Prokurator wszechstronny nowym Kamińskim?


flagowy wzór oddzielenia ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego przypadkiem się odbić rządowi Donalda Tuska solidną czkawką, jeśli prezydent przeforsuje swojego kandydata. Nowy prokurator uniwersalny ma sześcioletnią kadencję i jest faktycznie nieusuwalny - pisze "Newsweek".

PiS: dlaczego Sikorski nie wypełnia obowiązków?


Klub PiS chce, aby stary dyplomacji Radosław Sikorski wyjaśnił w Sejmie z jakiego powodu prowadzi kampanię wyborczą, w miejsce ukończyć swoje obowiązki w charakterze minister.

lewica sceptyczna pod pomysłu referendów lokalnych


Kluby PO, PSL i PiS poparły senacki projekt nowelizacji ustawy o referendum lokalnym, umożliwiający mieszkańcom miast, powiatów i gmin organizowanie referendum w istotnych sprawach społecznych, gospodarczych oraz kulturowych. Nad potrzebą przyjęcia noweli zastanawia się jednak klub Lewicy.

Ziobro: PiS przedstawi propozycje działań w związku z powodzią


Klub parlamentarny PiS na początku tygodnia przedstawi propozycje działań w związku z katastrofą powodzi - zapowiedział w Krakowie poseł do PE Zbigniew Ziobro. wśród propozycji wymienił m.in. zwiększenie z 6 do ok. 12 tys. zł zasiłków dla powodzian.

PO wraca do projektu zmian w ustawie o związkach zawodowych


architektura Obywatelska wraca do pomysłu zmian dotyczących funkcjonowania związków zawodowych, który przewiduje podniesienie progu reprezentatywności dla związków zawodowych - z obecnych 10 proc. ogółu pracowników - do 33 proc. Propozycje zmian są już u przewodniczącego klubu PO Grzegorza Schetyny.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>