WTA Memphis: triumf Szarapowej


Rozstawiona z numerem pierwszym Maria Szarapowa triumfowała w turnieju tenisistek WTA Tour w Memphis (suma nagród 161 tys. euro). W finale Rosjanka pokonała Szwedkę Sofię Arvidsson 6-2, 6-1.

makler Departamentu Stanu USA Robert Blake opisał sytuację w południowym Kirgistanie w charakterze dekoniunktura humanitarny. Wezwał w piątek rząd eksperymentalny w Biszkeku do podjęcia natychmiastowych kroków w celu powstrzymania przemocy. Grzegorz Rasiak zdobył gola dla Reading w zremisowanym 1:1 meczu z Scunthorpe. dawny atakujący reprezentacji Polski w 71. minucie został ponadto ukarany żółta kartką - Mamy wszystko czego potrzeba, dobre boisko, pyszny hotel i to wybitnie z dobrym jedzeniem, czyli całokształt jest przyzwoicie - powiedział Franciszek Smuda po porannym treningu reprezentacji Polski w Grodzisku Wielkopolskim.Nie cichnie sprawa wiązań dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Vancouver Simona Ammanna. Hannu Lepistoe, trener Adama Małysza zapewnił, że brygada polskiego skoczka też szykuje techniczną niespodziankę, z którą na igrzyska nie zdążyła. Przełożony bractwa lefebrystów biskup Bernard Fellay uznał, że inicjatywy Benedykta XVI w obliczu kryzysu Kościoła są "nieśmiałe" i "niewystarczające". Opinię tę wyraził w liście ogłoszonym na stronie Bractwa św. Piusa X. Prezydent USA Barack Obama pogratulował Irakijczykom przeprowadzonych w niedzielę wyborów parlamentarnych. "Mam gigantyczny zachwyt dla milionów Irakijczyków, którzy nie dali się zastraszyć przemocy i wykorzystali dziś swój głos" - zapewnił.

Portugalski triumfator literackiej nagrody Nobla José Saramago zmarł w wieku 87 lat na hiszpańskiej wyspie Lanzarote - poinformowało w piątek wydawnictwo Alfaguara. Treścią pisarstwa Saramago był człowiek uwikłany w historię, ale przez nią przemilczany.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył w wywiadzie dla telewizji CBS, że zamierza "zwiększyć presję" na Iran w związku z programem atomowym tego państwa. Obama uważa też, że Teheran jest raz za razem w wyższym stopniu izolowany na arenie międzynarodowej. Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad oświadczył, że ostatnia rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ, wprowadzająca sankcje przeciw jego krajowi, nie ma wagi prawnej, a sama klaster Bezpieczeństwa to "narzędzie w rękach USA".

Była znakomita francuska lekkoatletka 41-letnia Marie-Jose Perec urodziła pierwsze dziecko. młodzik przyszedł na świat w jednej z miejscowości regionu paryskiego. Manchester United pokonał Tottenham Hotspur 3-1 (0-0) i awansował na pierwsze pozycja w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. O dwa punkty wyprzedza Chelsea Londyn, która w niedzielę zmierzy się ze Stoke City. łapiduch Adam Szeląg, ginekolog pracujący w Malmoe, został uznany za pośrednictwem pacjentki za najlepszego lekarza w Szwecji. polski lekarz zwyciężył w dorocznym konkursie najpopularniejszego szwedzkiego serwisu internetowego dla pacjentów Doktorsguiden.se.Armia izraelska obrała nowy cel ataku. Jest nim najpopularniejsza modelka w kraju, 25-letnia Bar Refaeli - podaje Sky News. 1,5 tys. "podatkowych grzeszników" z kontami w Szwajcarii ma w tym momencie prawo, by drżeć ze strachu. jakiś tajny współpracownik zaproponował niemieckim władzom płytę CD, na której znalazły się dane dłużników zalegających fiskusowi. Za swoje usługi zażądał 2,5 miliona euro. - Mówiłem przecież, że ta Hiszpania nie jest niemożliwa do ogrania. Wiem, że z nimi przegraliśmy wysoko, ale gdybyśmy byli tak jak oni w formie przed ważnym turniejem, a nie nim wyjazdem na wakacje, to skutek mógłby być w żaden sposób inny. Na razie na mundialu najbardziej spodobały mi się Paragwaj i Meksyk - powiedział nam mundialowy fachman INTERIA.PL Franciszek Smuda.

Meksykańskie pięcioraczki


33-letnia Meksykanka ze stanu Tabasco w osiem lat po urodzeniu pierwszego dziecka zapragnęła mieć następne i urodziła w czwartek czterech chłopców i dziewczynkę - podały w sobotę meksykańskie media.

Północnokoreański dyplomata złoży wizytę w USA


Władze amerykańskie zezwolą na złożenie w tym miesiącu wizyty w Stanach Zjednoczonych północnokoreańskiego dyplomaty wysokiej rangi Ri Guna - poinformowały anonimowe źródła oficjalne w Waszyngtonie.

Polsat Warsaw Open: Dzikie karty dla Domachowskiej i Piter


Marta Domachowska i Katarzyna Piter otrzymały dzikie karty od organizatorów turnieju tenisowego Polsat Warsaw Open (pula nagród 600 tys. dolarów), kto w dniach 17-22 maja odbędzie się na kortach Legii.

personel U20 na mistrzostwa świata Dywizji I


dwanaście dni pozostało do rozpoczęcia Mistrzostw Świata U20 Dywizji I w Gdańsku (14-20.12.2009). Kadrę U20 czekają jeszcze trzy sparingi, z Orlikiem oraz rówieśnikami z Ukrainy.

Paryż-Nicea: Sagan wygrał 5. etap, liderem wciąż Contador


Słowak Peter kocioł (Liquigas) wygrał piąty ciąg kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea z Pernes-les-Fontaines do Aix-en-Provence długości 157 km. Koszulkę lidera zachował Hiszpan Alberto Contador (Astana), który w piątek zajął dziesiąte miejsce.