Prawnicy i rywale ostrzą sobie zęby na Glaxo


Kolejne ataki na Avandię, lek diabetyczny GlaxoSmithKline's, zwiastują nieuchronną batalię sądową, co przysłużyłoby się rywalom koncernu, wśród których znajdują się Takeda Pharmaceutical zaś Merck & Co.

MF: wystąpimy do KE o zmianę dyrektywy w sprawie stawek VAT


resort Finansów poprosi Komisję Europejską o zmianę dyrektywy regulującej wysokość stawek VAT na niektóre artykuły, co pozwoliłoby utrzymać możliwość ich preferencyjnego opodatkowania - poinformowało PAP Ministerstwo Finansów w poniedziałek w komunikacie.

W polskim Oplu zwolnień nie będzie


General Motors przewiduje, że za trzy lata jego europejska logo zacznie na nowo przynosić zyski - głosi inauguracyjny idea sanacji Opla. koncepcja przyniósł też dobre wieści dla Polaków: nie będzie jakichkolwiek zmian w zatrudnieniu w polskich zakładach Opla w Gliwicach.

Wyniki PKN Orlen lepsze od oczekiwań


PKN Orlen w trzecim kwartale 2009 roku miał 931 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - poinformowała spółka w raporcie. pokłosie jest o 20 proc. starszy rangą od konsensusu, jaki zakładał, że zysk netto płockiej spółki sięgnie 778 mln zł.

Gazownik przyjdzie z wyższym rachunkiem?


Od maja gazownie mogą o ok.9 proc. podnieść nam rachunki. Kolejną podwyżkę gazownicy szykują na zimę, zapowiada "Gazeta Wyborcza".

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>