Nowy system prognozowania klimatycznego


Światowa rada Klimatyczna w Genewie uzgodniła kreacja nowego systemu prognozowania klimatycznego, aby w ten sposób pomóc biedniejszym krajom w przystosowaniu się do zmian klimatu i umożliwić im lepsze przygotowanie na kazus klęsk żywiołowych.

PSE: za dużo mocy z wiatraków


PSE Operator i operatorzy sieci dystrybucyjnych wydali do tej pory talent przyłączenia dla 12,3 tys. megawatów mocy z farm wiatrowych. Na rozpatrzenie czekają wnioski inwestorów, którzy chcą uzyskać zacięcie przyłączenia dla kolejnych 53 tys. MW. Łącznie to mniej więcej trzy plagi tyle, ile wynosi krajowe zapotrzebowanie na prąd w szczycie - powiedziała PAP prezes PSE Operatora Stefania Kasprzyk.

Najwyższe bieg zakwaszania oceanów od wyginięcia dinozaurów


nieznany schemat błyskotliwy oszacować rytm zakwaszania oceanów sugeruje, że zmiany w chemii węglanowej w głębinach oceanicznych mogą przekraczać liczebność nieobserwowany od 65 milionów lat - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu opublikowanego w piśmie "Nature Geoscience".

Na Wenus mogą znajdować się aktywne wulkany


Najnowsze dane przesłane z wykorzystaniem europejską sondę Venus Express świadczą o tym, że na powierzchni Wenus ciągle mogą znajdować się aktywne wulkany.

Mózg hobbita nie musi być duży


Naczelne nie są ewolucyjnie "skazane" na tytuł własności dużych mózgów - piszą naukowcy na łamach BMC Biology. Próbują oni odpowiedzieć na pytanie, z jakiego powodu Homo floresiensis z Indonezji, popularnie zwany hobbitem, miał drobny mózg.

<<<  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  >>>