Zęby przeszkadzały ptakom w lataniu


Utrata zębów w toku ewolucji ułatwiła ptakom wzbicie się w powietrze - uważa chiński paleontolog. O wynikach swoich badań pisze na łamach "Proceedings of the Royal Society B".

Otyłość przyczyną nad 100 tys. przypadków raka


W Stanach Zjednoczonych nad 100 tys. zachorowań na raka rocznie można by uniknąć, jeżeli Amerykanie zrzucili zbędne kilogramy. Jak zapowiadają specjaliści z Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem (AICR), liczba ta będzie rosła, gdyż Amerykanie wciąż tyją.

Większe groźba artrozy u osób bitych w dzieciństwie


Osoby, które w dzieciństwie doświadczały przemocy fizycznej są nie wręcz przeciwnie narażone na raka w większym stopniu niż inni. Kanadyjscy naukowcy dowodzą, że większe jest u nich również ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów - informuje pismo "Arthritis Care & Research".

przypadek na skuteczne kuracja raka


potencjalny lek przechodzący właśnie testy pod kątem leczenia raka sutka i płuc, w badaniach przedklinicznych okazał się dynamiczny w hamowaniu rozwoju raka mózgu i prostaty - informują naukowcy z USA na łamach pism "Clinical Cancer Research" oraz "International Journal of Cancer".

afektowany inkret tarczycy obniża stan cholesterolu


testowy lek przypominający hormon tarczycy zmniejsza stan cholesterolu, nie wywołując efektów ubocznych, jakie występują czasem niedaleko leczeniu statynami- informuje "New England Journal of Medicine"

<<<  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  -  >>>