Pawlak: wypada ocenić koszty wydobycia gazu łupkowego


Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że ewentualne wydobywanie gazu łupkowego może być ciekawą perspektywą, ale należy rzeczywiście ocenić koszty z tym związane.

raz za razem więcej niepełnosprawnych uczy się na studiach wyższych


Mimo, że raz po raz więcej osób niepełnosprawnych podejmuje naukę na uczelniach wyższych, w przyszłości są gorzej wykształceni niż resztka społeczeństwa - wynika z rządowej informacji na kwestia realizacji Karty Osób Niepełnosprawnych w roku 2008. W roku ubiegłym przybyło zatrudnionych osób niepełnosprawnych, a także warsztatów terapii zajęciowej.

17-latka w ciele dziecka; "to wyjątkowa okazja"


Amerykańscy naukowcy bacznie analizują DNA 17-letniej Brooke Greenbery, która natomiast wciąż ma ciało dziecka i tak też się zachowuje - podaje komplet naczyń stołowych timesonline.co.uk.

nowy podstawy nazwany na cześć Kopernika


Nowy pierwiastek, odkryty za pośrednictwem międzynarodowy zespół naukowców, oficjalnie nosi nazwę Copernicium. Nazwa, zatwierdzona z wykorzystaniem Międzynarodową Unię Chemii Czystej i Stosowanej, obowiązuje formalnie od 537. urodzin astronoma, alias od 19 lutego.

Chrapiesz? Naukowcy mają dla Ciebie złe wieści


Naukowcy twierdzą, że mężczyzna w średnim wieku, który cierpi z powodu bezdechu sennego, popularnie nazywanym „chrapaniem”, statystycznie będzie żył krócej niż mężczyzna w tym samym wieku, który nie ma problemów z oddychaniem w czasie snu.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>