Not Hot


Hot chip "One Life Stand", EMI

Ku ogólnemu zaskoczeniu Złota Palma w Cannes przypadła w tym roku filmowi "niszowemu" i eksperymentalnemu - podkreśla w poniedziałek francuska prasa. Główną nagrodę otrzymał w niedzielę tajlandzkie klisza "Uncle Boonmee who can recall his past lives". Lata 20. XX wieku. Pragmatyczna dziewczyna, której nie w głowie amory - Tiana, zaś lekkoduch i adorator jazzu - Naveen, książę z dalekiej Maldonii, wpadają w wir niezwykłych, magicznych wydarzeń sprowokowanych przy użyciu demonicznego doktora Faciliera... Już od 15 stycznia w polskich kinach "Księżniczka i żaba" - najnowsza animacja ze studia Disneya. James Denton nie miałby nic przeciwko temu, aby powstało chociażby 10 serii serialu "Gotowe na wszystko".Pisarka, aktorka estradowa, tancerka Stefania Grodzieńska zmarła w środę rano w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. artystka miała 96 lat. Po wybitnie przyzwoicie przyjętych przez polską publiczność koncertach w Warszawie i Krakowie, na które bilety wyprzedały się na parę tygodni poprzednio terminem Archive powraca do Polski. Brytyjczycy zagrają 6 lutego we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych w ramach cyklu "wROCKfest prezentuje". nieznany klaser zespołu Yello "Touch Yello" już za miesiąc trafi do sklepów.

album filatelistyczny "Master Of Puppets" zajął pierwsze danie pozycja w rankingu najlepszych płyt z muzyką heavymetalową.

Johnny Depp zagra na gitarze w ciągu londyńskiego koncertu swojej ulubionej brytyjskiej formacji Babybird. ostatni rabin w Białymstoku Gedali Rozenman natomiast malarz Izaak Celnikier, który przeżył białostockie getto, byli bohaterami 3. Festiwalu Kultury Żydowskiej "Zachor - kolor i dźwięk", który we wtorek dobiega końca w tym mieście.

31 stycznia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się dalszy występ z cyklu "Gwiazda za abonament". Tym wspólnie wystąpi drużyna Golden Life. społem z nowym rokiem krakowski Kinoteatr frajda proponuje publiczności nową cykliczną imprezę o nazwie Muzyczna Scena Uciechy. W sobotę, 16 stycznia, widzów czeka gzyms cenionego w Europie, sławnego polskiego aktora teatralnego, wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Sambora Dudzińskiego. Awangardowi blackmetalowcy z japońskiej grupy Sigh mają już za sobą nagrania nowego albumu "Scenes From Hell".27 grudnia ruszyły zdjęcia do "Dancing 4 U", najnowszego filmu Rolanda Rowińskiego ("Powiedz to, Gabi", "Obywatel świata"). Na ekranie zobaczymy między innymi Małgorzatę Kożuchowską, Magdalenę Walach i Jacka Lenartowicza. Zdjęcia potrwają do 4 stycznia. Whitney Houston zasłabła w toku kilku swoich koncertów. Pojawiły się przypuszczenia, że piosenkarka wróciła do zażywania kokainy. David Beckham nie pojawi się w serialu animowanym "Simpsonowie".

Kto zdobędzie Grand Off?


w pewnym sensie 50 obrazów z różnych krajów - m.in. z Polski, Islandii, Francji i Izraela - ma szansę na nagrody Grand Off dla najlepszych filmów niezależnych. Nagrody zostaną przyznane 21 listopada w Warszawie, w czasie gali zamykającej 3. edycję festiwalu.

Piłkarze zaczynają rżnąć i świergotać


Didier Drogba i Florent Malouda z Chelsea Londyn zakładają zespół muzyczny. W ślady piłkarzy ze stolicy Wielkiej Brytanii chce udać się Rio Ferdinand, obrońca Manchesteru United.

Jarocin: Hey i specjalny Dezerter


Znane są trzy kolejne zespoły, które zagrają podczas jubileuszowego - związanego z obchodami 30-lecia imprezy - festiwalu w Jarocinie (16-18 lipca). Obchody uświetni ekstra model ustalony przez muzyków Dezertera i ich gości, przedstawienie Heya natomiast występ Buldoga z nowym wokalistą.

Rozpoczęła się 31. uczta Teatralna w Horyńcu-Zdroju


17 amatorskich teatrów z całego kraju bierze udział w 31. Biesiadzie Teatralnej, która rozpoczęła się w czwartek w Horyńcu-Zdroju (Podkarpackie). Uczestnicy rywalizują o nagrody: "Rogi Myśliwskie Króla Jana" i "Misy Borowiny".

"Mała Miss" w roli kalekiej pisarki


Abigail Breslin wcieli się w postać Helen Keller. Przedstawiciele związków niepełnosprawnych aktorów protestują.