Litwa: nieznany aspirant na stołek szefa MSZ


Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, poseł Audronius Ażubalis, jest kandydatem na stanowisko szefa litewskiej dyplomacji. Jak poinformował Urząd Prezydencki, prezydent Dalia Grybauskaite z Ażubalisem spotka się jeszcze w tym tygodniu.

wolne - to jest to, czego brakuje Szwajcarowi Rogerowi Federerowi. lider światowego rankingu tenisistów po odpadnięciu w drugiej rundzie z turnieju ATP w Rzymie zapowiedział, że w tym momencie skupi się na regeneracji, by wrócić w pełni sił na majowy French Open. Wszystko wskazuje na to, że Jakub Błaszczykowski z powodu kontuzji opuści zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji nasz i nie wystąpi w środowym meczu towarzyskim z Kanadą w Bydgoszczy - poinformował medyk drużyny narodowej Mariusz Urban. Kelly Bochenko, której ojczulek jest Polakiem, wygrała głośny przebieg z francuskim brukowcem "Entrevue". pismo opublikowało serię erotycznych zdjęć tej 23-letniej kobiety, z powodu których straciła ona prestiżowy tytuł. Sędziowie uznali, że miesięcznik wydrukował te zdjęcia nielegalnie, bo Bochenko nie wyraziła na to zgody.mistrz świata Formuły 1 z 2007 roku, były kierowca Ferrari Fin Kimi Raeikkoenen (citroen C4 WRC) zajął 58. miejsce w 45. Arctic Lapland Rally (Rajd Arktyczny). Jedna niefortunna wypowiedź o rasistowskim wydźwięku prawdopodobnie zdruzgotać w Stanach Zjednoczonych karierę polityczną. Okazuje się jednak, że nie dla każdego taka wypowiedź okazuje się końcem. komisja Europejska dementuje medialne doniesienia i oświadcza, że kraje strefy euro nie porozumiały się w sprawie ewentualnej pomocy finansowej dla przeżywającej przykry kryzys Grecji.

Ze względów bezpieczeństwa Stany Zjednoczone przestały przerzucać swoich żołnierzy do Afganistanu przez bazę lotniczą Manas w Kirgistanie. W tym tygodniu po krwawych starciach z siłami bezpieczeństwa władzę w tym kraju przejęła opozycja.

Oto owce muzykalne. Jak się okazuje- muzyka łagodzi obyczaje nie na to samo wśród ludzi. pewien rolnik z Chorwacji zapewnia, że zaobserwował spokojny ciek dźwięków na tabun swoich mlecznych owiec. Dokładna termin najbliższych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii nie jest jeszcze znana. Muszą się odbyć do 3 czerwca, ale przeniesienie konkretnego terminu leży w gestii premiera. ostatnio dwóm ministrom "wymsknęły się" chociaż słowa mogące wskazywać, że Brytyjczycy będą głosować 6 maja.

Fatalne losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów dla Vive Targi Kielce. Mistrzowie polski trafili do grupy śmierci pośrodku innymi z THW Kiel i Barceloną, finalistami tegorocznej edycji. Antyrządowi demonstranci odwołali umyślny na wtorek marsz protestacyjny w stolicy Tajlandii Bangkoku w obawie zanim możliwymi starciami z siłami bezpieczeństwa. klisza z niedzielnego protestu otrzymaliśmy od naszego internauty na Platformę kontakt TVN24. W Somalii doszło do niecodziennego ślubu. Pan młody miał 112 lat, a jego wybranka zaledwie 17 - informuje BBC.Mają 40 lat i dalej mieszkają z rodzicami. To ofiary porządku społecznego - alarmuje makaroniarski członek rządu administracji publicznej. Renato Breunetto postuluje uchwalenie przepisów zobowiązujących 18-latków do usamodzielnienia się. We Włoszech burza. zbiorowisko miejska Lwowa (RML) być może zostać odsunięta od budowy nowego stadionu na Euro-2012. To jedno z alternatywnych rozwiązań sytuacji kryzysowej dookoła budowy przyszłej areny piłkarskiej - pisze w poniedziałek pagina internetowa Galinfo.com.ua. Pisząc o obchodach rocznicy zbrodni w Katyniu, belgijski dziennik "Le Soir" zauważa, że udział premiera Rosji Władimira Putina był "wielkim krokiem na temat zbliżenia nasz i Rosji", ale nie spełnił wszystkich polskich oczekiwań.

"Nidal kocha Amerykę"


Mieszkający na Zachodnim Brzegu Jordanu wuj sprawcy czwartkowej masakry w bazie wojskowej fortyfikacja Hood w Teksasie w USA powiedział w sobotę, że jego bratanek kocha Amerykę i chce dodatnio wpływać swojemu krajowi. wedle niego Nidal Maik Hasan okazywał wdzięczność wobec swej ojczyzny.

W przyszłym roku wybuchnie krwawa wojna?


W 2011 roku w Sudanie odbędzie się referendum, w wyniku którego południowa część kraju będzie mogła ogłosić niepodległość. przy użyciu pół wieku toczyła się tam krwawa konflikt zbrojny domowa, którą w ostatnich latach przykryła dramat Darfuru. Jak przestrzegają już chwilowo politycy i eksperci Chartum raczej nie zgodzi się na niepodległość bogatego w ropę południa.

Federacja Rosyjska atakuje Sikorskiego; "to karły u nogawki"


ambasador Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin zaatakował ministra spraw zagranicznych krajowy Radosława Sikorskiego za krytykę niedawnych manewrów rosyjsko-białoruskich.

Iran: ambasadorzy wspierający czerwcowe protesty do wymiany


Iran dokonuje wymiany 40 ambasadorów, w tym tych, którzy wyrazili poparcie dla uczestników zamieszek po kontestowanych czerwcowych wyborach prezydenckich - podała półoficjalna przedstawicielstwo Fars (FNA).

PGE GKS Bełchatów - Cracovia. NA żywo


W meczu 27. kolejki Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów gości Cracovię. To pierwsza - od czasu zwolnienia wiosną 2008 roku - odwiedziny trenera Oresta Lenczyka - w Bełchatowie. Tym wspólnie w roli szkoleniowca "Pasów".

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego