Izrael wybuduje drugie jezioro Genezaret?


Prezydent Izraela Szimon Peres zapowiedział na trwającej od wtorku wieczorem międzynarodowej konferencji w Jerozolimie, że do 2015 roku jego brzeg wybuduje... "drugie jezioro Genezaret". zasobnik ten będzie zasilany przy użyciu odsalanej wody pochodzącej z Morza Śródziemnego.

Witaminy i wapno redukują groźba raka dydki


Uzupełnianie diety witaminami i wapniem zmniejsza niebezpieczeństwo raka biust - poinformowali naukowcy z Puerto Rico na tegorocznym spotkaniu Amerykańskiego Związku Badań nad Rakiem.

Pierwsza żywa komórka sterowana sztucznym genomem


Naukowcom udało się stworzyć pierwszą żywą komórkę kontrolowaną z wykorzystaniem sztuczny genom. Mają oni nadzieję, że pozwoli to lepiej zrozumieć podstawowe mechanizmy sterujące ważnymi procesami życiowymi.

pomagier samorządów dla studentów


Sejm przegłosował poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, umożliwiającej studentom i doktorantom korzystanie z pomocy materialnej fundowanej z wykorzystaniem samorządy natomiast prywatnych darczyńców.

Archeolodzy poszukują osady Icenów w Anglii


Brytyjscy archeolodzy rozpoczęli prace wykopaliskowe na stanowisku we wschodniej Anglii, by pod ruinami rzymskiego miasta odnaleźć pozostałości stolicy starożytnego plemienia Icenów - informuje serwis internetowy BBC News.

<<<  -  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  -  >>>