WTA Memphis: wielkie zwycięstwo Szarapowej


Rozstawiona z numerem pierwszym Maria Szarapowa triumfowała w turnieju tenisistek WTA Tour w Memphis (suma nagród 161 tys. euro). W finale Rosjanka pokonała Szwedkę Sofię Arvidsson 6-2, 6-1.

rozkład punktów (1:1) w meczu przyjaźni pomiędzy Lechią Gdańsk a Śląskiem Wrocław zadowolił oba zespoły. także szkoleniowcy drużyn z Gdańska i Wrocławia uznali ten pokłosie za sprawiedliwy. 109 zmarłych w wyniku pogrypowego zapalenia płuc i 14 ofiar śmiertelnych grypy A/H1N1 to najnowszy bilans epidemii, z którą od tygodnia walczy Ukraina - podał czołowy lekarz higieniczny kraju, Ołeksandr Biłowoł. wykidajło reprezentacji Szwab Joachim Loew ostrzegł swoich piłkarzy nim arbitrem środowego meczu z Ghaną w mistrzostwach świata w RPA. Jego zdaniem Brazylijczyk Carlos Simon jest niesamowicie wnikliwy i nie lubi rozmawiać z zawodnikami.Rząd indyjski zgodził się na przyjęcie "ważnych zaleceń" zawartych w przedstawionym w poniedziałek za pośrednictwem grupę ministrów raporcie na temat katastrofy przemysłowej w Bhopalu, w wyniku której w 1984 roku zginęło ok. 15 tys. osób. Izraelskie MSZ zorganizowało prawa ręka dla ofiar kataklizmu na Haiti, oddelegowując do pomocy humanitarnej 220 osób, w tym ponad 40 lekarzy - poinformowała ambasada Izraela w Polsce. Amerykańskie władze aresztowały właściciela samochodu zaparkowanego na Times Square, w którym w sobotę wieczorową porą znaleziono ekwipunek postrzelony - podała filia Reutera. nieco godzin wprzódy media podały informacje, że zidentyfikowany mężczyzna ma pakistańskie korzenie.

Pomimo ostatnich niepokojów w Kosowie NATO zmniejszy liczebność sił KFOR w tym kraju - zapowiedział sekretarz wszechstronny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen.

Robert Kubica poprowadzi formuła Renault F1 team na Torze Poznań - poinformowało Renault Polska. 17 lipca niespotykany własny prowadzący w F1 zaprezentuje się na obiekcie, gdzie jako mały służący rywalizował w wyścigach kartingowych. Dzisiaj rankiem w warunkach zaostrzonego bezpieczeństwa rozpoczęły się w Afganistanie wybory prezydenckie oraz do rad prowincji. Faworytem jest urzędujący prezydent Hamid Karzaj.

Jedna figura zmarła, a 20 zostało rannych w wyniku wybuchu bomby w pobliżu loży VIP-ów na wyścigach konnych w Nalczyku, stolicy Kabardo-Bałkarii na Północnym Kaukazie. Rannych odwieziono do szpitala, widzów ewakuowano. Pięciu rebeliantów zginęło dzień dzisiejszy w północno-zachodnim Pakistanie w rezultacie ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego - poinformowały pakistańskie władze bezpieczeństwa. Prezydent Filipin chwała Macapagal-Arroyo oznajmiła, że ogłasza postać wyjątkowy w dwóch prowincjach na południu kraju. Dzień wcześniej w jednej z nich, Maguindanao, uzbrojeni porywacze zabili co w żadnym razie 21 ludzi, chcąc bodajże nie dopuścić do udziału rywali w wyborach regionalnych.Rumunia rozpoczęła akcję szczepień przeciwko grypie A/H1N1. W tym tygodniu zanotowano w tym kraju pierwsze dwójka ofiary śmiertelne nowej grypy. Rumuni nie polegają na żadnym za światowych koncernów - wyprodukowali własną szczepionkę. Obalony w drodze zamachu stanu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya wycofał się w piątek z negocjacji z obecnym prezydentem Roberto Michelettim. Stawką w rozmowach było droga trwającego kwartet miesiące kryzysu, jaki sparaliżował kraj. Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań w 1/8 finału Ligi Mistrzów zagrają z hiszpańskim Atletic Terassa. W czwartek w Amsterdamie dokonano losowania par kolejnych rund rozgrywek.

ubzdryngolony kierowca zaczął strzelać do milicjantów


W Petersburgu dziś rano zawiany kierowca zaczął strzelać do milicjanta, który go zatrzymał – informuje serwis newsru.com

Na Grenlandii brakuje śniegu


W czasie, gdy Stary Kontynent zasypana śniegiem zmaga się z zaspami, na Grenlandii za bardzo mała ilość białego puchu na serio utrudnia wyprawy.

MP kobiet w podnoszeniu ciężarów


Sylwia Lalik, medalistki ostatnich mistrzostw Europy Marzena Karpińska i Mariela Gotfryd natomiast Katarzyna Ostapska zdobyły złote medale w ciągu rozpoczętych w sobotę w Puławach mistrzostw nasz kobiet w podnoszeniu ciężarów.

Nicolas Anelka: Wstyd mi za francuskich kibiców


ambasador Francji i napastnik Chelsea Londyn, Nicolas Anelka stwierdził w jednym z wywiadów, że kibice francuscy powinni brać przypadek z angielskich fanów.

USA: bezterminowe więzienie dla przestępców seksualnych legalne


Sąd Najwyższy USA uznał za legalne przetrzymywanie w więzieniu przestępców seksualnych uznanych za "niebezpiecznych" już po odbyciu przez nich orzeczonej kary.