Nasza osobowość zależy od kształtu mózgu?


Naukowcy z Uniwersytetu w Minnesocie twierdzą, że kształt poszczególnych fragmentów mózgu człowieka ma skrupulatny wpływ na jego osobowość. Posiadanie pewnej grupy cech charakterologicznych za pomocą człowieka może być związane z odpowiednim ukształtowaniem mózgu - informuje komplet naczyń stołowych Fox News.

Odkryto półmetrowego dinozaura - sprintera


W Chinach odkryto jednego z najmniejszych dinozaurów, który był co więcej jednym z największych sprinterów - informują naukowcy na łamach pisma "Zootaxa".

Lodówki już wkrótce będą zasilane... promieniami słonecznymi


Lodówki są jednymi z największych źródeł emisji gazów cieplarnianych wśród sprzętu gospodarstwa domowego. Dwa prototypy lodówek ciapa emisyjnych i zasilanych energią słoneczną mają zmniejszyć użycie energii, emisje i wspomóc kraje III Świata - podały amerykańskie portale technologiczne.

Głębie oceanów odczuwają zmiany klimatu


Rozległe muliste równiny oceanicznych głębin zajmują około 60 proc. powierzchni Ziemi i są niesłychanie ważne w procesie cyrkulacji dwutlenku węgla. Organizmy żyjące w tych otchłaniach odczuwają zmiany klimatyczne - wykazało badanie opublikowane w "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Nowa sposób sekwencjonowania genomu


Opracowano nową, skuteczniejszą metodę sekwencjonowania genomu, w której analizuje się tylko te regiony DNA, które kodują białka. Nowy sposób będzie lepszy do badań nieczęsto występujących lub nowych wariantów genów powodujących choroby - tłumaczą naukowcy z USA na łamach pisma "Nature".

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>