Michelle Obama walczy z otyłością dzieci w USA


Pierwsza hetman USA Michelle Obama zamierza walczyć z otyłością dzieci. Dzięki Pierwszej Damie w marcu rozpocznie się ogólnokrajowa kampania, która ma zwrócić uwagę na rafa otyłości najmłodszych mieszkańców USA.

Szczepienie przeciwnie HPV zwiększa świadomość seksualną


80 proc. brytyjskich nastolatek uważa, że szczepienie z przeciwnej strony wirusowi HPV, głównemu sprawcy raka szyjki macicy przypomniało im o ryzyku związanemu z kontaktami seksualnymi i zwiększyło ostrożność w tym względzie - wynika z brytyjskiego sondażu, o którym informuje "British Journal of Cancer".

decyzja w głośnej sprawie koreańskiego naukowca


Południowokoreański sąd ogłosił wyrok w głośnej sprawie miejscowego naukowca, oskarżonego o sfałszowanie wyników badań, dotyczących klonowania komórek macierzystych.

Wirus, który może pomóc uratować wzrok


Leki, które ratują wzrok, mogą być dostarczane do oka w bezpieczniejszy sposób dzięki tymczasowemu przełamaniu bariery pomiędzy krwią a siatkówką oka pod ręką pomocy wirusa - informuje "New Scientist".

Sikorki używają ziół do dezynfekcji gniazd


Sikorki modre używają m.in. lawendy i mięty do dezynfekcji swoich gniazd. Dzięki temu pisklęta mogą się rozwijać w w wyższym stopniu sterylnym środowisku, rosną szybciej i mają większe szanse na uratowanie - informują naukowcy w piśmie "Oecologia".

<<<  -  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  >>>