Nowy forma żab zmienia zabarwienie


Odkryto nieznany gatunek żab, u których "dojrzewanie" wiąże się z nietypową zmianą barwy. Młode osobniki - nadzwyczaj połyskliwe, czarne w żółte plamy - dorastają i stają się brzoskwiniowe, a ich oczy przybierają barwę nieba. O odkryciu naukowców z Bishop Museum w stolicy Hawajów, Honolulu, informuje komplet naczyń stołowych BBC.

Ćwiczenia chronią mózg chorych na miejsce zrogowaciałe rozsiane


z większym natężeniem wysportowani pacjenci ze stwardnieniem rozsianym uzyskują znacznie lepsze wyniki w testach oceniających zdolności intelektualne niż chorzy mniej sprawni fizycznie - wynika z amerykańskich badań, o których informuje gazeta "Brain Research".

100 milionów lat temu żyły "jednorożce"


Był maleńki, żywił się pyłkiem kwiatów i nektarem, a z jego głowy wyrastał róg, zwieńczony trojgiem oczu - nie jest to wymysł pisarza fantasy, choć zachowany w bursztynie owad sprzed stu milionów lat. O jego odkryciu informuje periodyk "Cretaceous Research".

Mózgi psychopatów chcą nagrody za wszelką cenę


Dotychczasowe badania nad psychopatami koncentrowały się na tym, czego takim ludziom brakuje, jak choćby strachu czy empatii. acz nowe badania pokazują, że są też elementy, których psychopaci mają w nadmiarze - przede wszystkim potrzebę osiągnięcia celu.

Posąg Thota sprzed nad 3300 lat w Luksorze


Egipscy archeolodzy odkryli na stanowisku w Luksorze trzy posągi sprzed ponad 3000 lat - informuje serwis internetowy Straits Times.

<<<  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  >>>