"Mikołajek" w kinach raz po raz bliżej – Anne Goscinny w Warszawie


Dziś, w piątek 5 listopada, mija 32. rocznica śmierci René Goscinnego, twórcy kultowego bohatera dziecięcego – Mikołajka. data ta zbiega się z pojawieniem się w księgarniach "Nieznanych przygód Mikołajka" natomiast z wizytą w Polsce córki pisarza, Anne Goscinny.

Ciesz się Cieszynem


W 2010 roku w Cieszynie zorganizowane zostaną obchody 1200. rocznicy legendarnego założenia miasta. Zgodnie z przewidywaniami, z okazji jubileuszu do jednego z najstarszych w zastępstwie na Śląsku przybędą tysiące turystów, aby wziąć udział w wielu wydarzeniach, które zaplanowano na cały rok.

Seriale i filmy docenione za wątki homoseksualne


Amerykańska zrzeszenie Gay & Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD) jak co roku ogłosiła nominacje do swojej nagrody - GLAAD czwarta władza Awards. Szanse na nagrodę mają między innymi seriale "Glee", "Czysta krew", "Chirurdzy" czy "Nie z tego świata".

z jakiego powodu zwykli kadry dokonują masowych mordów?


W czwartek 20 maja o godz. 18. w sali konferencyjnej Niemieckiego Instytutu Historycznego, odbędzie się wywiad z prof. Haraldem Welzerem, autorem książki "Sprawcy. dlaczego zwykli siła robocza dokonują masowych mordów".

Cherie Currie napisze drugą autobiografię


celuloid o grupie "The Runaways" zachęcił wokalistkę Cherie Currie do ponownego zmierzenia się z własną autobiografią.

<<<  -  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  -  >>>