Giełdowe Byki i Niedźwiedzie 2009 rozdane


Byki i Niedźwiedzie - nagrody gazety Giełdy "Parkiet" zostały wręczone w poniedziałek po zakończeniu sesji na warszawskiej giełdzie. Gala odbyła się po raz szesnasty; uhonorowano m.in. firmy giełdowe, zarządzających spółkami a analityków.

Przypadający na niedzielę dzień Wszystkich Świętych i następujące po nich Zaduszki, to nie nic bardziej błędnego chwile zadumy i wspominanie bliskich zmarłych. Dla wielu osób jest to również zjadliwy biznes. W najbliższych dniach około cmentarzy nie mówiąc o straganami ze zniczami i kwiatami wyrośnie też obwoźne bistro - pisze "Metro". Po wczorajszej wzrostowej sesji przyszła kolej na ochłodzenie nastrojów. wszelako arche sesji nie wskazywał na większe zmiany na warszawskim parkiecie, to wszelako razem z upływem czasu nastroje pogorszyły się. Wielkimi krokami zbliża się 30 kwietnia – poprzedni dzień w którym należy złożyć deklaracja podatkowe za rok 2009. Ten obraźliwy obowiązek ciąży także na inwestorach.Spowolnienie gospodarcze nie pozostało bez wpływu na nasz bazar spożywczy, który daleko zwolnił ciąg rozwoju. wedle najnowszego raportu firmy PMR ruch rynku spożywczego wyniesie 0,4% w 2009 roku w porównaniu do 8,9% nim rokiem. Segmentami, które najszybciej rosną w tym roku są sklepy convenience i dyskonty. Ratingi kredytowe USA, Niemiec i innych dużych gospodarek mogą znaleźć się pod presją, jeśli ożywienie w globalnej gospodarce przyhamuje - ostrzegają analitycy agencji ratingowej Moody's Investors Service. wznowienie rozmów w sprawie potencjał przejęcia Cadbury sprawiło, że wartość akcji zanotowała rekordowy poziom.

co niemiara samorządów chce sprzedać budynki i parkingi, a później odzyskać je w leasingu zwrotnym, co przyniesie pieniądze bez pogarszania wskaźnika zadłużenia. Nie będzie to niemniej jednak możliwe bez uporządkowania przepisów - informuje "Parkiet".

prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin ostrzegł w niedzielę Unię Europejską, że drugi raz mogą nabiec problemy z tranzytem rosyjskiego gazu ziemnego przez terytorium Ukrainy. podług szefa rosyjskiego rządu, Kijów być może dysponować trudności z zapłatą za rosyjskie błękitne paliwo. ogół to - zdaniem Putina - jest winą prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki. O około 5 proc. więcej niż dotąd zapłacą od początku lutego za prąd i jego dostawę indywidualni klienci firmy Vattenfall, dostarczającej energię głównie na Górnym Śląsku. Z wyliczeń spółki wynika, że dla typowych gospodarstw domowych rocznie oznacza to sumpt ponad 50 zł brutto więcej niż dotychczas.

Kolporter Service, dystrybutor artykułów szybkozbywalnych, planuje zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych na przełomie 2010 i 2011 roku. pieniądze z emisji chce podarować m.in. na akwizycje firm. Wg październikowego raportu Fitch wśród europejskich rynków wschodzących jedynie Rzeczpospolita Polska i Azerbejdżan unikną recesji w 2009 r. Wyniki PBG i wchodzącej w skład jego grupy kapitałowej Hydrobudowy Kraj nad Wisłą w pierwszym kwartale 2010 roku podniosły się o wiele lepsze od oczekiwań analityków, jednak obie spółki odczuły skutki długiej i mroźnej zimy. deprecjacja marż odczuła zwłaszcza Hydrobudowa, która zmuszona była do wstrzymania części prac związanych z realizacją kontraktów stadionowych.pracownik odbywający podróż służbową poza granicami kraju na wsio ponosi z tego tytułu znaczne wydatki. zatem też dieta przysługująca mu w związku z taką podróżą jest wyższa niż w przypadku podróży krajowej. Dla jej pertraktacje najważniejsze jest określenie czasu trwania podróży zagranicznej i jej państwa docelowego. Trójwymiar w twoim domu? Tak, i to już do cna niedługo. Koreańska biznes LG postanowiła skorzystać swoją fabrykę w Kobierzycach do produkcji telewizorów najnowszej generacji. własny kraj ma szansę wzdrygać się się prawdziwym potentatem - w samym 2010 roku 80 procent telewizorów LCD sprzedawanych w Europie pochodzić będzie z Polski. Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 8 grudnia podwyższyli cenę docelową akcji Komputronika do 11,56 zł z 10,48 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

U JP Morgana zarobią więcej


Jeden z potentatów światowych rynków finansowych, pula JP Morgan Chase, odmraża pensje swoich pracowników. gigant z Wall Street wysłał do zatrudnionych notkę, z której wynika, że wprowadzony w ubiegłym roku interdykt podnoszenia pensji już nie obowiązuje.

Ropa naftowa jeszcze mocniej tanieje, bo potrzeba w USA słaby, a w Europie dekoniunktura


Ropa naftowa jeszcze mocniej tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku. To przeciwdziałanie na wzrost amerykańskich zapasów surowca, co może świadczyć o słabym popycie na paliwa w USA. Inwestorzy oceniają też, że dekoniunktura zadłużenia w Europie również wpłynie negatywnie na pokup na ropę - podają maklerzy.

Hawe podpisała z UPC Polska list intencyjny na dzierżawę światłowodu


PBT Hawe, spółka zależna Hawe, podpisała z UPC Rzeczpospolita Polska list intencyjny i rozpoczęła negocjacje, które mają prowadzić do zawarcia umowy regulującej zasady dzierżawy przez UPC włókien światłowodowych o łącznej długości 1.214 km - poinformowała Hawe w komunikacie prasowym.

pas drzemiących możliwości


region Europy Środkowej i Wschodniej to co chwila istotniejszy artykuł na gospodarczej mapie Starego Kontynentu - akcentuje "Puls Biznesu".

Niepewna przyszłość e-papierosów


W Polsce elektroniczne papierosy podbijają jarmark - informuje "Puls Biznesu". natomiast nie ma regulacji prawnych odnoszących się bezpośrednio do ich produkcji i sprzedaży.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego