Antyoksydanty ujawniają swoją ciemną stronę


Dotychczasowa nader dobra, antynowotworowa sława przeciwutleniaczy, została właśnie ileś nadszarpnięta. Okazuje się, że od czasu do czasu te właśnie związki - uważane do chwili obecnej za prozdrowotne - mogą umożliwiać przeżycie i podziały komórek nowotworowych. Przełomowego odkrycia dokonali naukowcy z Harvard Medical School w Bostonie, a ich pracę opublikowano w prestiżowym czasopiśmie "Nature".

Otyłość zwiększa ryzyko udaru


Im w wyższym stopniu otyła jest dana osoba, tym z większym natężeniem jest narażona na porażenie mózgu, niezależnie od płci i rasy a sposobu oceny otyłości - wynika z pracy opublikowanej na łamach pisma "Stroke".

Teleskop Kepler odkrył pięć nowych planet


Orbitalny teleskop Kepler odkrył pięć nowych planet nie mówiąc o granicami Systemu Słonecznego. Jest to pierwsze danie tego rodzaju duże osiągnięcie od czasu wprowadzenia teleskopu na orbitę w marcu 2009 roku - informuje "New Scientist".

Nowe natura wyborów? Politycy na licytacji


Proponowany dzięki hiszpańskich naukowców nowy sposób głosowania ma pozwalać obywatelom na starszy rangą wybór - informuje "European Journal of Political Economy".

Dziewczynki równie dobre w matematyce jak chłopcy


Dziewczynki radzą sobie z matematyką równie dobrze jak chłopcy, choć chłopcy są z większym natężeniem pewni swoich umiejętności - wynika z międzynarodowych badań opublikowanych w piśmie "Psychological Bulletin".

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>