księżyc wskazał miejsce budowy stacji na Księżycu


Indyjski satelita Chandrayaan-1, który od dziesięciu miesięcy pracuje na orbicie okołoksiężycowej, dostarczył specjalistom amerykańskiej agencji badań kosmicznych - NASA dodatkowych informacji dla wyboru miejsca budowy pierwszej międzynarodowej załogowej stacji na naturalnym satelicie Ziemi. Jej zrobienie na Księżycu planowane jest na 2020 rok.

URE: pół gigawata energii z wiatru w Polsce


253 instalacje wiatrowe pracują w Polsce. Można z nich uzyskać nad pół gigawata energii - poinformowała PAP Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. Ich liczba i moc wzrośnie, ponieważ urząd wydał już promesy na kolejne koncesje dla inwestycji o mocy 2 tys. MW.

wielki skandal w nauce. Molestował nietoperzami


Artykuł akademicki o seksie oralnym nietoperzy wywołał znaczny mezalians w środowisku naukowców, kiedy irlandzki uczony, który pokazał go swojej koleżance z uniwersytetu, został oskarżony o molestowanie seksualne - podaje portal kp.ru.

W lipcu ruszy dalszy ciąg badań Bajkału


trzeci etap głębokowodnych badań Bajkału z udziałem rosyjskich aparatów załogowych Mir-1 i Mir-2 rozpocznie się 1 lipca - poinformowała przedstawicielka Fundacji na kwestia Zachowania Jeziora Bajkał, Inna Kryłowa.

beton zmielony z diamentami wycisza drogi


Zmielone diamenty wymieszane z betonem powodują, że wartościowy w zetknięciu z oponami samochodów są cichsze niż cenny budowane z tradycyjnych komponentów, odkryli inżynierowie po przebadaniu setek nawierzchni drogowych w Europie, Kanadzie i USA. ankieta trwało 5 lat. - informuje czasopismo "Science".

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>