Uczeni z MIT stworzyli baterie słoneczne umieszczone na papierze


Uczeni z Massachusetts Institute of Technology wynaleźli technologię pozwalającą rozmieszczać baterie słoneczne na papierze. Wspólny, amerykańsko-włoski wzór może przynieść przełom na rynku tanich ogniw - napisał serwis technologiczny CNET.

Większość chorych na WZW B i C to nieświadomi nosiciele


chociażby 95 proc. nosicieli Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C nie jest świadomych swojej choroby i może przekazywać ją innym. O Wirusowym Zapaleniu Wątroby typu B i C (WZW B i C) dyskutowali eksperci w ciągu konferencji w Warszawie.

Młodzi Amerykanie "zbyt grubi, by walczyć"


Amerykańska młodzież żywiąca się frytkami i pizzą ma nadwagę, która uniemożliwia służbę w armii. skład emerytowanych wojskowych apeluje, że należy jak najszybciej zmienić menu szkolnych stołówek - informuje filia AP.

wiele gatunków roztoczy żyje na śląskich hałdach


co więcej w tak ekstremalnych warunkach jak poprzemysłowe hałdy rozwija się bogate życie - wynika z badań naukowców Uniwersytetu Śląskiego. W zwałach węglowych, rud żelaza i cynku, a nawet chemicznych zidentyfikowali oni ponad 200 gatunków roztoczy z grupy Oribatida. Siedliska tych zwierząt znaleźli także w podziemnych wyrobiskach.

IPN ogłosił konkurs o zbrodni katyńskiej


Eseje, prace plastyczne lub multimedialne mogą wziąć udział w konkursie "Kłamstwo, milczenie, prawda - przedmiot o zbrodni katyńskiej", ogłoszonym m.in. dzięki stołeczny oddział IPN. Konkurs jest zorientowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>