Polacy chcą skrócić dystans


W środę w Kopenhadze rozpoczną się 106. czempionat świata w kolarstwie torowym. W imprezie weźmie udział 14 reprezentów lokalny z zadaniem skrócenia dystansu dzielącego ich od czołówki światowej.

"Złoto" w skicrossie dla Michaela Schmida


portier Michael Schmid zdobył w Whistler złoty medal olimpijski w rozegranym po raz dziewiczy w historii igrzysk skicrossie.

Ukraina: 200. rocznica urodzin polskiego wieszcza


Na Ukrainie trwają przygotowania do 200. rocznicy urodzin polskiego wieszcza narodowego, Juliusza Słowackiego. Uroczystości z tej okazji odbędą się w Krzemieńcu na zachodniej Ukrainie, dokąd 4 września 1809 roku poeta przyszedł na świat i w Kijowie, gdzie zostanie odsłonięty pomnik Słowackiego.

skłonność zabił 67 owiec, które psy zagoniły na droga żelazna


Aż 67 owiec zginęło w poniedziałek w południowo-zachodnich Niemczech, gdy dwa psy zagoniły je na tory kawa na ławę pod nadjeżdżający ciągota towarowy.

"Messi gra dla Barcelony, a w Argentynie biega"


Lionel Messi po kolejnym rozczarowującym spotkaniu w drużynie narodowej znalazł się w ogniu krytyki argentyńskiej opinii publicznej. Kibice głośno apelują do Diego Maradony o to, by w decydującym meczu z Urugwajem posadził gwiazdora Barcelony na ławce rezerwowych.

<<<  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  >>>