"Jan Paweł II nie wiedział o molestowaniu"


Nie ma dowodów na to, aby Jan Paweł II wiedział o kierowanych do Watykanu skargach i zarzutach wykorzystywania seksualnego pod adresem założyciela zgromadzenia legion Chrystusa księdza Marciala Maciela Degollado - pisze we wtorek "Il Giornale".

Władze Chile zawyżyły liczbę ofiar trzęsienia ziemi


Prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła korektę bilansu śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi z ubiegłej soboty: zginęło nie ponad 800 osób, natomiast 279.

Siły NATO pomyłkowo starły się z Afgańczykami


Siły NATO pomyłkowo starły się w nocy z piątku na sobotę w prowincji Wardak w Afganistanie ze swymi sojusznikami z afgańskiej armii. W wyniku ostrzału z powietrza zginęło czterech afgańskich żołnierzy, a sześciu zostało rannych - podały władze prowincji.

Ekstraklasa: Odra i Piast na krawędzi


Piłkarze Odry Wodzisław w sobotę być może zakończą po 13 latach, 9 miesiącach i 18 dniach erę gry w ekstraklasie. Piast Gliwice powalczy o koszty utrzymania w meczu z Cracovią, która była pierwszym rywalem po historycznym awansie dwa lata temu.

Tłumy Polaków ze święconkami w polskim kościele w Rzymie


Setki polskich i polsko-włoskich rodzin przybywają od wczesnego rana w Wielką Sobotę ze święconkami do polskiego kościoła w Rzymie. Do sali parafialnej, w której odbywa się święcenie pokarmów, ustawiają się długie kolejki.

<<<  -  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  >>>