Hellada weto Bernanke


Sygnały o możliwej pomocy dla Grecji rozgrzały wyobraźnię inwestorów, czego wynikiem był wzrost notowań EUR/USD w dniu wczorajszym w okolice 1,3840. dziś nie było już tak dobrze.

dziennik "Polska" pisze, że w Warszawie powstanie 130 punktów doładowywania elektrycznych samochodów. Do końca roku za pieniądze Unii Europejskiej rada miejska zainstaluje pierwsze tego typu urządzenia. steward jak wino, im dziadek tym wyższy - z tego założenia wychodzą organizatorzy bezpłatnych kursów dla osób w branży gastronomicznej z Warmii i Mazur. Kelnerstwa będą uczyli Francuzi, a najchętniej widzianymi uczestnikami szkoleń są osoby po 50. roku życia. Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ, w raporcie z 12 sierpnia, podnieśli cenę docelową dla akcji Energomontażu Północ do 15,81 zł z 11,39 zł wcześniej.Na początku dzisiejszej sesji notowania złotego podlegają umocnieniu. przebieg EUR/PLN zszedł u dołu poziomu 4,1300. Po siedmiogroszowym spadku z wczorajszych szczytów, notowania tej pary walutowej podlegają konsolidacji. filia Fitch Ratings podtrzymała w piątek długoterminowy rating podmiotu (IDR) dla zadłużenia w walutach obcych na poziomie A- natomiast w walucie lokalnej na poziomie A, jak również stabilną perspektywę tych ratingów, podała filia w komunikacie. u dołu przedstawiamy zestawienie zebranych przez PAP rekomendacji biur maklerskich dla akcji Telekomunikacji Polskiej.

- Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw w USA i jest wyceniana na dole 80 USD za baryłkę. Analitycy oceniają, że wzrosły jej amerykańskie zapasy. Spodziewany jest też postęp rezerw benzyny - podają maklerzy.

świeżo mianowany naczelny zarządzający Allied Irish Banks, Colm Doherty, poinformował pracowników, że przedstawi swoją "wizję i strategię" w ciągu najbliższych 10 dni - pisze "Irish Independent". Czujesz się w pracy jak w więzieniu? Wykorzystaj ten rok, by rozwinąć nowe umiejętności i wynaleźć coś nowego.

Ministrowie finansów UE dali we wtorek zielsko światło dla przyjęcia Estonii do strefy euro od 1 stycznia 2011 roku. Zdaniem ministra Jacka Rostowskiego to dobre dla Polski, gdyż wzrasta wiarygodność całego regionu. realia obrotu gospodarczego powodują, że przedsiębiorcy wymagają od swoich kontrahentów przedłożenia gwarancji należytego wykonania umowy (i) lub gwarancji właściwego usunięcia wad i usterek. Gwarancje takie udzielane są zwykle przez banki i zakładanie się ubezpieczeń. pierwszy dzień tygodnia to dzień publikacji wyników dwóch gigantów polskiego sektora finansowego - PZU i PKO BP. krocie w 2009 roku była dla nich odmienna. PZU zanotował optymalny skutek w swojej historii, a PKO BP wykazało zysk o 44 miliony niższy niż oczekiwał rynek.Parlament Europejski chce, by pasażerowie bankrutujących linii lotniczych otrzymywali odszkodowanie. komisja w ciągu pół roku ma przygotować nowelizację przepisów. W Holandii bilety papierowe transportu publicznego przechodzą do lamusa. Zastępują je bilety elektroniczne, zwane kartami chipowymi. Od dzień dzisiejszy na to samo z takimi biletami można podróżować po Rotterdamie. Płaci się nimi także za przejazd metrem w Amsterdamie. sukcesywnie wprowadzają je też inne miasta Holandii. Podejmowane od początku tygodnia próby odreagowania niedawnych spadków nabierają dynamiki. Środowe niejako 2 proc. zwyżki indeksów w Paryżu i Frankfurcie dziś miały swoją kontynuację. Do tej tendencji przyłączyła się niemrawa dotąd i kapryśna Wall Street, dokąd wskaźniki w pierwszej części sesji skoczyły o powyżej 2 proc. Wzrosły więc nadzieje na z większym natężeniem wyraźną poprawę giełdowej koniunktury. Do pełni szczęścia bez ustanku coraz fortel daleka.

6 tys. euro za feta wysiedleńcy


Parlament Europejski poparł we wtorek stworzenie unijnego programu, mającego na celu udogodnienie przesiedleń uchodźców przebywających w obozach w biednych państwach trzecich do państw UE. Chce, by za każdego przyjętego uchodźcę kraj dostawało 6 tys. euro.

Asbis odczuwa poprawę na rynku


Asbis odnotował we wrześniu i październiku wysoką dynamikę sprzedaży i spodziewa się, że jeśli ten nurt się utrzyma przychody za IV kw. mogą dać wyraz się wyższe niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Dystrybutor IT liczy, że tożsamy 2009 r. uda mu się zakończyć na plusie - poinformowali na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami przestawiciele Asbisu.

Asseco Slovakia planuje wypłatę 0,22 euro na akcję z zysku za '09


Asseco Slovakia planuje, że z zysku osiągniętego w 2009 roku na dywidendę dla akcjonariuszy trafi 4,7 mln euro, co da 0,22 euro na akcję - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Unia nie prawdopodobnie ściemniać język Homera


kompozyt polityki i ekonomii bywa zazwyczaj gorsza i bardziej niebezpieczna niż konsolidacja wodoru i tlenu w proporcjach 2 do 1. bez wątpliwości dopóki to ostatnie zamieni się w doszczętnie bezpieczną wodę. W całym potężnym zamieszaniu dookoła problemów gospodarczych i finansowych Grecji jesteśmy na etapie łączenia się wodoru z tlenem. Śmiem wątpić, czy energia powstająca w pobliżu okazji tej reakcji jest w stanie wysadzić w atmosfera Unię Europejską, a choć przyczynić się do zagłady ten znienawidzony przez niektórych twór, jakim jest społeczny pieniądz - euro.

USA nakładają tymczasowe cła na chińskie rury stalowe


administracja Obamy obłożyła tymczasowym cłem w wymiarze średnio 12% warte 382 mln dol. rury stalowe importowane z Chin, po tym jak amerykański firmy z US Steel na czele złożyły zażalenie na nieuzasadnione subsydiowanie konkurencji.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego