W TVP coraz to bliżej strajku


Związkowcy w TVP są coraz bliżej ogłoszenia decyzji o strajku ostrzegawczym. Na razie, po tym jak czwartkowe rokowania z pracodawcą na sprawa zwolnień grupowych w telewizji kolejny raz zakończyły się fiaskiem, ogłoszono larum strajkowe. Podpisano protokół rozbieżności, a zarząd TVP zatwierdził regulamin zwolnień.

Klienci liczą rekordowe zyski po bankowej wojnie


- Realne zyski z lokat zakładanych w zeszłym roku, jak banki prowadziły wojnę na oprocentowanie depozytów, osiągnęły poziomy nie notowane od kilku lat - wynika z wyliczeń Open Finance. Ci, którym czas lokaty przed chwilą się skończył, wyciągnęli na czysto - odliczając inflację - nawet o 4,2 proc. więcej niż włożyli.

Exxon Mobil, Outspending Cash Flow, Draws Down Cash Stash


Exxon Mobil Corp.'s (XOM) spending exceeded its cash flow in 2009, drawing down one of the oil industry's largest treasure troves in a year of weak energy prices.

Pawlak: nie ma potrzeby przedłużania umowy o elastyczną linię kredytową MFW


Rzeczpospolita Polska gospodarka nie potrzebuje już elastycznej linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), wynika z czwartkowej wypowiedzi wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. W jego ocenie, Lechistan powinna skupić się na maksymalnym wykorzystaniu funduszy europejskich.

złoty przypuszczalnie przyswoić sobie


W poniedziałek aprecjacja złotego została zatrzymana, na co wpłynęły wydarzenia, jakie miały pozycja na rynkach światowych. niezmiernie silnie był wyprzedawany brytyjski funt, do czego przyczyniły się obawy o może być pat po zaplanowanych na arche czerwca wyborach do parlamentu, a plus obawy związane ze zbliżającym się posiedzeniem Banku Anglii w czwartek.

<<<  -  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  -  >>>