Szwajcarzy: Zwierzęta nie potrzebują prawników


W zorganizowanym w niedzielę referendum Szwajcarzy nie zgodzili się, aby zwierzęta zanim sądem reprezentowali adwokaci. Zdaniem zwolenników takiego rozwiązania rozległe szwajcarskie prawa zwierząt nie są obecnie trafnie egzekwowane.

Ukraina: 633 tys. chorych, 95 zmarło


Z Ukrainy napływają nowe, coraz z większym natężeniem niepokojące informacje dotyczące liczby ofiar grypy. Z najnowszego raportu, opublikowanego dzięki resort zdrowia, chorych jest 633 tysiące. Na tę chorobę zmarło już 95 osób, w tym dziewięcioro dzieci, siedem kobiet w ciąży oraz sześciu lekarzy.

Indie: 17 policjantów zginęło w ataku 300 rebeliantów


Maoistowscy rebelianci zabili w stanie Maharasztra, w środkowych Indiach, co najmniej 17 policjantów - poinformowały dziś władze.

Republika Francuska przekaże ONZ 10 mln euro dla Haiti


Francja postanowiła przekazać ONZ 10 mln euro, jako asystent dla dotkniętego trzęsieniem ziemi Haiti - poinformował francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner.

Pakistan: zamachnięcie się w Peszawarze - 16 zabitych


Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w czwartek przed gmachem sądu w Peszawarze, na północnym zachodzie Pakistanu. Zginęło 16 osób, a 36 zostało rannych i trafiło do miejskiego szpitala - podały źródła medyczne. forma kilku rannych jest krytyczny.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>