PBG odstąpiło od projektu wartego 600 mln zł


PBG na razie odstąpiło od zaangażowania się w projekt deweloperski, którego plus szacowana była na 600 mln zł - poinformował w środę PAP Jacek Krzyżaniak, wyraziciel PBG.

Kanclerz fryc Angela Merkel przyznała w czwartek, że nie widzi szans, by na szczycie G20 w Toronto doszło do porozumienia w sprawie nałożenia globalnego podatku od transakcji finansowych. Międzynarodowy Fundusz monetarny ocenił w poniedziałek, że Estonia ma szanse na przyjęcie euro w nowym wyznaczonym przy użyciu siebie terminie, którym jest rok 2011, zaapelował jednak do rządu o zwiększenie wpływów z podatków. dzień wczorajszy wieczorową porą złoty umocnił się silnie względem dolara na fali dynamicznego wzrostu notowań EUR/USD, które zwyżkowały z 1,4250 do 1,4400. W efekcie kurs USD/PLN zniżkował o poniekąd 5 groszy z okolic poziomu 2,9050. Reakcja notowań EUR/PLN nie była tak silna, wystarczyła jakkolwiek by tok tej pary walutowej niezachwianie zszedł poniżej istotnego poziomu 4,1200, naokoło którego poprzednio miała punkt konsolidacja.Indeks WIG20, grupujący największe spółki warszawskiego parkietu, po nieco ujemnym otwarciu, konsoliduje się cokolwiek poniżej 2.300 pkt. Maklerzy niewykluczają ataku na ten stan i nawet jego przebicia w najbliższym czasie. niemniej jednak w perspektywie kilkunastu dni oczekują pogłębienia ostatnich spadków. Rodzice nie uczą swoich dzieci oszczędzania. Choć dają im pieniądze, nie tłumaczą, jak nimi gospodarować - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". zmniejszenie zatrudnienia o 80 etatów, alternacja sprzętu biurowego, systemów oświetlenia i ogrzewania na w wyższym stopniu oszczędne tudzież długoterminowy najem samochodów - to program zmniejszania kosztów, jaki realizuje resort skarbu.

człowiek biznesu Ryszard Krauze, jeden z najbogatszych Polaków, stawił się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w charakterze świadek w procesie dotyczącym afery finansowej w kościelnym wydawnictwie Stella Maris, gdzie głównym oskarżonym jest b. kapelan abp. Tadeusza Gocłowskiego.

Home Retail Group mimo odnotowania w I półroczu wzrostu przychodów o 3 proc. do 2,805 mld funtów ogłosiła, że jej plany odnośnie drugiej połowy roku fiskalnego są ostrożne. W 2010 roku światowe wydatki na IT wyniosą coś koło tego 3,4 biliona dolarów, o 5,3 proc. więcej niż w roku ubiegłym (ok. 3,2 biliona dolarów) - prognozują analitycy firmy badawczej Gartner.

Analitycy Deutsche Banku w swoim raporcie wycenili akcje PZU na 28,3-33,1 mld zł, co - według wyliczeń PAP - dawałoby wycenę jednej akcji ubezpieczyciela w przedziale 327-383 zł. Hong Kong fashion retailer geniusz Holdings is buying out its partner in a Chinese retail joint venture for HK$3.88 billion ($500 million) as part of a drive to expand in the world's third largest economy. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zarejestrował we wtorek akcje spółki energetycznej Tauron w systemie depozytowo-rozliczeniowym - poinformował PAP rzecznik KDPW Dariusz Marszałek.o tyle o ile 50 proc. małych i średnich firm w Polsce uważa, że powszechny kryzys finansowy prawie wcale nie wpłynął na ich działalność - wynika z badania przeprowadzonego z wykorzystaniem Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Zgodnie w wczorajszym raportem europejskie waluty zyskiwały na wartości(mowa tutaj o euro i funcie brytyjskim) względem amerykańskiego dolara. Decyzje banków centralnych solenny się zgodne z oczekiwaniami analityków co wzmogło chrapka na ryzyko. Rząd w trakcie wtorkowego posiedzenia nie zajął się projektem zmian dotyczących torebek foliowych. Nowe przepisy mogłyby spowodować postęp cen w sklepach. członek rządu środowiska Maciej Nowicki ma przedstawić nowe założenia do projektu ustawy - poinformował szef rządu Donald Tusk.

Łukoil zamraża inwestycje na polskim rynku


"Dziennik pismo Prawna" pisze, że Łukoil wycofuje się z planów rozbudowy sieci stacji i budowy terminalu paliwowego w Polsce. Jak dowiedziała się gazeta, rosyjski koncern nie chce też przejmować polskich rafinerii.

ML podniósł rekomendację dla NWR do "kupuj"


Analitycy Merrill Lynch podwyższyli rekomendację dla New World Resources do "kupuj" z "neutralnie" - podał w czwartek Bloomberg.

GDF Suez liczy, że znajdzie się na krótkiej liście na nabycie Energi


GDF Suez liczy, że znajdzie się na krótkiej liście na nabycie Energi - powiedział dziennikarzom Jean-Francois Cirelli, wiceprezes GDF Suez.

USA balansują na długu


Senatorzy z Partii Demokratycznej zaproponowali w środę intensyfikacja zadłużenia publicznego o dodatkowe 1,9 biliona dolarów po to aby rząd mógł nie oddać płynność finansową.

Tusk: Do euro nie prędzej za pięć lat


- 2015 rok jest bardzo realną datą przystąpienia polski do strefy euro - stwierdził szef rządu Donald Tusk, w nadanym w piątek wywiadzie dla francuskiej telewizji France 24.