MSZ Islandii: sytuacja Icesave nie zaszkodzi akcesji do UE


minister spraw zagranicznych Islandii Oessur Skarphedinsson oświadczył, że dyrektor brytyjskiej dyplomacji David Miliband zapewnił go, iż odepchnięcie przez islandzkiego prezydenta tak zwanej "ustawy Icesave" nie zaszkodzi negocjacjom Reykjaviku w sprawie przystąpienia do UE.

mocno na granicy z Libanem


Siły zbrojne Izraela zażądały wszczęcia dochodzenia w sprawie poniedziałkowego wybuchu w południowym Libanie. Zdaniem wojskowych stanowi on argument na to, że Hezbollah gromadzi rezerwy broni i amunicji - pisze filia Reutera powołując się na wysokiej rangi przedstawiciela izraelskiej armii.

Ilijan Micanski w 1. FC Kaiserslautern


Ilijan Micanski przechodzi z Zagłębia Lubin do beniaminka Bundesligi - 1. FC Kaiserslautern - taka informacje podał biurowy serwis niemieckiego klubu.

Birma: Uchwalono ustawy wyborcze


Władze Birmy przyjęły długo oczekiwane ustawy, które utorują drogę do wyborów parlamentarnych - podały państwowe media. Ustawy mają być publikowane w prasie od wtorku. Rządząca Birmą junta zapowiadała wcześniej, że wybory odbędą się w tym roku.

konsekwencja katastrofy "nie zmaterializował się"


wynik katastrofy smoleńskiej "nie zmaterializował się" i nie przełożył się na zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego w I turze wyborów - pisze w poniedziałek największy makaroniarski diariusz "Corriere della Sera".

<<<  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  -  >>>