Giełdowe Byki i Niedźwiedzie 2009 rozdane


Byki i Niedźwiedzie - nagrody prasa Giełdy "Parkiet" zostały wręczone w poniedziałek po zakończeniu sesji na warszawskiej giełdzie. Gala odbyła się po raz szesnasty; uhonorowano m.in. firmy giełdowe, zarządzających spółkami oraz analityków.

Cezary Banasiński, dawny naczelny UOKiK, został nowym przewodniczącym rady nadzorczej PKO BP po tym, jak z tego stanowiska zrezygnowała Marzena Piszczek - poinformował prowadzący poniedziałkowe NWZA PKO BP. W środę dla kursu złotego istotne będą nastroje światowe, szczególnie dane z USA. obok korzystnym sentymencie złoty przypadkiem pozostać u dołu poziomu 4,0 za euro. targ długu czeka na aukcję obligacji DS1019, analitycy nie wykluczają spadku rentowności. Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw w USA w reakcji na umocnienie się kursu dolara przy euro. Analitycy oczekują też wzrostu amerykańskich zapasów paliw, co będzie sygnałem słabego popytu w USA - podają maklerzy.martwy punkt na EUR/USD. W dniu dzisiejszym o godzinie 14:30 poznaliśmy publikowaną co siedem dni liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wyniosła ona 576 tys. i tym samym była w znacznym stopniu gorsza od prognoz na poziomie 550 tys. Z uwagi na postępująca informatyzację różnych dziedzin życia, co raz więcej prac wykonywanych jest pod ręką wykorzystaniu komputerów. Taka kazus sprawia, że coraz większa część pracodawców zobligowana jest przy użyciu przepisy prawa do zwrotu całości (części) wydatków poniesionych dzięki pracowników na zakup okularów korekcyjnych niezbędnych do pracy blisko komputerze. Zastanowić się należy, czy zdanie takich wydatków przypadkiem zostać zaliczony do kosztów uzyskiwania przychodów. Kończący się tydzień, obok sporej ilości nowych danych, które napłynęły na rynek, stał pod znakiem wiadomości dotyczących Grecji.

W najbliższych tygodniach Orlen wybierze firmę, która za pośrednictwem lata będzie dostarczała ropę do płockiej rafinerii. Im bliżej terminu podpisania wartego miliardy złotych kontraktu, tym więcej narasta wokół niego emocji - zauważa "Parkiet".

Wyssana z palca pogłoska po publikacji artykułu w miesięczniku Time, w którym zwracano uwagę na polityczne problemy kanclerz Angeli Merkel, doprowadziła w godzinach nocnych do sporej przeceny wspólnej waluty. przebieg EUR/USD sforsował wsparcia na 1,4450 i 1,4400, ostatecznie schodząc o brzasku w okolice 1,4377. Zachowanie rynku na GPW wskazuje na to, że byki wcale niepewnie i miało asertywność celują na nowe rekordy cenowe.

Budżet państwa będzie musiał zwrócić elektrowniom ok. 903 mln zł akcyzy zapłaconej za pomocą nie od 2006 r. do marca 2009 r. od prądu stanowiącego straty przesyłowe - ocenia resort finansów w uzasadnieniu do nowej wersji projektu ustawy regulującej stwierdzenie tego podatku. szef Ciechu Ryszard Kunicki poinformował, że jeden z potencjalnych inwestorów zainteresowanych kupnem udziałów w grupie chemicznej obejmującej Ciech, Azoty Tarnów i ZAK, wystąpił o wydłużenie terminu składania ofert. Toyota, największy w tym momencie wytwórca samochodów zamierza zwiększyć produkcję, aby maksymalni wykorzystać światowe plany ratunkowe dla motoryzacji - donosi TVN CNBC interes powołując się na nieoficjalne doniesienia japońskiej prasy. Przedstawiciele koncernu nie potwierdzają na razie tej informacji.W środowej transakcji pakietowej sprzedano 1,5 mln akcji JW Construction po 13 zł za akcję. Analitycy Millennium DM, w raporcie z 10 listopada, podnieśli cenę docelową akcji ING BSK do 777,60 zł z 578,40 zł wcześniej i podtrzymali dla nich rekomendację "akumuluj". gazowy pat trwa - i po wizycie premiera Rosji Władimira Putina ciągle nie prawdopodobnie sposobów jego rozwiązania. A na dodatek premier Rosji jednoznacznie sugeruje, że u podstaw polsko-rosyjskich umów gazowych jeszcze w latach 90. leżała demoralizacja - po obu stronach - polskiej i rosyjskiej. I najpierw sprawy te należy wyczyścić.

JSW zaciągnie 200 mln zł kredytu, by zachować płynność


200 mln zł kredytu obrotowego zamierza zaciągnąć na przyszły rok Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), by zapewnić firmie stabilność i zachować płynność finansową. firma szuka banku, który udzieli jej takiego kredytu na dwa lata.

Złoty znów stracił w piątek z powodu w dalszym ciągu niewyjaśnionej sytuacji w Grecji


Piątek przyniósł kontynuację osłabienia złotego, przede wszystkim w relacji do franka szwajcarskiego. Złoty stracił też poniżej wszystkich głównych walut na przestrzeni całego minionego tygodnia, głównie w wyniku realizacji zysków po nadzwyczaj silnym wcześniej umocnieniu.

Konkurencja dla viagry nielegalna!


Państwowa dozór produktów spożywczych (SZPI) zakazała w Czechach sprzedaży preparatu Golden Erect. Ma poprawiać erekcję, niemniej wytwarza się go z rośliny, która nie zyskała akceptacji organów Komisji Europejskiej.

człek Gosiewskiego na czele TVP. Konkurs nieważny


Gorące posłuchanie Rady Nadzorczej TVP. Tomasz Szatkowski został nowym p.o. prezesa spółki, po tym jak piastujący to pozycja Bogusław Szwedo nieoczekiwanie złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. dodatkowo zbiorowisko Nadzorcza TVP unieważniła quiz na członków zarządu telewizji.

DM IDM SA podwyższył cenę docelową dla Netii do 4,8 zł


Analitycy DM IDM SA w raporcie z 6 sierpnia podwyższyli cenę docelową dla Netii do 4,8 zł z 4,5 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj".