PBG odstąpiło od projektu wartego 600 mln zł


PBG na razie odstąpiło od zaangażowania się w algorytm deweloperski, którego wartość szacowana była na 600 mln zł - poinformował w środę PAP Jacek Krzyżaniak, głosiciel PBG.

niedaleko wczorajszych spadków za oceanem, kiepskiej sesji w Azji i fatalnych nastrojów na europejskich parkietach, warszawska giełda wykazywała wyjątkową siłę. Nie była ona tak wielka, by doprowadzić do wzrostu indeksów, ale na tle "globalnego" pesymizmu byki zachowywały się niezwykle odważnie. resort Skarbu Państwa konsultuje nową strategię prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych. ministerstwo chce włączyć GPW w tok konsolidacji europejskich giełd - pisze "Nasz Dziennik". Poniedziałkowa sesja została ustawiona już z samego rana, w efekcie w kolejnych godzinach multum się nie działo. tok EUR/USD utrzymał się powyżej 1,45, a złoty minimalnie stracił - euro wzrosło po południu w okolice 4,0650, a baks 2,8000.Zysk netto grupy BZ WBK w trzecim kwartale 2009 roku wzrósł do 263,7 mln zł z 247,1 mln zł rok poprzednio - poinformował pula w komunikacie. Zysk banku okazał się powyżej oczekiwań rynku, jaki spodziewał się, że wyniesie on 193 mln zł. "Puls Biznesu" pisze, że wkrótce towarzystwa ubezpieczeniowe dostaną oręż w walce z nieuczciwymi kierowcami. aktuarialny fundusze Gwarancyjny w ciągu roku ma uruchomić narzędzie pozwalające na weryfikację w trybie online zniżek za bezszkodową jazdę. Co w żadnym wypadku 10 mln zł wyłudzili zawierając umowy leasingowe członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, rozbitej z wykorzystaniem policję. Zatrzymano 10 osób, które są podejrzane o fałszowanie dokumentów, na podstawie których oszustom udało się wyłudzić maszyny budowlane i ciężarówki. Grozi im do 10 lat więzienia.

PKN Orlen rozmawia z jednym z banków w sprawie odkupienia rezerw obowiązkowych spółki. Spółka ocenia, że wartość tej transakcji mogłaby wynieść kilkaset milionów złotych - poinformował w czwartek wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

Wczorajsza sesja mogła rozczarować posiadaczy długich pozycji na warszawskim parkiecie. WIG20 stracił 0,66% i notuje obecnie wartość 2379,48 pkt. w pobliżu lepszych (do 16) danych makro zbożny katalog GPW znajdował się za pomocą większość dnia pod kreską, a sprzedający skutecznie tłumili próby wyjścia kupujących na plus. kronika "Polska" pisze, że w Warszawie insurekcja 130 punktów doładowywania elektrycznych samochodów. Do końca roku za pieniądze Unii Europejskiej ratusz zainstaluje pierwsze tego typu urządzenia.

Zakłady Azotowe w Tarnowie podpisały z Unylon AG warunkową umowę kupna 100 proc. udziałów w niemieckiej firmie Unylon Polymers - poinformowały tarnowskie Azoty w komunikacie prasowym. Dramatycznie spada sprzedaż największych w kraju dzienników. Najpoważniejsze, dwucyfrowe spadki w porównaniu z 2008 rokiem odnotowały "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita" i "Puls Biznesu" - wynika z listopadowych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Kanclerz Szwab Angela Merkel przyznała w czwartek, że nie widzi szans, by na szczycie G20 w Toronto doszło do porozumienia w sprawie nałożenia globalnego podatku od transakcji finansowych.Zysk netto grupy Banku Pekao SA w czwartym kwartale 2009 roku spadł do 611,8 mln zł z 719,3 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. plon banku okazał się nieznacznie lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 600 mln zł. Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym była spokojna, z niewielką zmiennością. We wtorek przypadkiem nastąpić decyzja na rynku złotego, kto jest stale silnie skorelowany z kursem euro-dolara. Na rynku długu winien być kontynuowany rozkoszny sentyment, rzucający się w oczy w poniedziałek. Prezydent podpisał w piątek nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów - poinformowała na swoich stronach kancelaria Prezydenta. Nowela zakłada m.in., że od 1 stycznia 2010 r. właściciele mieszkań, którzy zdecydują się je wynająć, zapłacą 8,5 proc. taksa ryczałtowy od przychodów z najmu.

USA: Indeksy na minimalnych plusach


Czwartkowa posiedzenie na Wall Street przebiegała pod znakiem niewielkich spadków, bowiem do zakupów akcji nie zachęcał drugiej klasy od oczekiwań analityków odczyt indeksu Philadelphia Fed. chociaż ostatnie minuty sesji przyniosły silny przypływ strony popytowej, dzięki czemu indeksy zakończyły notowania na minimalnych plusach.

pora roku wyników w decydującej fazie


wybitnie dobry jak na razie pora roku wyników w USA pozwala inwestorom na wstrzemięźliwość spokojną reakcję na aferę Goldmana. wczoraj akcje w USA już drożały, w zasadzie pod koniec sesji, straty odrabiało też złoto. Kolejne dwa dni to wysyp raportów spółek, tak iż pod basta tygodnia możliwa będzie wstępna ocena sezonu.

W.Brytania: najdrożej jest mieszkać w Londynie w dzielnicy Chelsea


Najdroższe domy w W. Brytanii znajdują się w londyńskiej gminie Kensington & Chelsea - wynika z opublikowanych we wtorek danych banku hipotecznego HBOS (Halifax pula of Scotland). Tam też znajduje się ponad połowa spośród 30 najdroższych ulic brytyjskiej metropolii.

Korporacje są zbyt wielkie, a kryzysik nie taki zły


Za obecną luźną polityką pieniężną nie powinno iść relaksacja polityki fiskalnej. system gospodarczy światowa dałaby sobie radę bez bodźca fiskalnego w latach 2008-09. W latach 2010-11 bodziec ten będzie jeszcze mniej zbawienny - takie tezy przedstawia członek rządu finansów Jacek Rostowski w brytyjskim dzienniku "Financial Times".

pikieta związków Stoczni Marynarki Wojennej z Gdyni


W poniedziałek nim ministerstwami obrony narodowej natomiast skarbu państwa odbyły się pikiety związkowców Stoczni Marynarki Wojennej z Gdyni przeciw planowanym zwolnieniom w zakładzie. Na 9 września zaplanowano wywiad przedstawicieli obu ministerstw ze związkowcami w sprawie przyszłości stoczni.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego