Największa cygańska smyczkowa orkiestra świata po raz kolejny w Polsce


Najwspanialsze brzmienia tradycyjnych cygańskich melodii zaś utwory największych kompozytorów muzyki klasycznej ponownie zostaną zaprezentowane na polskiej scenie na przestrzeni ekscytujących występów największej cygańskiej orkiestry smyczkowej. Budapest Gypsy Symphony Orchestra odwiedzi w dniach 20 - 25 kwietnia – Kielce, Warszawa, Lublin, Kalisz, Wrocław i Zabrze.

Szwajcarscy parlamentarzyści oświadczyli we wtorek, że władze tego kraju postąpiły słusznie, nakazując aresztowanie reżysera Romana Polańskiego na podstawie amerykańskiego nakazu. Shearwater - "The Golden Archipelago", Matador/Sonic Maciej Klimczak został wyznaczony nowym dyrektorem naczelnym Teatru Studio. Dyrektorem artystycznym placówki został Grzegorz Bral - poinformował podczas środowej konferencji prasowej zwierzchnik Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy Marek Kraszewski.21 maja na ekranach kin zagoszczą roztańczone i rozśpiewane "Disco robaczki" - animowana komedia przygodowa w rytmie disco. Na planie "Disco robaczków" spotkali się Zbigniew Wodecki i Anna Mucha. Prezentujemy filmowy materiał z planu nowego teledysku grupy gęba D. W klipie "Wyspa" rolę dawnej miłości lidera zespołu Pawła Stasiaka zagrała Bogna Sworowska, wicemiss Polonia '87, pierwsza i jedyna Polka, która gościła na okładce amerykańskiego "Playboya". Andrzej Wajda, który pracuje nad projektem filmu o Lechu Wałęsie, zapowiedział w rozmowie z PAP, że przywódca "Solidarności" zostanie w nim przedstawiony jako "bohater naszych czasów". "Nie wyobrażam sobie, by było inaczej" - mówi reżyser.

27 recytatorów z 13 krajów weźmie udział w tegorocznych finałach 18. Konkursu Recytatorskiego dla Polaków z Zagranicy "Kresy", który w dniach 8-12 grudnia odbędzie się w Białymstoku - poinformowali organizatorzy imprezy.

wypasiony film z Patrickiem Swayze i Demi Moore o miłości, która jest w stanie przetrwać nawet po śmierci, doczeka się japońskiej wersji. odrobinę jest zespołów na polskiej scenie muzycznej, które mogą pochwalić się tak długą historią. W tym roku toruńska Kobranocka obchodzi 25-lecie działalności. Fanów czeka podwójny asumpt do świętowania - uroczysty jubileusz zbiega się albowiem w czasie z wydaniem nowego albumu.

Charlie Watts - perkusista rockowej formacji The Rolling Stones wystąpi w toku gali Ery Jazzu 30 września w warszawskiej Sali Kongresowej. - poinformował w środę wieczorem Dionizy Piątkowski. Alanis Morissette przygotowała cover piosenki "To All The Girls I've Loved Before". Utwór w pierwszej chwili wykonali Willie Nelson oraz Julio Iglesias. czasopismo "Portale trzynastowiecznej architektury na Śląsku" zwyciężyła w zorganizowanym w ramach XVI Wrocławskich Targów Książki Naukowej konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej.Warner List to przeboje filmowe na jednej liście – 75 filmów na DVD wytwórni Warner Bros. w dobrych cenach. Scott Ellis, wytwórca "Trawki", zadebiutuje na dużym ekranie filmem "Taravella". Anthony Peaks, w wyższym stopniu znany jako raper Apache, zmarł z niewyjaśnionych przyczyn.

Off plus Camera wypełniona oscarowymi tytułami


Rozpoczynający się 16 kwietnia Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off atut Camera. program przeglądu będzie wypełniony tytułami, o których za pośrednictwem ostatnie miesiące mówi cała branża filmowa, w tym produkcjami, które zdobyły Oscary i statuetki Independent Spirit Award.

klisza Jacka Borcucha z rozbieraną rolą Olgi Frycz na festiwalu w Sundance


Za niewątpliwy szczęście polskiego kina należy uznać zakwalifikowanie się do konkursu głównego festiwalu w Sundance filmu "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha.

Tarantino ja dusił


Diane Kruger ujawniła ostatnio, że Quentin Tarantino na planie "Bękartów wojny" usiłował ją własnoręcznie udusić

Na co iść do kina? Mikołajki i reszta


W ramach mikołajkowego prezentu pożądane byłoby przebrać się do kina. Wśród premier nadchodzącego weekendu miłośnicy komedii, ożywionych trupów, nieszablonowych historii miłosnych czy wyjątkowych dokumentów znajdą coś dla siebie. Nie zapomniano również o najmłodszych.

Niepokonana Sade


Już po raz szósty na szczycie polskiej listy bestsellerów znalazł się brytyjski zespół Sade z albumem "Soldier Of Love". Wysoko, bo na 3. miejscu, debiutuje koncertowa album Comy.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego