Iran: Zdelegalizowano największa partię opozycyjną


Irański sąd zdelegalizował Islamski przód Irańskiego Uczestnictwa, największą proreformatorską partię w kraju - poinformowała półoficjalna filia prasowa ISNA. Według analityków jest to kolejny aspekt walki z ruchem reformatorskim.

Lewica przyszykuje pomysł odwrotu z Afganistanu


Jeśli SPD wygra najbliższe wybory parlamentarne w Niemczech, podejmie się negocjacji na zagadnienie "konkretnego planu" wycofania niemieckich wojsk z Afganistanu - zapowiedział szef niemieckiej dyplomacji i kandydat SPD na kanclerza szkop Frank-Walter Steinmeier.

Jemen: Porwano amerykańskie małżeństwo


Amerykańskie para małżeńska zostało dzisiaj porwane mimo stolicy Jemenu, Sany, dzięki uzbrojonych członków jednego z lokalnych plemion - poinformowały jemeńskie siły bezpieczeństwa.

Prestiżowa gratyfikacja dla polskiej studentki?


Studentka poznańskiej ASP Maria Mileńko prowadzi wśród dziesięciu finalistów trwającego do końca stycznia konkursu na plakat, który w tym roku będzie promował Dzień Europy. Na drugim miejscu plasuje się Elizabeth Rodríguez González z Hiszpanii, na trzecim Diana Jung z Portugalii.

Wpadł "król heroiny" z Meksyku


W Meksyku wpadł w najwyższym stopniu wpływowy handlarz narkotyków. Jose Antonio Medina, zwany "królem heroiny", został aresztant za pomocą policję federalną w środę.

<<<  -  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  >>>