Polimerowy tranzystor z Princeton


Naukowcy z Princeton opracowali technologię drukowania polimerowych tranzystorów o przewodnictwie porównywalnym z najlepszym przewodnikiem - tlenkiem cynowo-indowym (ITO) - poinformował w ostatnim numerze amerykański periodyk teoretyczny "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Komórki wątroby wyhodowane z komórek skóry


Komórki wątroby zostały wyhodowane z komórek skóry pacjentów przez naukowców z USA - informuje serwis internetowy EurekAlert. Badacze uważają, że metoda ta może w przyszłości pomóc w leczeniu poważnych schorzeń wątroby. "To prawdziwy krok na drodze do opracowania terapii, która mogłyby zastąpić przeszczepy wątroby, będące chwilowo jedyną metodą ratowania pacjentów w najbardziej zaawansowanym krok choroby wątroby" - komentuje prowadzący badania dr Stephen A. Duncan z Collegium Medycznego Stanu...

W Polsce powstanie wielka elektrownia słoneczna


20 mln zł ma kosztować budowa elektrowni słonecznej, która powstanie na lotnisku w Gryźlinach koło Olsztyna. Według planów elektrownia, która ma mieć moc 1 megawata i powierzchnię 1 ha, ma być największą tego typu w Polsce.

Przemoc doznana w dzieciństwie boli w życiu dorosłym


Osoby, które doświadczyły przemocy w dzieciństwie cierpią w dorosłym życiu na migreny i inne choroby, którym towarzyszy przewlekły ból cielesny - wynika z pracy opublikowanej na łamach pisma "Headache: The Journal of Head and Face Pain".

Pierwsza w Krakowie lamusownia


Rozpoczęły się prace pod ręką budowie pierwszego w Krakowie zbiorczego punktu gromadzenia odpadów, tzw. lamusowni. Przedsięwzięcie dofinansowywane ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego rozpocznie działalność na wiosnę 2011 roku.

<<<  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  >>>