Problemy z marsjańskim łazikiem Spirit


Uwięziony w piaskach Czerwonej Planety amerykański fura marsjański Spirit coraz nie zapadł w "zimową śpiączkę", ale ochłodził się już do rekordowo niskiej temperatury - poinformowała amerykańska filia Aeronautyki i Badania Kosmosu (NASA).

Wciąż męski świat informatyki


Umiejętności informatyczne polskich uczennic są równe zdolnościom chłopców. niemniej dziewczęta - co więcej jeśli interesują się informatyką - w znacznym stopniu rzadziej podejmują naukę na kierunkach związanych z kierunkami informatycznymi, wynika z badania "Gender Research" przeprowadzonego z wykorzystaniem European Schoolnet (EUN).

Powódź sprzyja szerzeniu się chorób zakaźnych


Powódź sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych - przypomina Wojewódzka przystanek Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach i wskazuje na zasady, których należy przestrzegać, aby temu zapobiec.

eTwinning przygotowuje uczniów do nowoczesnej edukacji


Uczniowie uczestniczący w unijnym programie edukacyjnym eTwinning, z wyjątkiem nauką języków obcych i posługiwania się technologiami informacyjnymi, zyskują dobre formowanie do korzystania z nowoczesnych form edukacji - oceniają śląscy pedagodzy.

Guzy mózgu zbyt późno rozpoznawane w Polsce


W Polsce guzy mózgu u dzieci i dorosłych są często rozpoznawane za bardzo późno. Jest to przyczyną cięższych powikłań i obniża szanse pacjentów na przeżycie - mówili lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Zorganizowano ją z okazji Międzynarodowego Tygodnia Świadomości Nowotworów Mózgu.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>