chlebodawca ma rozliczyć ci podatek? Spiesz się!


Jeśli chcemy, by to pracodawca nas rozliczył z podatku za rok 2009, to w piątek mija Chronos na złożenie u niego deklaracji PIT-12. chlebodawca musi w tamtym czasie przygotowywać i wysłać w naszym imieniu PIT-40. Ale rozrachunek w takiej formie jest korzystne jedynie, gdy nie korzystamy z ulg podatkowych.

Polska poniekąd całkowicie wykorzystała limit produkcji mleka


Lechistan w roku kwotowym 2008/2009 (kwiecień 2008 - marzec 2009) wykorzystała w 99,8 proc. przyznany przy użyciu Komisję Europejską zakres produkcji mleka. Polscy producenci mogli wyprodukować 9,32 mld kg mleka. Oznacza to, że włościanie nie będą płacić kar - poinformowała we wtorek Agencja Rynku Rolnego.

KNF: cel "rekomendacji T" to obniżka liczby nowych złych kredytów


Celem wprowadzenia tzw. rekomendacji T jest m.in. ogrodzenie liczby udzielanych kredytów, które mogłyby stać się złymi kredytami - poinformował w środę w Sejmie przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza.

123456 wpuści Cię bez mała wzdłuż i wszerz


Jeden dwa trzy kwartet pięć sześć. Choć trudno w to uwierzyć, tak dopiero co brzmi najbardziej popularne hasło, jakiego używają internauci logując się do rozmaitych kont w sieci - do banku, na portalach społecznościowych, czy do poczty elektronicznej.

Dwa nowe projekty inwestycyjne w KSSE


Dwa nowe projekty inwestycyjne zrealizują działające w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) firmy Elektrolux i JBG-2. W sumie zainwestują ok. 30 mln zł, tworząc z grubsza 40 nowych miejsc pracy.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>