mogiła sprzed 2700 lat odkryto w Meksyku


Archeolodzy odkryli w południowym Meksyku skalisty mauzoleum sprzed 2700 lat, umiejscowiony w podstawie piramidy. Może to być syn pierworodny znakomity pochówek tego typu w Mezoameryce - informuje komplet naczyń stołowych internetowy Guardian UK.

WHO: wirus A/H1N1 mutuje


Wirus A/H1N1, czyli tak zwanej "świńskiej grypy", mutuje - informuje Światowa Organizacja Zdrowia. Mutację stwierdzono w trzech próbkach wirusa, które przesłał norweski globalny instytut zdrowia. lecz w USA poinformowano o wykryciu wirusa "świńskiej" grypy odpornego na popularny lek tamiflu.

Latające laboratorium zajrzy pod Antarktydę


Latające laboratorium NASA pomoże naukowcom badać topniejącą powłokę lodową w Zachodniej Antarktydzie. Loty rozpoczną się w połowie października, a ich zadaniem jest zebranie danych, które pozwolą precyzyjniej przewidzieć podnoszenie się poziomu morza - podaje NASA w informacji prasowej.

Wychowywanie dzieci obniża ciśnienie krwi


Wielu rodzicom tytuł własności potomstwa kojarzy się z siwizną, bezsennymi nocami i nieustannym zamartwianiem się, aczkolwiek najnowsze badania dowodzą, że wychowywanie dzieci w rzeczywistości obniża ciśnienie krwi.

Emisje CO2 powodem znacznego wzrostu zakwaszenia oceanów


Zmieniający się skład chemiczny oceanów na świecie jest rosnącym problemem globalnym - napisano w raporcie z badania przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiego National Research Council - informuje komplet naczyń stołowych "Psyhorg".

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>