PBG odstąpiło od projektu wartego 600 mln zł


PBG na razie odstąpiło od zaangażowania się w projekt deweloperski, którego zaleta szacowana była na 600 mln zł - poinformował w środę PAP Jacek Krzyżaniak, przedstawiciel PBG.

830 dolarów za krewetkę - to koszt za jaką hodowcy z Tajwanu sprzedają niepomiernie rzadki rarytas skorupiaka nazywanego Czarnym King Kongiem. Murzynka krewetka jest tak droga, bo wielce trudną ją wyhodować. ministerium Skarbu Państwa (MSP) może sprzedać nad 1,04 proc. z resztówki 4,15 proc. akcji Telekomunikacji Polskiej (TP SA) coraz w 2009 roku, a pozostałą część w 2010 roku - poinformował dziennikarzy Adam Leszkiewicz, podsekretarz skarbu. Banki udzielają niższych kredytów gotówkowych. Tym samym dostosowują się do zaleceń rekomendacji T.Złoty przetestuje w przyszłym tygodniu ważny stan 4,0 za euro na fali poprawy globalnego sentymentu, równie wyborny nastrój udzieli się inwestorom z rynku długu - oceniają dilerzy. targ odzieżowy w Polsce jest nieoceniony około 7 mld zł - poinformował boss Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody (ZPPM) Lewiatan Bogusław Słaby. Dodał, że Lechistan powinna rozwijać eksport odzieżowy zarówno na rynki wschodnie, jak i zachodnie. Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej otworzył postępowanie upadłościowe Techmeksu obejmujące likwidację majątku spółki - poinformował Techmex w komunikacie. Po tej zasób wiedzy przebieg Techmeksu na giełdzie spadł o 23,88 proc.

- określenie docelowego terminu wejścia do strefy euro, do którego mają być spełnione kryteria określone za pomocą rozprawa z Maastricht, to decyzja polskich władz - mówił w rozmowie z TVN CNBC firma Jurgen Stark, członek Rady Nadzorczej Europejskiego Banku Centralnego. Według niego ta kazus mało co absolutnie leży w gestii polityków.

W czwartek Polska waluta traciła przy euro i dolara. Wczoraj notowaniom złotego nie zaszkodziło duże umocnienie dolara wobec euro, ale dziś zaszkodziła jej realizacja zysków na zachodnich rynkach akcji i słabe dane z USA. Lubuscy pogranicznicy zajęli papierosy warte ponad 250 tys. zł. To efekt owszem jednego dnia kontroli na drogach prowadzących do granicy z Niemcami.

B. wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff uważa, że przeróbka w strukturze akcjonariatu EuRoPol Gazu jest możliwa; ustawa spółek handlowych zezwala na wywłaszczenie za odszkodowaniem mniejszościowego udziałowca. W jego opinii ważniejsze jest choć zadbanie o rynkowe funkcjonowanie tej spółki. Moody's Investors Service downgraded its ratings on a total of $24.86 billion of residential mortgage-backed securities backed by subprime loans. Zarządy spółek grupy PZU podpisały umowa ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych w PZU S.A. i PZU Życie. W sumie pracę straci nad 2 tysiące osób. W zamian otrzymają odprawy i dodatkowe rekompensaty. W sumie przypuszczalnie to być co więcej 65 tys. zł na osobę.przy użyciu długie wieki zaciekłej rywalizacji wielu Greków postrzegało swego tureckiego sąsiada jak wojskowego okupanta, wroga religijnego bądź strategiczne zagrożenie. Z doradcą finansowym raczej im się nie kojarzył. Pierwsza posiedzenie nowego tygodnia przynosi zniżkę głównych indeksów na warszawskiej GPW. Słabsze nastroje na rodzimym parkiecie to rezultat piątkowej przeceny na Wall Street. Korekty notowań za oceanem nie powstrzymały dobre dane makroekonomiczne oraz niezłe wyniki kwartalne amerykańskich spółek. katalog WIG20 tracił o godzinie 11.30 0,4% i wynosił 2374pkt. Notowania korygują spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 a sWIG80 tracą odpowiednio po 0,6% natomiast 0,8%. RPP wybierze w poniedziałek spośród swojego składu prowadzącego najbliższe obrady, wiceprezes Wiesiołek nie wchodzi w skład RPP i nie będzie jej przewodniczącym - poinformowały członkinie RPP Elżbieta Chojna-Duch i Anna Zielińska-Głębocka.

Londyńskie City stawia na Komorowskiego


Zwycięstwo kandydata PO pomogłoby gospodarce, ale rządu z reformowania nie wyręczy - uważają analitycy z największych instytucji finansowych w Londynie. Mimo, że nie znają specyfiki lokalnej polityki i łatwiej im paść łupem stereotypów, należałoby liczyć się z ich zdaniem - pisze "Puls Biznesu".

OFE uratują nas poprzednio pętlą obciążenie


Zmiany w OFE, które proponuje poziom oddalają groźba przekroczenia progu ostrożnościowego w wysokości 55 proc. długu publicznego do PKB w 2010 roku zaś zmniejszają potrzeby pożyczkowe brutto o ok. 13 mld zł - poinformował w rozmowie z PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Rajska przelicznik podatkowa


Jak to na ogół w życiu bywa, podatki, a ściślej mówiąc odraza do ich płacenia w nadmiernej wysokości, stanowią skuter wielu działań przedsiębiorców.

raz za razem więcej zrobionych "w trąbkę" PAF


- Rośnie ilość klientów poszkodowanych w całej Polsce za pośrednictwem operatora pocztowego PAF - poinformowała białostocka prokuratura. Na policję i do śledczych wciąż zgłaszają się osoby, które chciały opłacić rachunki za pośrednictwem tej firmy, ale ich kasa nie dotarły do adresatów.

Internetowa pułapka


Często internauci, nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług - informuje "Dziennik czasopismo Prawna".