewności, czy Polaków rozstrzelano - napisał język rosyjski stopień do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. To reperkusje na skargę, jaką w Strasburgu złożyli krewni zamordowanych - pisze "Rzeczpospolita". komisja Europejska nie ma zamiaru wypowiadać się w sprawie szwajcarskiego referendum, w którym przegłosowano zakaz budowy minaretów. panujący UE Szwedzi uważają jednak, że pokłosie głosowania to zły znak. Szwajcarski ranga natomiast, obawia się upadku turystyki z krajów arabskich. Jeden z olsztyńskich zakładów pogrzebowych zabrał materia mężczyzny, nim lekarz oficjalnie stwierdził zgon. To konsekwencja zażartej konkurencji pośrodku przedsiębiorcami. Lekarze mówią wprost: jest kwestią czasu, podczas gdy tuz obudzi się w kostnicy.

Lech i Maria - zwyczajna dwoje prezydencka


Nie musieli niczego udawać. Stanowili harmonijną pierwszą parę. Prezydent majestatyczny, traktujący swoją funkcję poważnie. I ona, Maria Kaczyńska, filigranowa, furt taktowna i stonowana - pisze "Rzeczpospolita".

Zima zabija w Olsztynie


Po mroźnej i śnieżnej nocy rośnie bilans ofiar śmiertelnych. W Olsztynie zmarło już trzech bezdomnych, a jedna płeć piękna została reanimowana i przebywa w szpitalu. Policjanci apelują, zwłaszcza do bezdomnych, by nie próbowali grzać się "swoimi sposobami". Tej zimy z wychłodzenia zmarło już kilkadziesiąt osób.

rezygnacja kandydata. Poprze J. Kaczyńskiego?


Przewodniczący Stronnictwa Piast Zdzisław Podkański zrezygnował z kandydowania na prezydenta. W oświadczeniu napisał, że nie chce osłabiać PiS i PSL.

James jak Jordan. I daje zwycięstwo Cavaliers


Potwierdziły się doniesienia amerykańskich mediów: LeBron James został oficjalnie wybrany najlepszym koszykarzem sezonu zasadniczego NBA. James został MVP drugi raz z około i tym samym dołączył do grona takich sław jak Michael Jordan czy Magic Johnson. Pomógł i swoim kolegom z Cleveland Cavaliers i zapewnił im wygrana w pierwszym meczu półfinału przeciwko Boston Celtics.

Białoruś: bez wiz dla rodzin ofiar


Władze Białorusi gotowe są zorganizować odprawę bezwizową dla osób zmierzających na miejsce katastrofy w celu zidentyfikowania ciał zmarłych - poinformował Podlaski filia Straży Granicznej w Białymstoku.