Szwecja zgadza się na myślistwo na wilki


Władze Szwecji po raz pierwszy od 45 lat zgodziły się na miesięczny czas polowania na wilki, aby utrzymać ich populację pod kontrolą. czas ten rozpoczął się w sobotę i dopuszczono do odstrzału 27 sztuk tych drapieżników.

Cenne objawienie polskich archeologów w Sudanie


Kości udomowionych wielbłądów, datowane na V wiek n.e., znalazła Misja środek Archeologii Śródziemnomorskiej UW kierowana dzięki dr. Mahmuda el-Tayeba wewnątrz gigantycznych kurhanów w El-Zuma, w rejonie Gebel Barkal na terenie północnego Sudanu. *

Pawlak: wypada ocenić koszty wydobycia gazu łupkowego


Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że ewentualne wydobywanie gazu łupkowego może być ciekawą perspektywą, ale wypada realnie ocenić koszty z tym związane.

dary nieba mięsa może zwiększać ryzyko rozwoju raka pęcherza


Ludzie, którzy często jedzą mięso poddane obróbce w wysokiej temperaturze mają podwyższone ryzyko zachorowania na raka pęcherza - ostrzegli naukowcy z Teksasu podczas tegorocznego spotkania Amerykańskiego Związku Badania Raka. zarazem podatność na zachorowanie zwiększają niektóre warianty genów.

Tętnice powstają z żył


Komórki żył w rozwijającym się sercu dają początek tętnicom wieńcowym - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Zdaniem badaczy pojęcie mechanizmu tego "przeprogramowania" komórek powinno doprowadzić do poznania sposobów tworzenia nowych tętnic wieńcowych.

<<<  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  >>>