Odkryto tajemnicę schizofrenii


Nieprawidłowości w sygnalizacji za pośrednictwem neuroprzekaźnika glutaminianu i jego receptora powodują zaburzenia zachowania podobne do tych, obserwowanych u schizofreników - informują naukowcy z Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego na łamach pisma "Nature Neuroscience". Ich odkrycie może pomóc w opracowaniu nowych metod terapii psychoz.

plus minus 12,8 tys. ludzi zmarło na grypę A/H1N1


mniej więcej 12,8 tys. ludzi zmarło na świecie z powodu wirusa grypy A/H1N1, od kiedy go wykryto na przełomie marca i kwietnia 2009 roku - poinformowała w piątek Światowa organizacja Zdrowia (WHO).

dwójka mamy lepiej wychowują od taty


Z najnowszych badań wynika, że dzieci wychowywane przez parę lesbijek radzą sobie lepiej w życiu niż przychówek par heteroseksualnych - podaje "Daily Telegraph".

Syria: odkryto srebrne pieniądz zdawkowy sprzed nad 2300 lat


nad 200 srebrnych monet z czasów Aleksandra Macedońskiego odnaleziono fuksem w północnej Syrii - informuje serwis internetowy Global Arab Network.

W Lubuskiem 31 małych żółwi wróciło na łono natury


31 żółwi błotnych, z których każdy ma ok. 3 cm długości, wróciło na łono natury. Odchowano je w sztucznych warunkach w ramach programu ochrony doliny rzeki Ilanki koło Rzepina (Lubuskie) - jednego z najcenniejszych miejsc lęgowych tych gadów w zachodniej Polsce.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>