Giełdowe Byki i Niedźwiedzie 2009 rozdane


Byki i Niedźwiedzie - nagrody gazety Giełdy "Parkiet" zostały wręczone w pierwszy dzień tygodnia po zakończeniu sesji na warszawskiej giełdzie. Gala odbyła się po raz szesnasty; uhonorowano m.in. firmy giełdowe, zarządzających spółkami a analityków.

Ukraina nie zwróci spółce RosUkrEnergo (RUE) 11 mld metrów sześciennych gazu i złoży apelację od wyroku w tej sprawie, wydanego przy użyciu sztokholmski Sąd Arbitrażowy - oświadczył w środę ukraiński członek rządu ds. paliw i energetyki, Jurij Bojko. Wtorkowe przełamanie strefy wsparcia: 2340 - 2347 pkt wygenerowało krótkoterminowy znak słabości WIG-u 20. W konsekwencji rejestr dodarł niesłychanie na chybcika do kolejnego obszaru zgrupowanych zniesień/projekcji cenowych Fibonacciego: 2255 - 2261 pkt. Pierwsze oczytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o Narodowym Banku Polskim przeprowadzi w czwartek sejmowa komitet Finansów Publicznych - powiedziała wiceszefowa tej komisji Krystyna Skowrońska (PO).Władze miejskie Gdańska umorzyły tamtejszej stoczni 2,1 mln zł zaległego podatku od nieruchomości za trwanie od listopada 2003 roku do marca 2004 roku. Był to jeden z elementów planu restrukturyzacyjnego Stoczni Gdańsk, zaakceptowanego w lipcu dzięki Komisję Europejską. ewidencja WIG20 przy użyciu bez mała całą czwartkową sesję utrzymywał się powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Na "czerwoną stronę" przeszedł dopiero pod wystarczy dnia. Powodem było rozczarowanie danymi z USA, oceniają analitycy. niemczyzna Bundestag zatwierdził frakcja swego kraju w tak zwanym Mechanizmie Stabilizacyjnym dla krajów strefy euro, wartym 750 miliardów euro. Po południu język niemiecki udział do pakietu zatwierdziła też pokój wyższa parlamentu, Bundesrat.

Inwestor zamierzający przekroczyć przyporządkowany próg udziałów w firmie z branży finansowej będzie musiał rozpowiadać o swoich planach KNF - przewiduje algorytm nowelizacji ustaw regulujących targowisko finansowy. Jego pierwsze oczytanie odbyło się w czwartek w Sejmie.

Deficyt sektora finansów publicznych w tym roku wyniesie 7 proc. PKB poniżej 7,2 proc. w 2009 roku, zaś zejście do wartości referencyjnej 3 proc. PKB zapisane w traktacie z Maastricht będzie możliwe w 2012 roku lub 2013 roku - poinformowało PAP źródło w Ministerstwie Finansów, powołując się na program konwergencji. Piątkowe dane o rynku pracy w USA mogą umocnić dolara, dzięki co do końca tygodnia złoty być może się naruszyć do poziomu 4,11-4,12 za euro - przewidują analitycy. Na rynku długu spodziewana jest stabilizacja.

Ulotki, internet, telewizja, prasa, billboardy - trwa ostra walka organizacji charytatywnych o jeden procent z podatku Polaków. A jest o co walczyć, bo łączna wolumen przekazywana w ten fortel na dobroczynność z roku na rok rośnie w olbrzymim tempie. jednakowo jak liczba organizacji i ich potrzeby. 840 osób w jednym samolocie?! Wydaje się niemożliwe, ale jednak. Airbus A380 właśnie w wersji na 840 osób pokazana na targach Air Show w Dubaju od razu znalazła nabywcę. Dwa taki samoloty kupiły francuskie linie Air Austral. miejsce stałego pobytu firmy mieści się na wyspie Reunion, skutkiem tego A380 będą uganiać się na trasie Paryż - Saint-Denis. W ciągu roku nieledwie o 70 proc. zdrożał na świecie cukier, a ok. dwóch trzecich kakao. Od dwóch miesięcy gwałtownie drożeją produkty mleczarskie. Np. chude mleko w proszku jest poniekąd 50 proc. droższe niż przed rokiem - informuje "Rzeczpospolita".Chór Polaków wznosi chabrowe oczy do Nieba i woła: Cudu! Cudu! Jak jarmużu bedłki, tak cudu pragnie lud. I cud się - cudem, w ostatniej chwili! - wydarza. Ponad 60 proc. Polaków uważa, że otyły pracownik jest leniwy, ale dodatkowo podług 46 proc. ankietowanych, otyłych pracowników cechuje uczciwość - dane te pochodzą z raportu społecznego przeprowadzonego na rozporządzenie organizatorów programu "Chitinin Extra. Lżej w pracy"*. firma Kraft Foods zdejmuje z rynku trzy wyroby czekoladowe pochodzące ze słowackiej fabryki Figaro Bratislava. Wewnętrzne egzamin bakteriologiczne wykazało w tych produktach istnienie salmonelli.

Wynagrodzenia będą pośredniczyć pracodawcy i związkowcy


Wszystkie kluby parlamentarne zgodziły się w środę, by od 1 stycznia 2010 r. nieskomplikowany iloraz wzrostu wynagrodzeń był negocjowany pośrodku pracodawcami a związkami zawodowymi w przedsiębiorstwach. Do tej pory był on przyjmowany za pośrednictwem Komisję Trójstronną lub rząd.

Zakończył się tok pracowników Rio Tinto


poprzednio sądem w Szanghaju zakończył się w środę bieg czterech pracowników brytyjsko-australijskiej firmy Rio Tinto, trzeciego największego na świecie koncernu wydobywczego, oskarżonych o szpiegostwo przemysłowe i korupcję. Sąd nie wydał coraz wyroku.

Canon kupił dużo Optopolu


Koncern Canon, kto pod wystarczy grudnia 2009 roku wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Optopolu, obejmie w wyniku wezwania 12.691.230 akcji, co stanowi 89,35 proc. kapitału zakładowego Optopolu - poinformował wzywający w komunikacie.

Wall Street wróciła z dalekiej podróży


Wall Street wróciła w piątek z dalekiej podróży. Indeksy zakończyły dzień niewielką zwyżką, co jest dozwolone uznać za kolosalny fortuna byków, chyba że popatrzeć na to, co haubica się w "międzyczasie". W "międzyczasie" zaś wskaźniki wylądowały na poziomie najniższym od początku listopada ubiegłego roku.

Znaczna obniżka działalności kredytowej banków


Francuskie banki prywatne nie dotrzymały swej obietnicy, że w zamian za wielomiliardowe posiłki państwowe zwiększą kwota kredytów dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych - podała w czwartek przedstawicielstwo dpa, powołując się na najnowsze statystyki Banku Francji.