Alpejskie fatum trwa


Jak nie deszcz, to śnieg, jak nie śnieg, to deszcz. I tak w kółko. pogoda nie rozpieszcza alpejczyków - w poniedziałek nie odbędzie się superkombinacja mężczyzn. Zostanie rozegrana w piątek. O ile aura pozwoli.

Ksiądz spowodował wypadek prowadząc pod wpływem alkoholu! Jedna osoba zginęła, siedem innych zostało silnie rannych. W chwili wypadku eklezjasta proch nad 3 promile alkoholu we krwi! eklezjasta usłyszał już zarzuty. Życia jednej z ofiar to jakkolwiek nie przywróci. W kościele św. Krzyża w Warszawie rozpoczęły się dziś po południu uroczystości pogrzebowe zmarłego tragicznie w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka. czarna labradorka Sabi, która nad roku temu zaginęła w Afganistanie wróciła do australijskiej bazy wojskowej w prowincji Uruzgan. potwór zniknęło w trakcie starcia afgańskich i australijskich żołnierzy z rebeliantami.w ciągu tegorocznego teledialogu, szef rządu Rosji Władimir Putin odpowiadał "na żywo" na pytania Rosjan nad kwartet godziny. Putin w ten sposób pobił swój własny rekord z 2008 roku, gdy ruszczyzna prezes rady ministrów "rozmawiał" z obywatelami przy użyciu trzy godziny i osiem minut. We włoskich szkołach warto tworzyć projekcje filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy - stwierdził we wtorek w Gdańsku premier makaroniarz Silvio Berlusconi. Wyrażając współczucie powodzianom w krajach Europy Środkowej, PE wezwał w przyjętej w czwartek rezolucji do niezwłocznego uruchomienia Funduszu Solidarności UE, aby odciążyć dotkniętym obszarom.

mniej więcej 1500 euro w monetach wyławiają każdego dnia kadra zakładu komunalnego z Fontanny di Trevi w Rzymie. I jednak kapitał są zarezerwowane na cele charytatywne, jest śmiałek, kto na nielegalnym połowie bilonu zarabia niemałą fortunę.

chiński statek z 65 tys. ton węgla i 950 tonami oleju napędowego wszedł w sobotę w porze wieczoru na mieliznę w rejonie na północny brzask od Australii. Zaobserwowano już wycieki oleju, zagrażające Wielkiej Rafie Koralowej. 29-letni właściciel amstafki, która z oderwaną nogą konała przy wiadukcie kolejowym w Koninie usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub rok więzienia - poinformowała policja.

Dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska zdobyła dziś najwyższą górę Australii i Oceanii – Piramidę Carstensza na Nowej Gwinei. To ostatni szczyt, którego brakowało jej do skompletowania tzw. Korony Ziemi, a z tej przyczyny zdobycia najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Dokonała tego jako druga Polka w historii. Angielska piłka przymusowo musi zapaść w zimowy sen. Z powodu mrozu i śniegu nie odbędzie się pięć meczów prezes rady ministrów League zaplanowanych na najbliższy weekend. Jak wynika z obliczeń firmy Castrol, która prowadzi statystyki dla FIFA i UEFA, najlepszym piłkarzem grającym w Europie jest Thierry Henry z Barcelony. Francuz wyprzedza faworytów do zdobycia "Złotej Piłki - Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, a optymalny z Polaków, Ludovic Obraniak, został sklasyfikowany na... 241. pozycji.coraz w tym roku mają do lokalny dotrzeć dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu ziemnego. tak przynajmniej twierdzi memoriał "Kommiersant", powołując się na anonimowego, ale "wysokiego rangą" menedżera Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Były prezes Agencji Wywiadu Andrzej Ananicz ma szansę reprezentować Unię Europejską w Afganistanie. Polak znalazł się między czterech kandydatów na to stanowisko. Trzech pozostałych zgłosiły Węgry, Włochy, i Bułgaria. Dowódca Wojsk Lądowych, gen. broni Waldemar Skrzypczak w obszernym wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że jeśliby polscy żołnierze w Afganistanie mieli niezbędny sprzęt, można było uniknąć tragedii sprzed tygodnia.

jak zginął Krzysztof Olewnik?


Gdańscy prokuratorzy podejrzewają, że Krzysztofa Olewnika zamordowano mnóstwo wcześniej niż wrzesień 2003 roku. Dowody detektyw mieli nadzieję być w użyciu od biegłych, którzy mają przekuć w czyn ekshumację jego ciała. Ci zastrzegają jednak, że po tylu latach nie ma już szans na ustalenie, kiedy dokładnie zginął syn przedsiębiorcy z Drobina. O sprawie informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

"Obama oddaje przestrzeń kosmiczna Rosji"


Nie wszystkim podoba się propozycja rezygnacji Amerykanów z ponownych lotów załogowych na satelita i budowy statków kosmicznych, które zastąpią wahadłowce. Ostrą krytykę przypuścił piątkowy "Washington Post". "Kosmos stanie się własnością Rosji, a po pewnym czasie Chin" - pisze dziennik.

"Lepper bał się, mówił o fizycznej likwidacji"


Były wiceminister rolnictwa Maciej Jabłoński zeznał przedtem sejmową komisją śledczą ds. nacisków, że w maju 2007 r. ówczesny członek rządu rolnictwa Andrzej Lepper polecił mu załatwić sprawę odrolnienia działki koło Mrągowa i informować o postępach Andrzeja Rybę, którego przedstawił mu jako "pełnomocnika lub przedstawiciela gminy Mrągowo".

Jak koleje walczą o pasażerów


Od dzień wczorajszy pomiędzy Bielskiem a Krakowem powinien krążyć szynobus, mający sprawić, że podróżni raz jeszcze zapełnią teraz puste dworce. Skończyło się kompletną klapą. Nie dość, że szynobus nie przyjechał, to stalowy szlak po raz dodatkowy pokazała, jak nie należy starać się o pasażerów.

Miedwiediew gratuluje. Tymoszenko protestuje


choć oficjalnych wyników wyborów prezydenckich na Ukrainie bez ustanku nie ma - przeliczono 99,98 proc. głosów - to z gratulacjami dla Wiktora Janukowycza pospieszył już prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Tymczasem przedstawiciele Bloku premier Julii Tymoszenko chcą zaskarżyć wyniki wyborów. W poniedziałek sama ukraińska premier mówiła, że nie uzna zwycięstwa swojego rywala Wiktora Janukowycza.