Parówkowi skrytobójcy


Amerykańskie władze poczuwają się do ostrzegania swoich obywateli przed wszelkimi zagrożeniami. niedaleko ostrzeżeń typu "przed prasowaniem przejąć łachy z siebie" doszło kolejne, tak jak oczywiste: uwaga, jedzeniem można się zadławić.

28-letni Somalijczyk, który w mieście Aaarhus usiłował zabić duńskiego autora karykatur Mahometa, został oskarżony o próbę podwójnego zabójstwa i na podstawie tych zarzutów uwięziony. Po wygranych z wykorzystaniem flamandzkich nacjonalistów wyborach parlamentarnych, wielu stawia sobie pytanie: co potem z Belgią? - Na razie Belgia się nie rozpada - uspokaja politolog z Wolnego Uniwersytetu Brukselskiego Regis Dandoy. Dodaje jednak, że "jeśli do tego dojdzie, to w perspektywie 30-50 lat". trener lekkoatletycznej reprezentacji RPA Wilfred Daniels podał się do dymisji, uznając swoją winę w dopuszczeniu do nagonki na mistrzynię świata w biegu na 800 metrów Caster Semenyę, podejrzaną o to, że nie jest kobietą.Najlepsza hokejowa przymierze świata NHL ostro ruszyła po przerwie na igrzyska. We wtorek rozegrano aż tuzin meczów. W najciekawszym New Jersey Devils pokonali na wyjeździe San Jose Sharks 4-3. koszmarny koniec dnia przeżyli kibice Tampa Bay Lightning. Ich kompleks w fatalnym stylu przegrał czwarty mecz z rzędu. rakieta wystrzelona z Libanu spadła na północne krańce Izraela - poinformował przedstawiciel izraelskiej policji. Nie ma rannych ani ofiar, raca nie spowodowała też większych szkód. amerykański świstak Phil jak co roku 2 lutego, w dzień Świstaka, rozwiał wątpliwości dotyczące ewentualnego końca zimy. Wychodząc z norki zobaczył swój cień i zawrócił. Zgodnie z tradycją oznacza to, że przed nami coraz sześć tygodni mroźnej i śnieżnej aury.

Członkowie rady miasta Los Angeles doszli do porozumienia w sprawie bojkotu firm ze stanu Arizona w publicznych przetargach. Co więcej radni postanowili nie odwiedzać sąsiedniego stanu do czasu zmiany nowego przepisu dotyczącego imigrantów.

Działająca w Afganistanie szwedzka pozarządowa organizacja charytatywna SCA oskarżyła amerykańskich żołnierzy o napad na prowadzony przez nią szpital w prowincji Wardak. dowództwo wojsk USA zapowiedziało w pierwszy dzień tygodnia test sprawy. reprezentacja nasz koszykarek przegrała 46:89 w towarzyskim meczu z Connecticut Sun. Było to pierwsze danie z trzech spotkań drużyny Dariusza Maciejewskiego w USA z zespołami ligi WNBA w ramach przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy w 2011 roku w Polsce.

koalicja Europejska jest dobrze przygotowana na potencjalny kryzys gazowy zimą 2009/10 - uznali w środę eksperci z krajów członkowskich zasiadający w unijnej grupie koordynatorów ds. gazu. kierowca tej ciężarówki musiał najeść się sporo strachu. Wzburzona gadka szmatka rzeki Pirai w Boliwii porwała samochód. Na eudajmonia na strachu się skończyło, bo kierowcy nic się nie stało. Wszystko zostało uwiecznione za pośrednictwem kamerę. prasa periodyczna we Francji obszernie komentuje wyrok w największej aferze politycznej ostatniej dekady w tym kraju - aferze Clearstream. według mediów, czwartkowe wyrok sądu jest ciosem dla prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego i trampoliną dla prezydenckich ambicji Dominique'a de Villepina.Międzynarodowe instytucje finansowe zadeklarowały w środę dodatkową pomagier dla Haiti dotkniętego katastrofalnym trzęsieniem ziemi i zaapelowały do rządów krajów całego świata o pilne włączenie się do działań mających na celu odbudowę zniszczeń. punktualnie o północy w bytowanie wszedł zakaz palenia tytoniu w wielu lokalach Chorwacji. Rakija bez dymka? na nieszczęście tak - nowe ustawa dotyczy po największej części małych lokalów, jakich nad Adriatykiem pełno. Trzy psy zagryzły swojego właściciela na ulicy w Lublanie - poinformowała słoweńska policja. Policjanci zastrzelili jednego psa, a dwa udało się wciąć pod kontrolę. Nie podano szczegółów wydarzenia i nie ujawniono tożsamości ofiary.

Nowe władze Unii - "osoby przechodzące do historii"


Ze świata napływają gratulacje dla nowych unijnych władz. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy podkreślał, że wybór na przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuy "nie był z konieczności". Z obsadzenia na szefa unijnej dyplomacji Catherine Ashton cieszył się szef rządu Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero. Z krajowy przyszedł wotum ileś mniej natchniony - Donald Tusk z nowych unijnych władz był usatysfakcjonowany nic bardziej błędnego połowicznie.

ojczulek zostanie mamą


Już w lutym 30-letni Scott Moore zostanie... mamą. Amerykanin jest drugim na świecie mężczyzną, jaki zaszedł w ciążę i urodzi dziecko.

Ostatnia szansa Muszynianki w Lidze Mistrzyń


poprzednio ostatnią kolejką fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów trzy polskie zespoły mają zapewniony awans do rundy play off. W gronie 12 najlepszych zespołów są już: PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów i siatkarki z Dąbrowy Górniczej.

Jarosław latko w Jagiellonii


32-letni piłkarz Jarosław latko podpisał w pierwszy dzień tygodnia kontrakt na dwa i pół roku z Jagiellonią Białystok - poinformował oficjalnie klub.

Massa wciąż wierzy w mistrzowską koronę


prowadzący Ferrari Felipe Massa uważa, że w dalszym ciągu ma szansę na pionierski tytuł. Brazylijczyk ma nadzieję, że dziewiczy paczka modyfikacji ustawiony dzięki kadra narodowa z Maranello pomoże mu uzyskać apetyczny konsekwencja w Walencji.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego