Egipt i Ghana o złoto, Nigeria i Algieria o brąz


"Czarne Gwiazdy" z Ghany pokonały 1:0 Nigerię i po niezbyt emocjonującym meczu awansowały do finału rozgrywek o kielich Narodów Afryki. Ich rywalem będzie zespół Egiptu, która rozniosła 4:0 Algierię. Trzy czerwone kartki obejrzeli w tym meczu Algierczycy.

Zabił jedną osobę i ranił 10 kolejnych - dykcja o sfrustrowanym pracowniku, jaki wjechał w grupę ludzi w zakładach motoryzacyjnych Mazdy w Japonii. Dla wszystkich zachodzących w głowę, odpowiadamy - zdjęcie nad tym tekstem to oficjalne maskotki igrzysk olimpijskich w Londynie. Nazywają się Wenlock i Mandeville i powstały z kropli stali pochodzącej z budowy Stadionu Olimpijskiego. Estońscy ratownicy wznowili przed południem próby wyciągnięcia z jeziora polskiego samolotu transportowego An-26, kto w przeddzień lądował awaryjnie na zamarzniętym jeziorze Ulemiste w pobliżu lotniska w Tallinie - podała agencja RIA-Nowosti.W Domu Polskim w Iwieńcu na Białorusi odbyła się w poniedziałek kontrola urzędowa z udziałem przedstawicieli resortu spraw wewnętrznych i wydziału finansowego Komitetu Kontroli Państwowej - powiedziała kierowniczka Domu Teresa Sobol. Dom własny w Iwieńcu jest jednym z trzech pozostających jeszcze w rękach Związku Polaków na Białorusi (ZPB) kierowanego przez Andżelikę Borys. Nienarodzone jeszcze dzieci dość często uśmiechają się w łonie matki. Kierowcy limuzyn polskich biskupów przejdą kurs, w toku którego będą ćwiczyć m.in. dachowanie czy zderzenie z innym pojazdem.

To będzie na prawdopodobnie trudna, ale być przypadkiem przełomowa wizyta. Do własny przyjeżdża członek rządu spraw zagranicznych Białorusi. Siarhiej Martynau ma spotkać się z Radosławem Sikorskim, by jak donoszą białoruskie media - omówić szereg zagadnień dwustronnych, w tym współpracy i współdziałania w ramach UE-Białoruś. - Nic przyjemnego członek rządu nie usłyszy - powiedział dzień przed wizytą dziennikarzom Donald Tusk.

Lech Poznań pokonał 3:0 (3:0) Polonię Bytom. Kolejorz na dwa kolejki zanim końcem sezonu traci nic bardziej błędnego paragraf do Wisły Kraków. - Będziemy organizować pomoc, ale odpowiedzialność za tę sprawę ponosi rząd - tak Jarosław Kaczyński komentuje decyzję sądu, który nakazał że rodziny Moskalików i Głowackich muszą nie uwzględnić dom w Nartach. Od 2005 roku formalnie został on nastawiony obywatelce niemiaszek Agnes Trawny. Rodziny są załamane: - Ona to sprzeda. Ona tu zamieszkiwać nie będzie, a mnie chce wprost przeciwnie uciskać i umordować. Polacy się już wcale umordowali - mówią.

Poszukiwany w Niemczech domniemany agent izraelskiego Mosadu, kto został zatrzymany w Warszawie na początku czerwca, posługiwał się kilkoma tożsamościami - informuje niemczyzna tygodnik "Der Spiegel". Nie musimy jak grom z jasnego nieba przebierać się za ludzi życzliwych, optymistów, za ludzi, którzy szukają dość porozumienia niż wojny - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef rządu Donald Tusk. polski stalowy ptak komunikacyjny puder wypadek w Estonii. komunikacyjny An-26 wylądował awaryjnie na zamarzniętym jeziorze. Nikomu nic się nie stałoW Arce Gdynia zabawa i... smutek. Po wygranej z Zagłębiem pod szatnią policja czekała już na Grzegorza N. Ten pojechał do Wrocławia, dokąd usłyszy zarzuty korupcyjne. Sir Alex Ferguson znów postawił na Tomasza Kuszczaka. lokalny golkiper obronił bramkę Manchesteru United w meczu z West Hamem United. Kuszczak zachował czyste konto, a jego kompania w szeregu przypadków pokonali bramkarza gospodarzy z Londynu - Roberta Greena. "Czerwone Diabły" wygrały na wyjeździe 4:0. Zbigniew Girzyński (PiS) poprawnie ocenił prezydenturę Aleksandra Kwaśniewskiego i złożył życzenia urodzinowe Józefowi Oleksemu w toku pertraktacje na antenie telewizji Polsat News.

P.o. prezydenta odbył konferencja w sprawie IPN


Bronisław Komorowski, jak p.o. prezydenta, spotkał się w środę z szefem gremium IPN prof. Andrzejem Chojnowskim w sprawie problemów w związku z wyborem następcy prezesa Instytutu Janusza Kurtyki, który zginął w sobotniej katastrofie.

Współzałożyciel Microsoftu blady na raka


U współzałożyciela Microsoftu Paula Allena zdiagnozowano raka - wynika z informacji rozesłanej dzięki jego siostrę do pracowników jednej z jego firm. Allen społem z Billem Gatesem założyli firmę Microsoft w 1975 roku.

Buzek o słowach Putina: To uwłaczające


- Nie rozczarował mnie, bo nie spodziewałem się tego – powiedział w "Kropce nad i" Jerzy Buzek pytany, czy jest zawiedziony, że szef rządu Władimir Putin na Westerplatte nie przeprosił za ludobójstwo w Katyniu i nie prosił o przebaczenie za najazd na Polskę 17 września.

Pyrek w końcu dostała (właściwy) medal


Dwa miesiące Monika Pyrek musiała oczekiwać na godziwy srebrzysty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. W sobotę tyczkarka otrzymała krążek na Gali 90-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. nie licząc niej "zaległe" medale dostali 400-metrowcy.

Buzek chce zdążyć na pogrzeb, jedzie autem


Z powodu zamknięcia lotnisk w Belgii przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wyjechał z Brukseli samochodem, a większość polskich eurposłów zdecydowała się na podroż pociągiem, by zdążyć na uroczystości żałobne w Polsce.