opanowanie chce ściągnąć z rynku 1 bln USD


Rezerwa Federalna prowadzi rozmowy z funduszami inwestycyjnymi w sprawie pomocy w ściągnięciu z systemu finansowego 1 biliona dolarów, bo Fed przygotowuje grunt do pierwszej od czerwca 2006 r. podwyżki stóp procentowych - informują anonimowe źródła zbliżone do rozmów.

Sygnity spodziewa się, że w 2009 roku jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgną 700 mln zł, a obniżenie przychodów rdr to efekt spowolnienia gospodarczego - poinformował we wtorek szef spółki, Piotr Kardach. W czwartek odbędzie się głosowanie nad kandydaturą Marka Belki na prezesa Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sejmu. - korporacja powołana za pośrednictwem pracowników kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach w czwartek złoży w Kompanii Węglowej wstępną ofertę kupna kopalni - zapowiedział dyrektor Solidarności w "Silesii" i jeden z inicjatorów powołania spółki Dariusz Dudek. Górnicy, którzy założyli spółkę z własnych "zrzutek" liczą też na pozyskanie inwestora.podsekretarz finansów Jacek Kapica chce regulacji prawnych, które pozwolą podległym mu służbom blokować witryny internetowe z grami hazardowymi lub ich reklamami - informuje "Dziennik gazeta Prawna". produkcja przemysłowa we Francji nieoczekiwanie spadła we wrześniu 2009 r. o 1,5 proc. mdm, po wzroście w sierpniu po korekcie o 2,8 proc. - poinformowało we wtorek w komunikacie sekretariat statystyczne. Indeks aktywności wytwórczej w stanie nieznany Jork mocno wzrósł w październiku do 34,57 pkt z 18,88 pkt w poprzednim miesiącu - podała w czwartek nowojorska Rezerwa Federalna (Central bank of New York).

ABC data Holding, jeden z największych polskich dystrybutorów IT, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na GPW zaplanowany jest w 2010 r. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Cięcia wydatków budżetowych w Wielkiej Brytanii będą w wyższym stopniu bolesne niż poziom spodziewał się już - powiedział brytyjski premier David Cameron. Dodał, że cięcia, które mają zmniejszać się deficyt, odczuje każdy współlokator Wielkiej Brytanii. Polacy złożyli przy użyciu net 320 tys. deklaracji podatkowych za 2009 r. Najwięcej e-PIT-ów przesłali społeczność Mazowsza, aż 69 tys. - poinformowało w środę w komunikacie ministerstwo Finansów.

W razie ewentualnych ograniczeń dostaw gazu na Białoruś Gazprom będzie potem dostarczał gaz do Europy Zachodniej - zapewnił w piątek przedstawiciel koncernu Siergiej Kuprijanow. dzień przedtem koncern zagroził Białorusi odcięciem dostaw na Białoruś, chyba że do 21 czerwca Mińsk nie ureguluje swoich rachunków. ministerium Gospodarki przygotowało założenia do projektu ustawy, która ma rozwiązać kłopot gruntów pod linie przesyłowe, tzw. akt prawny drogi. wzorzec przewiduje zrobienie specjalnych korytarzy, w których przedsiębiorcy będą mogli lokować urządzenia przesyłowe. W ciągu najbliższej dekady całkowity brak budżetowy w USA będzie o 1,2 bln dolarów (3,4 bln zł) wyższy, niż zapowiedział w lutym prezydent Barack Obama - oceniło w opublikowanym w piątek raporcie ponadpartyjne Kongresowe sekretariat Budżetowe (CBO).Croatia's jobless figure overshot the psychological ceiling of 300,000 people in January as the economy remained subdued by low liquidity, high public spending and taxes and shrinking consumer demand. The state unemployment bureau put the figure on Monday at 309,562 people, the highest since late 2005 and almost 22 percent up on January 2009. The unemployment rate, which stood at 16.7 percent in December, will be released next Monday. W Londynie trwają pertraktacje ostatniej szansy w sprawie zaplanowanego na jutro 5-dniowego strajku załóg pokładowych British Airways. Linie zapewniają, że nawet w razie strajku zdołają utrzymać powyżej połowę połączeń. sojusz Nord Stream wybitnie serio podchodzi do polskich obaw dotyczących wpływu Gazociągu Północnego na dostęp do portów w Szczecinie i Świnoujściu - powiedział PAP pryncypał spółki Dirk von Ameln. - Nie mamy interesu w tym, by dochodziło do konfliktów - dodał.

Hazard starszy rangą niż woda ognista


jak gdyby bezproblemowy chociaż niewiele realny środek płatniczy to nowe dryg Polaków. - W 2009 roku wydaliśmy na hazard rekordowe 20 mld zł - wynika z szacunków "Pulsu Biznesu". To dwa rózgi więcej niż ubiegłoroczne wydatki na wódkę i dziesięć razy więcej niż komplet ubiegłorocznych wpłat do wszystkich TFI.

PGNiG domaga się od Polic spłaty całości wierzytelności do 15 listopada


PGNiG domaga się od Polic spłaty całości wierzytelności z tytułu kupna gazu do 15 listopada - podały Police w komunikacie.

odbitka nader skromne


Rynki akcji na całym świecie zyskiwały dziś, wszelako inwestorzy mieli do przetrawienia dopiero co jedną i to nieoficjalną informację - o wzroście eksportu z Chin.

Euro Hammered Anew On Spain Worries


The euro fell more than 1% against the U.S. dollar on Monday, in a retreat prompted by nius over the weekend that the Bank of Spain had taken over a struggling savings bank.

Bogaty, czyli złodziej


o tyle o ile 80 proc. Polaków chce, by kraj wysyłało do firm więcej kontrolerów, alarmuje "Gazeta Wyborcza" w oparciu o sondaż PBS DGA.