opanowanie chce odciągnąć z rynku 1 bln USD


powściągliwość Federalna prowadzi rozmowy z funduszami inwestycyjnymi w sprawie pomocy w ściągnięciu z systemu finansowego 1 biliona dolarów, bo Fed przygotowuje podłoże do pierwszej od czerwca 2006 r. podwyżki stóp procentowych - informują anonimowe źródła zbliżone do rozmów.

W roku 2010 na stacjach benzynowych kierowców czekają wyższe rachunki. Po podwyżce opłat za litr oleju napędowego zapłacimy 4 zł, a cena benzyny - jak uważają analitycy - może wzrosnąć aż do 4,6 zł za litr - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Ibiza Ice Cafe S.A. - telefonista lodziarnio-kawiarni segmentu premium - sprzedała inwestorom nowe akcje za 1,2 mln zł. Środki przeznaczy na rozwój sieci lokali własnych zaś rozruch programu franczyzowego. W marcu korporacja zadebiutuje na rynku NewConnect. Funkcję oferującego podczas emisji akcji Ibiza Ice Cafe S.A. pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A. Poniedziałkowa posiedzenie na Wall Street przy użyciu większą część przebiegała pod znakiem spadków, a ich liderem były banki zaś linie lotnicze. Końcówka notowań przyniosła niemniej jednak wyraźną poprawę nastrojów i w efekcie część głównych indeksów zamknęła dzień na plusach.poziom Wielkiej Brytanii zaleca bankom wykrycie zarobków pracowników na najwyższych pozycjach. Rządowe pouczenie jest efektem publicznego niezadowolenia z bankowych praktyk wypłacania pracownikom dużych premii - za kasa podatników, sponsorujących wielomilionowe plany pomocowe. nadzwyczaj dobre dane makroekonomiczne zostały opublikowane w USA i w Chinach. Wskazują na ożywienie popytu prywatnego i jak na razie nieobecność wyraźnej presji inflacyjnej. To sprawiło, iż pomimo wykupienia, amerykańskie rynki akcji powędrowały na nowe tegoroczne szczyty. Euro zyskało względem dolara, ale notowania EURUSD wciąż znajdują się poniżej poniedziałkowego maksimum. akt nieruchomości po byłych Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach (Podlaskie) może wejść do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jeżeli pojawi się inwestor, który spełni określone warunki - poinformowała PAP syndyk spółki Alina Sobolewska.

Po Euro 2012 w stolicy pozostanie pasztet - Stadion Narodowy za 1,6 mld zł. Na jego koszty utrzymania Polacy będą łożyć miliony zł rocznie, alarmuje "Gazeta Wyborcza".

szef Fiata Luca Cordero di Montezemolo ustępuje ze stanowiska, ale dalej pozostanie prezesem Ferrari - podała włoska agencja ANSA. Zwolnione położenie zajmie dopiero co 34-letni John Elkann - dotychczasowy wiceprezes i milusiński rodziny Agnellich, założycieli i właścicieli koncernu. Dymisję Montezemolo ogłoszono na dwadzieścia cztery godziny przedtem prezentacją strategicznych planów koncernu na najbliższe lata. Azoty Tarnów planują na 2010 rok realizację kilku nowych inwestycji, w tym budowę nowej instalacji wodoru i ukończenie drugiego etapu intensyfikacji wytwórni tworzyw modyfikowanych - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

Wtorkowe notowania rozpoczęły się od wyraźnego odpoczynku po wczorajszej dynamicznej zwyżce na szerokim rynku. giełda akcji ma rozporządzenie do lokalnego przestoju, chociażby potrwał dłużej niż 1 sesję. Z drugiej strony akcje blue chipów są już na tyle gorącym rynkiem, że i stan w górę 2600 punktów z marszu nie winien nikogo dziwić. PKO pula lokalny miał 1150,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 1848,31 mln zł zysku rok wcześniej, podał pula w raporcie. W ostatnich czterech dniach do Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń zgłoszono niby 9 tysięcy szkód powodziowych - podała spółka w środowym komunikacie. Jak podano, firma kieruje na nawiedzone powodzią tereny dodatkowych rzeczoznawców do wyceniania szkód.W ostatnich dwóch latach zrobiono ogromnie co niemiara w kontaktach handlowo-gospodarczych między Polską a Rosją - powiedział we wtorek premier Rosji Władimir Putin na wspólnej konferencji prasowej z premierem Donaldem Tuskiem. Amerykański olbrzym na rynku oprogramowania i elektronicznej rozrywki wypowiedział wojnę polskim piratom. działanie "Nie przerabiam - nie kradnę" Microsoftu na chybcika niemniej spotkała się z - dosłownie - kontrakcją. Tak skoro nazwali swoją kampanię użytkownicy konsoli Xbox 360, którzy ciężar sprawy przenieśli z obecności piractwa w Polsce, na brak usługi Xbox Live w naszym kraju. Tego nikt się nie spodziewał. Z danych amerykańskiego Departamentu Pracy wynika, że dół bezrobocia w USA w listopadzie spadła do 10 proc. Analitycy oczekiwali, że wyniesie chociaż tyle, co w październiku, czyli 10,2 proc. Po tej zasób wiedzy indeksy odbiły w górę, a złocisty jest najmocniejszy od początku stycznia.

Euro mocniejsze po danych


Po początkowym umocnieniu, dolar tracił w piątek na wartości. jak mucha w smole oczekiwane dane z amerykańskiego rynku pracy dawny negatywne, niemniej zgodne z oczekiwaniami rynku. Europejskie waluty umocniły swą pozycję, podczas gdy jen stracił na wartości.

MG: Wzrost produkcji w II kw. ma obowiązek przekroczyć 9 proc.


Analitycy Ministerstwa Gospodarki przewidują, że postęp produkcji przemysłowej w II kwartale roku powinien przekroczyć 9 proc., ale przeszkodą może się okazać powódź w części Polski.

Milionowe kary dla biur podróży!


Aż dziesięć biur podróży ukarał po wakacjach referat Ochrony Konkurencji i Konsumentów - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. Największa kara to ponad 4,2 mln złotych dla wielce znanego, dużego polskiego biura, które podwyższało ceny wycieczek, tłumacząc się wzrostem kosztów transportu.

impreza kwalifikacyjne w służbie cywilnej


Od początku roku zmianie służalczy zasady postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. Od 1.1.2010 r. obowiązuje przepis Prezesa RM z 16.12.2009 r. w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej (Dz.U. Nr 218, poz. 1695).

W '10 banki udzielą kredytów mieszkaniowych za 45-50 mld zł


Banków Polskich szacuje, że w 2010 roku akcja kredytowa banków wzrośnie i wartość dopiero co udzielonych kredytów mieszkaniowych w 2010 r. wyniesie 45-50 mld zł - wynika z raportu Amronu.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego