Grecja kontra Bernanke


Sygnały o możliwej pomocy dla Grecji rozgrzały wyobraźnię inwestorów, czego wynikiem był wzrost notowań EUR/USD w dniu wczorajszym w okolice 1,3840. dzień dzisiejszy nie było już tak dobrze.

kurs akcji agencji ochrony Gwarant wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 16,67 proc. do 7 zł. Pojawiają się pierwsze oficjalne potwierdzenia dotyczące kandydatów do nowej RPP. - Wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch jest kandydatką PSL do kolejnej Rady Polityki Pieniężnej - poinformowała w środę wicemarszałek Sejmu z ramienia tej partii Ewa Kierzkowska. stary NBP i przewodniczący RPP przyjął tą kandydaturę jak smakowity symbol dla nowej Rady. kategoria rzuca wyzwanie firmom, które wznawiają działalność na podstawie przedwojennych papierów wartościowych i domagają się zwrotu znacjonalizowanego majątku - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".W ramach strategii na lata 2010-2012 zespół TelForceOne chce w najbliższych latach zwiększać przychody ze sprzedaży aparatów myPhone o ok. 30-40 proc. rocznie, a w segmencie alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek przychody mogą dojrzewać 20-30 proc. na rok - poinformowała towarzystwo w komunikacie. Wśród 107 osób powołanych za pośrednictwem ministra finansów Jacka Rostowskiego na stanowiska naczelników urzędów skarbowych znalazły się takie, które pełniły tę funkcję za rządów Leszka Millera. Nominacji nie otrzymało jedenastu kandydatów, w tym zajmujący te stanowiska za rządów PiS. Mimo, że zostali pozytywnie zweryfikowani za pośrednictwem ministerium - pisze "Nasz Dziennik". Pozytywna dykcja ostatnich godzin wczorajszego handlu w Stanach przyczyniła się do wyższego otwarcia podstawowych indeksów na GPW. Do godziny 11.00 posiedzenie przebiegała dość niemrawo, dopiero nadal kupujący podjęli bardziej agresywne działania.

Analitycy DM IDMSA, w raporcie z 20 kwietnia, podwyższyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do " kupuj" z "trzymaj" natomiast podwyższyli cenę docelową do 16,6 zł, z 14,5 zł.

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia dalszy miesiąc z rzędu spada. Oznacza to, że początek nowego roku nie przyniesie tak gwałtownego wzrostu bezrobocia jak sądzono coraz kilka miesięcy temu, uważa biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). bank Gospodarstwa Krajowego sprzedawał w czwartek euro, co być może być dla rynków sygnałem do realizacji zysków i oszańcować polską walutę do 4,10 za euro. acz w dalszym ciągu kluczowe są informacje odnośnie problemów fiskalnych części krajów strefy euro.

Lepsze nastroje około giełd i EUR/USD automatycznie poprawiły notowania złotego. Kurs euro spadł w okolice 3,95 zł, a dolar zszedł niżej 2,90 zł. Nowy tydzień warszawska giełda rozpoczęła od minimalnych spadków, choć początek sesji nie zapowiadał minusowego końca. szwung dla spadków przyszedł z zagranicy. Komisja Europejska ogłosiła w poniedziałek, że jest gotowa szybko zatwierdzać barki publiczną, jaką rządy państw UE będą mogły przekazać liniom lotniczym, by zrekompensować im straty na skutek zakazu lotów po wybuchu wulkanu na Islandii.odraza do ryzyka bez ustanku utrzymuje się pomiędzy uczestnikami rynku. Nie milkną też obawy o czas przyszły greckiej gospodarki. Odbija się to na wycenie euro, które wczoraj raz jeszcze traciło do dolara, osiągając rekordowo niskie poziomy. Wczorajsza posiedzenie zakończyła się przewagą niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. chęć Info podpisała z europejską agencją Frontex na 3-letni serwis sprzętu i oprogramowania HP, poinformowała spółka w komunikacie.

gród nad Wisłą ma świetną pozycję


Dla przeciętnego Szweda syreni gród jest najtańszą stolicą Europy tudzież jednym z zamiast o najniższych cenach na świecie - wynika z ogłoszonego we wtorek w Sztokholmie raportu firmy Pricerunner.

Polskie banki wzorem do naśladowania


agencja ratingowa Fitch uważa, że nasz przemysł bankowy poradził sobie w 2009 roku lepiej niż banki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - podał Fitch w komunikacie prasowym.

Byki w natarciu


Na warszawskim parkiecie nabywca zdominowali dzień wczorajszy bieg sesji. WIG20 po wzroście o 2,2% znajduje się w tej chwili na poziomie 2445,34 pkt. Do rocznego w najlepszym razie zawieszonego na wysokości 2501,61 pkt. brakuje mu niewiele ponad 2,3%.

O kupnie dużych pakietów akcji trzeba będzie mówić KNF


udziałowiec zamierzający przekroczyć przyporządkowany próg udziałów w firmie z branży finansowej będzie musiał głosić o swoich planach KNF - przewiduje projekt nowelizacji ustaw regulujących jarmark finansowy. Jego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie.

Eurodolar w pobliżu poziomu 1,3600


W notowaniach EUR/USD w pierwszej połowie wczorajszej sesji amerykańskiej miała położenie dynamiczna zniżka. wartość euro względem dolara zeszła w tej chwili chociażby pod stan 1,3600.