Raport: polska ekonomia liderem regionu


PKB w Polsce w 2010 roku wyniesie 3,5 proc., a w 2011 wzrośnie do 4,5 procent - wynika z opublikowanego w środę w Sztokholmie raportu, przygotowanego za pomocą analityków SEB, jednego z największych szwedzkich banków. Z recesji - wynika z raportu - wyjdą m.in. Federacja Rosyjska i Ukraina.

bieg złotego zależy o kursu eurodolara, możliwy badanie 4,06 za euro


Kurs złotego będzie mocno związany z kursem eurodolara, uważają analitycy. Ich zdaniem w najbliższych dniach testowany może być liczba 4,06 za euro, a w przypadku znacznego umocnienia eurodolara, liczebność 4,0 za euro.

Prokuratura sprawdza inwestycje Mariusza Patrowicza


Na konkluzja KNF prokuratura prowadzi dwa śledztwa: dotyczące możliwego ujawnienia i wykorzystania informacji poufnej w Izolacji Jarocin natomiast manipulacji akcjami Chemoservisu - ustalił "Parkiet". Płocki przedsiębiorca nie zgadza się z zarzutami nadzorcy rynku.

W zimie bezrobocie nieco wzrośnie


Do 12 proc. wzrośnie dół bezrobocia w 2009 roku - oceniła w TVN CNBC interes wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska. podług szacunków ministerstwa, stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku 2009 wyniosła 11 proc. To zaledwie o 0,1 pkt proc. więcej niż we wrześniu.

Nowe zasady ustalania miejsca świadczenia usług


Z dniem 1 stycznia br. weszły w istnienie zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług dotyczące miejsca świadczenia obok świadczeniu usług. Jest to o tyle istotne, że lokalizacja świadczenia usługi wskazuje, gdzie daną usługę wypada opodatkować.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>