Litwa: nowy aspirant na pozycja szefa MSZ


Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, poseł Audronius Ażubalis, jest kandydatem na posada szefa litewskiej dyplomacji. Jak poinformował Urząd Prezydencki, prezydent Dalia Grybauskaite z Ażubalisem spotka się jeszcze w tym tygodniu.

W trzecim meczu o brązowy odznaczenie mistrzostw nasz piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 34:27 (18:15) i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:1. Czwarte spotkanie odbędzie się w poniedziałek plus w Gdyni. W depeszy do Konferencji Episkopatu lokalny włoscy biskupi złożyli kondolencje po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Iain Dowie został w środę nowym szkoleniowcem piłkarzy Hull City. Klub angielskiej ekstraklasy zajmuje w tabeli przedostatnie, 19. miejsce.Talibowie nie rzucają słów na wiatr. W Afganistanie obcięli palce dwóm wyborcom, realizując swe wcześniejsze groźby "karania" ludzi, którzy wzięli udział w czwartkowych wyborach prezydenckich. Już w piątek o 19.30 w niemieckim Grenzau Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się w rewanżowym pojedynku ćwierćfinałowym Pucharu ETTU z TTC Zugbruecke. Drużynowi mistrzowie krajowy w pierwszym spotkaniu w Grodzisku Mazowieckim wygrali 3-1 i są o chód od awansu do półfinału rozgrywek. Do co w żadnym razie 24 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w zabytkowym budynku pod ręką jednej z głównych ulic Kalkuty - poinformowały w środę indyjskie władze. uprzedni bilans mówił o 19 ofiarach. Z ogniem walczyło za pomocą kilka godzin bez mała 100 strażaków.

Austriaccy historycy natrafili na ślad zbiorowego grobu z czasów drugiej wojny światowej pod koszarami w Grazu na południu kraju. Mogą być w nim ciała powyżej 80 więźniów obozu koncentracyjnego rozstrzelanych przy użyciu SS pod wystarczy wojny.

Ukraiński Naftohaz w 2010 roku zakupi 33,75 mld metrów sześciennych gazu ziemnego, a nie 52 mld metrów sześc., jak przewiduje kontrakt z rosyjskim Gazpromem. Naftohaz nie będzie też płacił Gazpromowi kar za surowiec nieodebrany w 2009 roku. - Jeśli Federacja Rosyjska znajdzie klucz do poprawy relacji z Polską, to można będzie mieć nadzieję na uzdrowieniu klimatu w całej Europie Wschodniej - ocenił ihumen Filip (Riabych), zastępca metropolity wołokołamskiego Hilariona, kierującego cerkiewną dyplomacją.

Obecna wizyta rosyjskiego premiera Władimira Putina w Polsce prawdopodobnie stanie się jednym z głównych wydarzeń politycznych 2009 roku w Rosji - ocenia moskiewska "Niezawisimaja Gazieta". Przedstawiciele niemieckiego koncernu Mercedes, kto w połowie listopada przejął pakiet próbny udziałów w teamie Formuły 1 Brawn GP, po drakońsku zdementowali pojawiające się informacje, że w położenie mistrza świata Jensona Buttona, jaki przeszedł do zespołu McLaren-Mercedes zatrudni na sezon 2010 Niemca Michaela Schumachera. Palenie szkodzi zdrowiu? Szkodzi, ale nie na to samo palaczom. Koncern tytoniowy Phillip Morris dostał w pierwszy dzień tygodnia karę za śmierć nałogowej palaczki, która zmarła na raka płuc. interes produkująca Marlboro, musi odwzajemnić się córce zmarłej 13,8 milionów dolarów odszkodowania.Skazana na dożywocie za zabicie pacjentki i próbę zabicia niemowlęcia Finka zmarła w celi. Nazywana "aniołem śmierci" pielęgniarka Katariina Pantila miała 28-lat. "Consentino", słynny australijski eskapista, dokonał niezwykłego podwodnego wyczynu. niepowodzenie prawicy w wyborach regionalnych we Francji niedługo pozostała bez konsekwencji. Już poleciały pierwsze danie głowy w rządzie. Swoje pozycja stracił minister pracy Xavier Darcos.

Już powyżej 200 ofiar potężnego trzęsienia; trwa czyn ratunkowa


ilość ofiar śmiertelnych potężnego trzęsienia ziemi, które w sobotę nawiedziło Chile wzrosła do 214 - poinformował główna kwatera kryzysowy. Nie oczekuje się jednak, by ilość ofiar wzrosła "dramatycznie".

Diego Perotti na celowniku Realu Madryt


Jak poinformowała hiszpańska prasa, na celowniku Realu Madryt znalazł się skrzydłowy Sevilli, Argentyńczyk Diego Perotti.

7-latek uratował rodzinę; "przyślijcie żołnierzy"


7-letni chłopiec z Kalifornii uratował rodzinę poprzednio uzbrojonymi napastnikami – informuje agencja Associated Press.

Ustawiają barykady z ciał, są wściekli na brak pomocy


Haitańczycy ustawili w okolicach Port-au-Prince barykady z ciał ofiar trzęsienia. Protestują w przeciwieństwie nadto wolnej i niedostatecznej pomocy - alarmuje Reuters. W stolicy kraju dotkniętego trzęsieniem ziemi rozpoczęły się masowe pochówki.

możliwy dodatkowy zwieńczenie zanim spotkaniem G20


W przyszłym tygodniu szwedzkie kierownictwo zdecyduje, czy przywódcy państw Unii Europejskiej spotkają się w połowie września na jednodniowym szczycie w Brukseli, by przygotować unijne stanowisko przed poświęconym reformie światowych finansów spotkaniem G20 w Pittsburghu.