Trzeci fantastyczny spacer załogi Atlantis


para amerykańscy astronauci wyszli w piątek w otwartą przestrzeń kosmiczną, by dokończyć wymianę akumulatorów, odbierających prąd od baterii słonecznych Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Tani lek na cukrzycę może zapobiegać rakowi płuc


Metformina, podstawowy lek doustny dla chorych na cukrzycę typu 2, może znaleźć użycie w prewencji raka płuc, zwłaszcza u palaczy - wskazują amerykańskie badania, o których informuje komplet naczyń stołowych EurekAlert.

Prasa: nowa grypa może zabić 35 tys. osób


Nowa grypa A/H1N1 może zabić w Niemczech nawet 35 tysięcy osób - ostrzega w rozmowie z dziennikiem "Bild" profesor Adolf Windorfer z Hanoweru.

Oceany pochłaniają coraz to mniej dwutlenku węgla


Oceany pochłaniają coraz mniej dwutlenku węgla - twierdzi geofizyk z Uniwersytetu Yale, który przebadał dane z minionych 50 lat. chwilowo oceany absorbują około 40 proc. CO2 emitowanego za pośrednictwem człowieka. To może przyspieszyć zmiany klimatyczne - pisze erudyta w pracy opublikowanej w "Geophysical Research Letters".

Skórka dyni odstraszy drożdżaki


Skórka z dyni, pełniąca w czasie Halloween funkcję latarni odstraszającej duchy i chochliki zawiera białko, które może też odstraszyć drożdżaki, powodujące co rok miliony infekcji u dzieci i dorosłych - wynika z koreańskich badań.

<<<  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  -  >>>