Grecja weto Bernanke


Sygnały o możliwej pomocy dla Grecji rozgrzały wyobraźnię inwestorów, czego wynikiem był postęp notowań EUR/USD w dniu wczorajszym w okolice 1,3840. dzisiaj nie było już tak dobrze.

pracownik wykonywał pracę będąc pod wpływem alkoholu, a następnego dnia nie pojawił się w pracy, przesyłając jeno dymisja lekarskie. Czy rozwiązanie z nim umowy o pracę w trybie natychmiastowym z art. 52 KP (naruszenie obowiązków pracowniczych) jest możliwe dopiero po powrocie do pracy? W 2010 roku kolej w Polsce czeka trzęsienie ziemi - zapowiada "Dziennik czasopismo Prawna". Spółka Energoinstal, producent sprzętu dla energetyki, podpisała z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) umowę o subsydium inwestycji na 10 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie w piątek.BNP Paribas podniósł swoją prognozę tegorocznego PKB dla własny za 2010 r. do 3,0 proc. z poprzedniej 2,2 proc., ale obniżył ją na lata 2011-12 do 3,1 proc. z 4,0 proc. strata netto Zakładów Chemicznych Police w pierwszym półroczu 2009 roku sięgnęła 228 mln zł, z czego w drugim półroczu - według wyliczeń PAP - wyniosła 53 mln zł. To wyniki w znacznym stopniu gorsze od konsensusu PAP, który przewidywał stratę w drugim kwartale w wysokości 19,1 mln zł. Włosko-rosyjska współpraca energetyczna, m.in. w dziedzinie budowy elektrowni atomowych, była najważniejszym tematem rozmów w ciągu nieformalnego szczytu z udziałem premierów Silvio Berlusconiego i Władimira Putina w poniedziałek w Lesmo na północy Włoch.

kazus w Grecji, nie przestaje zajmować uwagi rynku. Inwestorzy zaniepokojeni są wpływem tych problemów na całą Unię Europejską. dzień wczorajszy doszły do tego dobre wyniki z USA, co sprawiło, iż dolar kolejny dzień zyskiwał na sile.

brak istotnych danych makro w środę sprawia, że jarmark walut czeka na czwartkowe dane o produkcji. Na rynku obligacji inwestorzy czekają na środową wyprzedaż 10-letnich obligacji przez MF. Prognozowany wzrost kursu złotego może zaszkodzić polskim eksporterom - pisze "Puls Biznesu".

Pierwsza sesja bieżącego tygodnia na rynku złotego rozpoczyna się w spokojnych nastrojach. Notowania EUR/PLN oscylują cokolwiek poniżej poziomu 4,1000. tok tej pary walutowej znajduje się natomiast nad wybitą poprzednio dwoma tygodniami linią trendu spadkowego, co non stop daje jej potencjał do ponownej zwyżki. W środę rano złoty kontynuował umocnienie rozpoczęte dzień wcześniej. Analitycy oceniają, że bezpośrednim sygnałem dla wzrostu kursu złotego były dobre dane z Szwab i spodziewają się, że Rzeczpospolita Polska waluta będzie kontynuowała umocnienie z wykorzystaniem większość dzisiejszej sesji. W marcu dół bezrobocia minimalnie obniżyła się do poziomu 12,9 proc. w wyższym stopniu optymistyczny jest fakt, że na bezrobotnych w urzędach pracy czeka najwięcej ofert od dwóch lat.Dnia 28 stycznia 2010 r. Sąd Najwyższy (dalej: „SN”) podjął uchwałę, w której  stwierdził, iż likwidator spółki z ograniczona odpowiedzialnością (dalej: „sp. z o.o.”) ponosi odpowiedzialność na podstawie art. 299 Kodeksu spółek handlowych (Dz. U. z 2000 r., Nr 94, poz. 1037, dalej: „k.s.h.”). Uchwała SN była wynikiem złożonego za pomocą Rzecznika Praw Obywatelskich (dalej: „RPO”) wniosku w związku z ujawnionymi rozbieżnościami w orzecznictwie sądowym w tym zakresie (sygn. akt III CZP 91/09). Inwestorzy na rynkach akcji są w coraz lepszych nastrojach. Nie przeszkodziły w tym co więcej przeciętne dane z USA. Dobre nastroje na Wall Street, które coraz świeżo oznaczały plus obwarowanie euro pod dolara nie powstrzymały tym pospołu przeceny europejskiej waluty. Złoty, który wczoraj nieznacznie osłabił się wobec euro może dziś kontynuować ten ruch ze względu na niegasnące obawy o sytuację Grecji . Tym bardziej, że na dziś nie zaplanowano publikacji żadnych ważnych danych makroekonomicznych z kraju i zagranicy, uważają ekonomiści.

"Giewont" będzie rządził na Bałtyku


Polska żegluga Morska przejmie w czwartek własny najpóźniejszy statek - masowiec "Giewont". Statek, zbudowany w stoczni New Times Shipyard niedaleko Szanghaju, zwodowano 26 września.

Stopy procentowe raz jeszcze bez zmian


Zgodnie z naszymi oczekiwaniami i konsensusem rynkowym zbiorowisko Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. spód referencyjna wciąż wynosi 3,50%.

Google kończy z cenzurą w Chinach. "To niebezpieczna gra"


Google przestał cenzurować wyniki swojej wyszukiwarki w Chinach. Analitycy nie mają choć złudzeń, że nie będzie to oznaczać wolnego dostępu do informacji dla chińskich internautów. miast Google'a treści zacznie cenzurować Pekin - oceniają.

arkadyjski doba pod brak Amerykanów


W pierwszy dzień tygodnia złoty lekko osłabił się do głównych walut w sąsiedztwie umiarkowanych obrotach. O godzinie 16:30 za dolara trzeba było zrewanżować się 2,9596 zł pod 2,9502 zł w piątek. Euro kosztował 4,0222 zł pod 4,02 zł przedtem weekendem.

Szwajcaria: przestrzeń powietrzna zamknięta od godz. 24 do 9 w sobotę


Władze Szwajcarii ogłosiły, że w piątek od północy zamykają przestrzeń powietrzną z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii.