Do kilkunastu mln komitety wydadzą na kampanię


Od kilkuset tysięcy do kilkunastu milionów złotych wydadzą komitety na kampanię wyborczą. Kampania Bronisława Komorowskiego ma kosztować 12-13 mln zł; Grzegorza Napieralskiego nie więcej niż 5 mln; Waldemara Pawlaka 3-4 mln. Komitet Jarosława Kaczyńskiego nie ujawnia kosztów kampanii swojego kandydata.

niższa izba parlamentu przyjął informację rządu ws. Konwencji o Prawach Dziecka


Sejm przyjął w czwartek informację rządu dotyczącą realizacji Konwencji o Prawach Dziecka. Głosowanie poprzedziła powyżej czterogodzinna debata, w czasie której dyskutowano m.in. o ubóstwie, edukacji przedszkolnej i opiece zdrowotnej.

Pierwsza amor Ziobry - inteligentna blondynka


Zbigniew Ziobro to nie na odwrót polityk, ale także konkurent kobiet - w szczególności inteligentnych blondynek. ździebko kto wie także, że dawny minister sprawiedliwości ma żyłkę hazardzisty. Będąc na studiach, grał na giełdzie na tak duża liczba skutecznie, że za zgromadzone kasa udało mu się kupić kwatera i samochód. O swoim prywatnym życiu europarlamentarzysta PiS mówił w programie "Ona i On" w TVN24.

"Ustawa podstawą funkcjonowania ośrodków doskonalenia nauczycieli"


Podstawą prawną funkcjonowania ośrodków doskonalenia nauczycieli jest akt prawny o systemie oświaty - przypomniała wiceminister edukacji Krystyna Szumilas w czwartek w Sejmie. Dodała, że w ustawie określono m.in. zasady powoływania ośrodków i ich funkcjonowania.

RMF: CBA nie przekazało kluczowych nagrań


W materiałach CBA przekazanych prokuraturze w sprawie afery hazardowej nie ma podsłuchów z rozmów Mirosława Drzewieckiego i Grzegorza Schetyny - dowiedziało się RMF FM. W materiałach biura znajdują się przeciwnie połączenia między Ryszardem Sobiesiakiem a ośmioma innymi osobami. Co więcej, rozgłośnia twierdzi, że operacja "Black Jack" nie była zatwierdzona przy użyciu żadnego prokuratora.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>