Alpejskie fatum trwa


Jak nie deszcz, to śnieg, jak nie śnieg, to deszcz. I tak w kółko. aura nie rozpieszcza alpejczyków - w poniedziałek nie odbędzie się superkombinacja mężczyzn. Zostanie rozegrana w piątek. O ile aura pozwoli.

W przededniu 70–tej rocznicy wybuchy II wojny światowej w rosyjskich mediach pojawia się sporo historycznych publikacji, dotyczących sytuacji międzynarodowej w Europie w latach 30-tych. Cechą wspólną historycznych wystąpień w państwowych mediach jest usprawiedliwianie paktu Ribentrop-Mołotow – w charakterze zabiegu , który pozwolił Związkowi Radzieckiemu przygotować się do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Od chwili, gdy iPad pojawił się w sprzedaży, znalazł nabywców na 3 miliony egzemplarzy - podała interes Apple. wcześniej informowała ona o sprzedaży pierwszego miliona sztuk tabletu po pierwszym miesiącu, a kolejnego 31 maja. 3-milionowy próbka iPada proch pozostać sprzedany 21 czerwca. Ministrowie finansów strefy euro zgodzili się w niedzielę na paczka pomocy finansowej dla pogrążonej w długach Grecji w wysokości 110 mld euro do 2012 roku - ogłosił w niedzielę zwierzchnik eurogrupy, prezes rady ministrów Luksemburga Jean-Claude Juncker.ministerstwo spraw zagranicznych Białorusi oświadczył w komunikacie, że w Polsce rozwija się antybiałoruska kampania, która może zaszkodzić stosunkom między oboma krajami. Ocenił, że napięcie w tych relacjach zostało stworzone sztucznie. "Gazeta Wyborcza": PiS ma szeroki as w rękawie w tych wyborach. To oddane środowisko publicystów, naukowców i artystów, które będzie działać w jego imieniu zgodnie z regułą: kto nie z nami, ten z przeciwnej strony nam. Czy to wigor nam szwankuje? Czy przypadkiem leki droższe? Jak by nie była przyczyna, konsekwencja jest niesamowity: w marcu hurtownie farmaceutyczne sprzedały do aptek leki o wartości o 10 odsetek wyższej niż rok temu. - totalnie za 2,07 miliarda złotych. Takie dane zgromadziła interes IMS Health.

Awaryjne zejście na ląd awionetki w australijskim mieście Hobart - stolicy australijskiej Tasmanii. 18-letni cicerone forsowny był wskazać miejsce siedzące osobisty płatowiec na ruchliwej drodze, na eudajmonia nic mu się nie stało ani jemu, ani żadnemu z kierowców samochodów.

- 11 listopada to przenośnia odzyskania niepodległości. Niech będzie lecz także symbolem nowej Polski, która powinna zająć należne jej, wynikające z tysiącletniej historii, punkt w Europie - powiedział prezydent na głównej uroczystości rocznicowej na Placu Piłsudskiego. Prezydent zaznaczył, że tej "nowej Polsce" popyt "nowego patriotyzmu". 8 odsetek w ogóle nie używa dezodorantu, prawie że jedna trzecia nie widzi potrzeby depilacji, a jedna na siedem Polek myje pióra raz w tygodniu lub rzadziej – wynika z sondażu TNS OBOP dla marki Rexona.

Od rana w sobotę można komponować admiracja ostatniemu prezydentowi krajowy na uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu. Trumna z jego ciałem została ponownie wystawiona w Belwederze. 40-letni łodzianin od maja udostępnił w internecie 670 plików z nowościami filmowymi i muzycznymi. Zdaniem policji z usług pirata skorzystało z grubsza 400 tysięcy ludzi. Straty wydawców, których produkty umieszczał pan w sieci, wyceniono na 7 mln zł. Gorąca czerwcowa noc w Teheranie. Trzy kobiety wyszły na grzbiet jednego z budynków, by wykrzyczeć osobisty sprzeciw przy sfałszowanych wyborów prezydenckich. przed chwilą tę chwilę uwiecznił makaroniarz Pietro Masturzo, laureat głównej nagrody tegorocznego konkursu World Press Photo.Prokuratorzy zdecydowali się wszcząć kwerenda w sprawie europosłanki SLD Joanny Senyszyn, która w TVN24 nazwała sąd Konstytucyjny... "trybunałem prostytucyjnym". Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę na stacji Warszawa Toruńska - poinformowała policja. Wstrzymany został czyn pociągów na trasie syreni gród - Gdańsk. Został przywrócony poprzednio godziną 21. Arshed Masih to pakistański chrześcijanin, który został podpalony za to, że nie chciał przebyć na islam. mąż zmarł we wtorek w wyniku odniesionych obrażeń.

Więźniowie z Guantanamo we Włoszech


Dwóch podejrzanych o terroryzm więźniów z Guantanamo trafiło do Włoch. 39 i 43-letni Tunezyjczycy zostali umieszczeni w więzieniu w Mediolanie.

Kamiński: O wszystkim opowiem komisji hazardowej


dotychczasowy stary CBA Mariusz Kamiński zadeklarował, że czeka na wezwanie poprzednio hazardową komisję śledczą, której zamierza - jak podkreślił - "o wszystkim szeroko opowiedzieć". ponownie podważył niewygodną dla PiS analizę dotyczącą prac nad zmianami w ustawie hazardowej, która powstała w Biurze za jego kadencji.

Brazylia: 31 ofiar powodzi i osunięć ziemi


Co najmniej 31 osób zginęło w rezultacie powodzi i osunięć ziemi, do jakich doszło w północno-wschodniej Brazylii po ulewnych deszczach - poinformowały w pierwszy dzień tygodnia władze.

Zgwałcił i zabił 15-latkę; sąd nie miał litości


Na karę dożywotniego więzienia skazał w piątek wrocławski Sąd Okręgowy Wiesława Matusiaka za gwałt i zabójstwo 15-letniej wrocławianki. O przedterminowe dymisjonowanie mężczyzna będzie się mógł ubiegać po 25 latach. orzeczenie nie jest prawomocny.

"Polak" i "Brazylijczyk" najlepsi z Niemców


Towarzyskim meczem z Maltą w Akwizgranie Niemcy rozpoczęli przygotowania do mistrzostw świata w RPA. Do wygrana ekipę Loewa poprowadzili urodzony w Brazylii Cacau i pochodzący z... Gliwic Lukas Podolski.