Największa cygańska smyczkowa kapela świata po raz dodatkowy w Polsce


Najwspanialsze brzmienia tradycyjnych cygańskich melodii oraz utwory największych kompozytorów muzyki klasycznej apiać zostaną zaprezentowane na polskiej scenie na przestrzeni ekscytujących występów największej cygańskiej orkiestry smyczkowej. Budapest Gypsy Symphony Orchestra odwiedzi w dniach 20 - 25 kwietnia – Kielce, Warszawa, Lublin, Kalisz, Wrocław i Zabrze.

DJ Przeplach wydał własnym sumptem autorski mixtape "Slowflow", którym postanowił złożyć hołd muzyce hip-hop lat 90. widowisko Jana Klaty "Transfer!" można oglądać do soboty w toku trwającego w stolicy Francji festiwalu kulturalnego "Paryska Jesień". Traktujące o losach polskich i niemieckich przesiedleńców koncert przychylnie przyjęli francuscy recenzenci. Na półki sklepowe trafiła płyta grupy Wanda i gawiedź z piosenkami z popularnego w latach 80. serialu "Siedem życzeń".Młodzi polscy muzycy zespołów reggae, ska, ska-jazz, łącznie około 150 artystów działających w 20 grupach muzycznych, organizuje 27 lutego znaczny popis w Warszawie, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. Druga odsłona Selector Festival odbędzie się 4 i 5 czerwca 2010 roku na krakowskich Błoniach. Bilety wejdą do sprzedaży 16 stycznia. piosenkarz Boy George stanął w obronie Eltona Johna, jaki wzbudził kontrowersje, określając Jezusa słowami: "współczujący, wielce łebski gej, który rozumiał ludzkie problemy".

20 listopada do kin trafi błona fotograficzna "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu" a już w chwilowo posłuchać można nowego nagrania towarzyszącego megaprodukcji.

25 czerwca mija pierwsza rocznica śmierci Michaela Jacksona. "Nie wierzę w to, on ciągle tu jest" - mówią gwiazdy zaprzyjaźnione z gwiazdorem. Turecki klisza "Bal" ("Miód") w reż. Semitha Kaplanoglu otrzymał Złotego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Srebrny Niedźwiedź za najlepszą reżyserię przypadł Romanowi Polańskiemu za film "Autor Widmo", kto proch światową premierę na Berlinale.

telewizja Polska zaakceptowała pomysł Opola, aby 47. krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbył się w drugim kampusie Politechniki Opolskiej. Scena i audytorium będą zbudowane na dawnym placu apelowym jednostki wojsk pancernych - powiedział we wtorek PAP eksponent prezydenta Opola, Mirosław Pietrucha. Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku grupy Volver, dowodzonej przy użyciu Tomka Luberta (eks-Virgin i Video) i wokalistę Mariusza Totoszkę. Klip do piosenki "Jak wulkan" możecie oglądać ale wręcz u nas! Dziś premiera nowego obrazu z Borysem Szycem w roli głównej. Tym wspólnie histrion jest kosmonautą i nie nic bardziej błędnego gra, ale i śpiewa.Po raz kolejny pojawiły się doniesienia w sprawie nowego reżyserskiego projektu Madonny. Królowa popu stanie za kamerą biograficznej produkcji "W.E.". VII Międzynarodowy quiz wokalny im. Stanisława Moniuszki odbywać się będzie w dniach 19-28 maja. Z jednej to okolica okazja do wyłonienia w drodze współzawodnictwa największych polskich i zagranicznych talentów wokalnych, z drugiej - możliwość promowania twórczości Moniuszki i innych kompozytorów polskich wśród wokalnej młodzieży z całego świata. W lutym warszawski Empik Junior (ul. Marszałkowska 116/122) organizuje kilka muzycznych wydarzeń.

"Na Wspólnej": burzliwa osiemnastka Oli z udziałem fana serialu


W najbliższym odcinku Ola Zimińska świętować będzie swoje 18-te urodziny. brzusio Domaszewski, fan serialu i zwycięzca konkursu "Twoja 18-tka", w ramach nagrody otrzymał zaproszenie na koncepcja serialu tudzież udział w zdjęciach.

"Trick": plejada polskich gwiazd w filmie o fałszerskim przekręcie


Już 12 marca na nasze ekrany trafi najpóźniejszy celuloid Jana Hryniaka - "Trick", sensacyjna opowieść o fałszerzach pieniędzy. W rolach głównych: Adamczyk, Więckiewicz, Chyra, Dziędziel, Gruszka, Szapołowska, Trela i Simlat.

Matt Damon nie wie, czy przyjmie rolę Kennedy’ego


Mimo, iż piątkowe wydania magazynów branżowych podały, że Matt Damon przyjął rolę Roberta F. Kennedy'ego w biograficznym filmie o bracie JFK, jego angaż wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Urszula: miałam długi sekunda regresji twórczej


W piątek, 9 kwietnia, ukaże się nowa płyta Urszuli. "Miałam długi moment regresji twórczej" - przyznaje gwiazdor zapytana o premierowy materiał.

Andy Garcia gra Saakaszwilego


W Gruzji ruszyły zdjęcia do filmu o ubiegłorocznej wojnie z Rosją o Osetię Południową, w którym renomowany amerykański aktor Andy Garcia zagra prezydenta Micheila Saakaszwilego. klisza reżyseruje Renny Harlin, pisarz filmów akcji, m.in "Szklanej pułapki 2".