Pigułki antykoncepcyjne a ryzyko zakrzepicy


do licha i trochę kobiet przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, które bardziej niż inne zwiększają groźba zakrzepicy - wynika z dwóch niezależnych badań opublikowanych w "British Medical Journal".

Afganistan: odkryto złoża surowców mineralnych


Według "New York Timesa" geolodzy amerykańscy i przedstawiciele Pentagonu odkryli w Afganistanie ogromne złoża surowców mineralnych, m.in. żelaza, miedzi, złota i litu, które mogą uczynić ten kraj jednym z w największym stopniu dochodowych ośrodków przemysłu wydobywczego.

Znamy geny odpowiedzialne za nietolerancję glutenu


Trzynaście nowych wariantów genów, związanych z podwyższonym ryzykiem zachorowania na celiakię, opisali naukowcy z Wielkiej Brytanii na łamach pisma "Nature Genetics".

Znalezisko z epoki dinozaurów, sprzed 95 mln lat


Różne gatunki owadów, a także fragmenty grzybów i bakterii z okresu kredy znaleziono w bursztynie pochodzącym z Etiopii. Jego analizy wzbogacają o szczegóły wiedzę na temat pradawnego krajobrazu, zdominowanego z wykorzystaniem dinozaury - informuje periodyk "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Podnoszenie się poziomu morza zagraża mieszkańcom Australii


Australijczycy mieszkający w przybrzeżnych rejonach mogą być zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu podnoszenia się poziomu morza - napisano w nowym raporcie australijskiej komisji parlamentarnej, o którym informuje BBC.

<<<  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  -  >>>