Naukowcy: palenie świeczek może wpływać na zagrożenie raka


Kolacje blisko świecach są romantyczne, ale gdy robi się je zbyt często mogą szkodzić zdrowiu - ostrzegają naukowcy z USA. Ich zdaniem z większym natężeniem szkodliwe są świece parafinowe, a mniej - z wosku pszczelego lub soi.

Rewolucja: zalążek człowieka bez udziału kobiety i mężczyzny?


Czy świat nauki, rodzicielstwa, religii i etyki czeka rewolucja? Naukowcy wyhodowali ludzkie sperma i jajeczka. To faktyczny stan rzeczy może odmienić sposób postrzegania rodzicielstwa i przychodzenia człowieka na świat.

Japończycy szybciej zatruwają się alkoholem; to odziedziczony niedociągnięcie


Udało się naprawić genetyczny defekt, z powodu którego Japończycy i Chińczycy często reagują na procenty w znacznym stopniu mocniej niż Polacy czy Rosjanie - informuje "Nature Structural and Molecular Biology".

Astronom: Westa łatwa do odnalezienia


planetka Westa nie dość, że znajduje się obecnie w opozycji, to jest łatwa do odnalezienia na niebie, bo przejdzie niezwykle z grubsza jasnej gwiazdy z konstelacji Lwa - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z główny punkt Astronomicznego PAN w Warszawie.

Szympanse od dawna wiedzą jak posługiwać sie narzędziami


Od nad pół wieku wiadomo, że szympansy potrafią posługiwać się narzędziami. Naukowcy przez ten okres udokumentowali do licha i trochę przypadków tworzenia i wykorzystywania narzędzi za pośrednictwem tych bliskich krewniaków człowieka.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>