Słaby początek sezonu przedświątecznych zakupów w USA


Początek sezonu wzmożonych zakupów przed świętami Bożego Narodzenia, który rozpoczął się tradycyjnie po Dniu Dziękczynienia (26 bm.), może dawać wielkim sieciom handlowym powody do niepokoju. wbrew wcześniejszym oznakom mogącym zapowiadać zbliżające się pewne ożywienie, sprzedaż detaliczna wzrosła w piątek - według opublikowanych w sobotę danych - tylko o 0,5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wraca InterRegio. Na razie nic bardziej błędnego na weekend


Po kilkunastu dniach przerwy zostaną wznowione wstrzymane do tej pory połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych. Na razie przywrócone pociągi będą jeździć przeciwnie pośrodku 14 a 17 maja .

Wahania cen miedzi na giełdach metali


Ceny miedzi na giełdach metali wahają się podczas czwarkowego handlu. Na giełdzie metali w Szanghaju miedź tanieje po wcześniejszym sporym wzroście. W Londynie zaś wzrosty, po spadku notowań w środę - podają maklerzy.

W winie jest prawda o... gospodarce


Szlachetne wina mogą być miernikiem koniunktury gospodarczej a co więcej dopuszczać sygnały ostrzegawcze. czyżby amatorzy tych trunków wiedzieli więcej o tym co dzieje się w realnej ekonomii?

Stery w rękach byków


przeszły siedem dni na rynku akcji przyniósł niewielkie odreagowanie. stronica popytowa nie daje za przegraną i dźwiga w górę giełdowe indeksy. WIG20 w ciągu tygodnia wypracował symboliczny 1proc.

<<<  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  -  >>>