Polska jednym z najuboższych w wodę krajów


Lechistan jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie. w takim razie konieczne jest rozwijanie infrastruktury do jej retencjonowania i dbanie o jej czystość - uważa dyr. Międzynarodowego Instytutu PAN - Europejskiego Regionalnego centrum Ekohydrologii prof. Maciej Zalewski.

Europa chce kupić rosyjskie statki kosmiczne


Europejska filia Kosmiczna (ESA) rozważa zakup rosyjskich statków kosmicznych "Sojuz" - informuje serwis "BBC News-Science".

Przy lwie amerykańskim tygrys szablozębny był jak laska


w pobliżu zatrważających kłów, samce tygrysów szablozębnych mogły być o mnóstwo mniej agresywne niż kopalne lwy amerykańskie. O wynikach badań wymarłych gatunków wielkich kotów informuje komplet naczyń stołowych "ScienceDaily".

raport o trudnościach w nauczaniu przedmiotów scisłych


Trudności we wprowadzaniu aktywizujących metod nauczania takich jak eksperymenty, działania edukacyjne prowadzone prócz szkołą czy interdyscyplinarny charakter zajęć - to główne problemy w nauczaniu przedmiotów ścisłych, przedstawione w raporcie zaprezentowanym we wtorek w Warszawie.

Pył wulkaniczny mniej groźny niż piasek z Sahary?


uczony z włoskiego Instytutu Wiedzy o Atmosferze i Klimacie Gian Paolo Gobbi powiedział w wywiadzie dla "Corriere della Sera", że pył piaskowy, który wiatr unosi z Sahary jest być może bardziej groźny dla samolotów niż pył wulkaniczny.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>