Wiemy, dokąd powstają dojrzałe komórki macierzyste krwi


Udało się uwidocznić specjalne lokalizacja w kształtującym się ciele zarodka, gdzie powstają dojrzałe komórki macierzyste krwi - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Ich odkrycie otwiera drzwi do opracowania skutecznych i bezpiecznych metod terapii białaczek, szpiczaków, anemii i innych chorób krwi a szpiku kostnego

Endoskopowe operacje ginekologiczne


W ciągu dwóch tygodni w Klinice Ginekologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku zostaną przeprowadzone pierwsze zabiegi w nowoczesnej sali do operacji endoskopowych - poinformował w czwartek PAP dr Piotr Laudański z tej kliniki.

"Nie ma szans, na zwiększenie udziału energii wiatrowej"


dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej (PSEW) Jarosław Mroczek powiedział we wtorek w Szczecinie, że Lechistan nie ma szans na zwiększenie udziału energii wiatrowej w energetyce kraju z 1 proc. do planowanych 2,3 proc. w 2010 r.

Astronauci zainstalowali nieznany zbiornik z amoniakiem na zewnątrz ISS


Pomyślnie zakończyło się nad ranem czasu polskiego wyjście w przestrzeń kosmiczną dwóch astronautów z wahadłowca Discovery, którzy zainstalowali na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) dziewiczy zbiornik z ciekłym amoniakiem, który jest wykorzystywany do chłodzenia systemów nawigacyjnych ISS.

meteoryt Murchison zawiera miliony cząsteczek organicznych


aerolit Murchison znaleziony w Australii ponad 40 lat temu zawiera miliony cząsteczek organicznych.

<<<  -  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  -  >>>