Chavez: przechwyciliśmy amerykański aeroplan


Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oświadczył, że polecił dwóm myśliwcom F-16 przechwycenie amerykańskiego samolotu wojskowego, który miał dwukrotnie naruszyć wenezuelską przestrzeń powietrzną.

W niektórych rejonach Republiki Irlandii lokalne władze wprowadziły racjonowanie dostaw wody. W innych zmobilizowano służby ratownicze i wojsko do walki z zagrożeniem powodziowym - donosi telewizja RTE. Irlandia walczy ze skutkami najsurowszej zimy od ponad 30 lat. Wysłużone policyjne polonezy, volkswageny transportery czy fordy transity wrócą na drogi. policja pozbywa się zamortyzowanych już drzewiej pojazdów, wyprzedając je. Można je kupić już za kilkaset złotych. dysputa pomiędzy marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim a szefem MSZ Radosławem Sikorskim, niezależnie od tego, czy odbędzie się zanim kamerami telewizyjnymi czy nie, w krańcowy sposób nie zmieni wyniku prawyborów w PO - uważa socjolog z UW prof. Andrzej Rychard.pierw Kanada, w przyszłości Słowenii - to w tych miejscach rozstrzygną się koleje życia polskiej narciarki. Pierwsze decyzje w sprawie Kornelii Marek, jeżeli sztuka B potwierdzi fakt stosowania za pośrednictwem nią dopingu, prezydium Polskiego Związku Narciarskiego podejmie w tym tygodniu w Planicy. człowiek starszy irański księżulek twierdzi, że kobiety, które noszą skąpe stroje i zachowują się w sposób rozwiązły, są winne trzęsieniom ziemi - informuje serwis dailymail.co.uk. Prawybory w PO idą pełną parą. Na serwisie Platformy Obywatelskiej jest dozwolone już nawet skosztować sił w otwartej sondzie. Nie trzeba nawet wybierać kandydata, architektura zrobi to za internautę - wystarczy kliknąć głosuj, a głosowanie powędruje automatycznie na konto Radosława Sikorskiego.

o brzasku zablokowana została sposób krajowa nr 73 w Kołaczycach (Podkarpackie). Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z autobusem; jedna osoba nie żyje.

- Jestem dość z grubsza premiera, raz za razem się z nim widuję. Wydaje mi się, że bliżej niż Grzegorz Schetyna – ocenił w Kropce nad i Janusz Palikot. według wiceszefa klubu PO ta modyfikacja sojuszy to efekt błędów, które dotychczasowy wicepremier w tym roku popełnił. Ok. 50 działaczy Solidarności Stoczni Gdańsk rozbiło po południu miasteczko namiotowe w pobliżu domu premiera Donalda Tuska. Związkowcy domagają się dyskusji z szefem rządu na myśl przyszłości zakładu. Premiera i jego rodziny przez koniec tygodnia nie będzie choć w domu.

W Polonii stolica Polski ożywienie jak po tytule mistrza kraju z 2000 roku - we wtorek kontrakt z "Czarnymi Koszulami" podpisał Jose Maria Bakero, przedtem laty wielka bożyszcze FC Barcelony. Zostaje do końca roku, ale umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne półtora roku. Unijną dotację łatwiej dochrapać się na bar sushi albo produkcję plastikowych kubków, a nie na produkcję nowej generacji odtwarzaczy mp3 czy aparatów cyfrowych – takie alarmy ekspertów cytuje "Dziennimk pismo Prawna". trawa polskiego emigranta, kto został nagle oderwany z poczucia pozornej życiowej stabilizacji w obcym mu kraju - powiedział w Paryżu aktor Andrzej Chyra, odtwórca roli Stanleya Kowalskiego w reżyserowanej z wykorzystaniem Krzysztofa Warlikowskiego sztuce "Tramwaj".Słynący z oryginalnych pomysłów i prowokacji włoski minister ds. administracji państwowej Renato Brunetta nie ustaje w walce z powszechnym w Italii zjawiskiem pozostawania dorosłych dzieci w domach swych rodziców i na ich garnuszku. Jego nowa pomysł zapomóg dla młodzieży wywołała we Włoszech burzę. Zapuszczasz się w rejony internetu "dla dorosłych"? Sądzisz, że wystarczy wprawić w ruch "tryb porno" w przeglądarce, i już nie będzie na komputerze śladu po tych wojażach? Nic w wyższym stopniu mylnego! Sam się zdziwisz, co twój komp wie o tobie - a czego mogą dowiedzieć się też inni... Jątrzenie nie jest na potrzebne, partia nie może przyjąć sobie na pokazywanie różnic - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Bronisław Komorowski.

szarada dla Tuska na szczycie UE; "będą musieli się z nami liczyć"


szef rządu Donald Tusk ocenił w czwartek na zakończenie szczytu UE w Brukseli, że wybór belgijskiego premiera Hermana Van Rompuya na przewodniczącego Rady Europejskiej i Brytyjki, unijnej komisarz ds. handlu, Catherine Ashton na nową szefową unijnej dyplomacji to wybór mało ambitny, ale dla lokalny bezpieczny.

"Służymy. Dziś w Warszawie, jutro w Krakowie


- Od tygodnia nie byliśmy w szkole. Jesteśmy na służbie, permanentnie – mówi Kajetan Kapuściński, druh 16. Warszawskiej Drużyny Harcerzy i Gromad Zuchowych im. Zawiszy Czarnego. W sobotę na Placu Piłsudskiego służyło ok. 3 tys. harcerzy.

Rdzennych Niemców - pół drużyny


delegacja Niemiec niejako jak reprezentacja Francji. kompleks naszych zachodnich sąsiadów w połowie tworzą bowiem piłkarze, którzy mają zagraniczne korzenie. W 23-osobowej kadrze szkop na mistrzostwa świata w RPA cała jedenastka ma rodziców emigrantów, a do nowej ojczyzny trafiła nawet z Afryki czy Azji. I bez wątpienia z Polski.

Nie chcą Celtów w Anglii


Zapowiedzi dotychczasowy szumne, ale nadzieje prysły w czwartek. Kluby angielskiej ekstraklasy nie zgodziły się na dołączenie do ligi dwóch klubów ze szkockiego Glasgow: Celtiku i Rangersów. Wyjątkiem był były klub Ebiego Smolarka - Bolton Wanderers - który... sam wnioskował o dołączenie zasłużonych dla brytyjskiej piłki drużyn.

Szykują się na neonazistów


W związku z 65. rocznicą bombardowania Drezna za pomocą aliantów, w mieście ma przejść się wielotysięczna protest neonazistów. Od rana wzmożone patrole policyjne patrolują ulice miasta.

mieszkanie żary

nasze pokój przyjęć organizuje chwast szkoły i wycieczki na zagadnienie dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne dodatkowo trawa szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne i stolec szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na kwestia dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu czasu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz środku ofercie posiadamy gwiaździsty wybór

zielone szkoły Warszawa

miejsc na ustawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Do wnętrza środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także maryśka szkoły na każdą kieszeń i do wewnątrz dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego