Egipt i Ghana o złoto, Nigeria i Algieria o brunatny


"Czarne Gwiazdy" z Ghany pokonały 1:0 Nigerię i po niezbyt emocjonującym meczu awansowały do finału rozgrywek o Puchar Narodów Afryki. Ich rywalem będzie zespół Egiptu, która rozniosła 4:0 Algierię. Trzy czerwone kartki obejrzeli w tym meczu Algierczycy.

wotum nie do końca idzie jak po maśle - piszą na platformę Kontakt TVN24 nasi internauci. Skarżą się m.in. na kolejki do głosowania, a poniekąd tajemniczy brak kart. jak podpisują się na listach widzą nazwiska swoich zmarłych krewnych czy sąsiadów. Problemy z zagłosowaniem mają też niepełnosprawni lub osoby, które w zastępstwie dowodu osobistego zabrały na głos np. rozporządzenie jazdy. Rusza restrukturyzacja Telewizji Publicznej. Na rozkoszny pierwsza zasada zwierzchnictwo zdecydował o zwolnieniach grupowych, ale w kolejce czeka kilkadziesiąt innych decyzji. ogół ze względu na "bardzo trudną sytuację ekonomiczno-finansową" publicznej telewizji, która ubiegły rok zakończyła z powyżej 205 mln zł straty. bieżący nie zapowiada się też dobrze. rebelia w brytyjskim systemie nadzoru finansowego. nieznany kanclerz skarbu uważa, że aktualny urząd nadzorczy FSA przegapił symptomy kryzysu finansowego i w ten droga zupełnie się skompromitował - i zatem chce go zlikwidować. Najważniejsze kompetencje FSA miałby opanować pula Anglii.lokalny Konsultant do spraw Epidemiologii prof. Andrzej Zieliński uważa, że w Polsce panuje pomór grypy. Jego zdaniem, świadczy o tym niepokojący wzrost zachorowalności. W ostatnim tygodniu zachorowalność na grypę i infekcje grypopodobne wzrosła w Polsce trzykrotnie w stosunku do ubiegłego tygodnia. osiem izraelskich rakiet spadło we wtorek wieczorową porą w pobliżu miejscowości Hula, w południowym Libanie, obok granicy z Izraelem - podało impuls w libańskich służbach bezpieczeństwa. nieco wcześniej na okręg północnego Izraela spadła rakieta typu katiusza. prezes rady ministrów nasz Donald Tusk jest jednym z tych zaangażowanych Europejczyków, bez których - integracja europejska byłaby coraz dziś na to samo ideą, nadzieją na trwały pokój i porozumienie - powiedziała kanclerz Angela Merkel.

Żona zamachowcy-samobójcy, który w zeszłym tygodniu zabił osiem osób w amerykańskiej bazie w Afganistanie, powiedziała, że jest zszokowana, ale dumna z jego czynów.

ruszczyzna lodołamacz o konwencjonalnym napędzie "Kapitan Chlebnikow" z powyżej 100 turystami na pokładzie ugrzązł na wodach Antarktyki w strefie dryfujących lodów. Żadnemu z pasażerów ani członków załogi nic nie grozi - poinformowali w pierwszy dzień tygodnia przedstawiciele Dalekowschodniego Morskiego Przedsiębiorstwa Okrętowego. Od słuchania muzyki klasycznej jak mówią krowy dają więcej mleka. Ale czy utwory Fryderyka Chopina mogą skłonić pozytywnie na giełdowych inwestorów? To się okaże za tydzień.

Na wojnie są ofiary, ale nasze siły zbrojne muszą udzielać się w takich operacjach jak te w Iraku, czy w Afganistanie. To polski zadanie - mówił prezydent w czasie obchodów święta Wojska Polskiego. Lech Kaczyński oddał z Bogiem żołnierzowi, jaki nieco dni temu zginął w Afganistanie. Sopocka obstawa pożarna nieco lanie dziennie otrzymuje telefony od przestraszonych turystów, że pali się stara czerep morska. Strażacy w miejsce gasić pożar, muszą chociaż studzić emocje dzwoniących. Jakie działania podjęła filia Bezpieczeństwa Wewnętrznego w kwestii prywatyzacji Stoczni Szczecińskiej Nowa i Stoczni Gdyńskiej - z takim pytaniem szef BBN Aleksander Szczygło zwrócił się do nadzorującego służby specjalne ministra Jacka Cichockiego. Wcześniejsze wyjaśnienia ABW członek rządu Szczygło uznał za niefortunne.- sejm wciągnięto w szaleńczy wyścig z kiedy niekiedy w pracach nad projektem - mówił w trakcie sejmowej debaty nad rządowym projektem ustawy o grach hazardowych posłaniec Prawa i Sprawiedliwości Henryk Kowalczyk. PiS potem ma wątpliwości co do niektórych zapisów projektu. - Ma on do licha i trochę wad - dodawał Kowalczyk. PO widzi tylko zalety. Naukowcy z całego świata, po przeprowadzeniu serii badań, ustalili, że seks może mieć pożądany wpływ na ludzkie zdrowie. Na rekomendacja swych badań podają listę 10 dowodów - informuje serwis CNN. Pacjenci mają mieć działanie na finansowanie szpitali. Placówki, które zostaną przez nich odpowiednio ocenione, dostaną więcej pieniędzy. Taki pomysł ma minister zdrowia Ewa Kopacz. - To rewolucyjna i ryzykowna przeróbka - oceniają lekarze.

Kubica już stawia ultimatum


Robert Kubica postawił ultimatum swojemu nowemu teamowi - Renault. "Albo dobry bolid i walka o mistrzostwo świata, albo odchodzę już po roku". Jak donoszą media, w kontrakcie Polaka zawarty jest jako że zapis, że jeśli Renault w sezonie 2010 nie zajmie miejsca na podium w klasyfikacji konstruktorów, ich kontrakt zostanie rozwiązany wcześniej.

Sto tysięcy osób na największym Sylwestrze w Polsce


Około 100 tysięcy ludzi bawiło się na największych plenerowych imprezach w Krakowie i w Warszawie.

Na Euro2012 wakacje już na początku czerwca?


basta roku szkolnego i rozdanie świadectw już na początku czerwca - tak podług "Polski The Times" przypadkiem mieć wygląd rok edukacyjny w 2012 roku.

Gran Derbi w cieniu tragedii. Real przegrywa mecz o tytuł


To był mecz, jaki być prawdopodobnie zadecyduje o tytule mistrza Hiszpanii. FC Barcelona pokonała na Santiago Bernabeu Real Madryt 2:0, wyprzedziła "Królewskich" w tabeli Primera Division i tym samym to ona jest bliżej sięgnięcia po tytuł. przedtem spotkaniem zawodnicy uczcili minutą ciszy pamięć 96 ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński.

biuro Prezydenta odpowiada Rosjanom


język rosyjski MSZ oskarża Kancelarię Prezydenta RP, że kłamie w sprawie istnienia polsko-rosyjskiej umowy o przyznawaniu polskich orderów Rosjanom. Chodzi o listopadowe harmider w związku z przyznaniem byłemu rosyjskiemu dysydentowi Orderu Zasługi RP, którego rusek nie mógł odebrać. W odpowiedzi Kancelaria Prezydenta prezentuje dokument, z którego wynika, że umowa taka istnieje.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego