biuro Prezydenta: Polska ma dziś przykład


Prezydent Lech Kaczyński chce coraz porozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem o przygotowaniach do obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w kontekście napływających z Rosji doniesień - powiedział dziennikarzom w Szczecinie szef prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.

IPN w tajemnicy szuka "Nila"


Instytut Pamięci Narodowej w tajemnicy szuka grobu gen. Augusta Fieldorfa "Nila", straconego przez komunistyczne władze w 1953 roku. Już w tym roku będą przeprowadzone badania georadarem, a w dalszej kolejności - ekshumacja.

Wojewoda zaatakował prezydenta Krakowa


Wojewoda małopolski Stanisław Kracik zarzucił prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu poważne zaniedbania w trakcie walki z powodzią, która nawiedziła miasto i południową Polskę. Zapowiedział też rozliczenie władz miasta.

Zablokowana wyjście krajowa nr 74


W wyniku zderzenia dwóch samochodów wieczorową porą całkowicie zablokowana została wyjście krajowa nr 74 Kielce-Opatów, pomiędzy Radlinem a Cedzyną - poinformował orędownik świętokrzyskiej policji Zbigniew Pedrycz.

przeszły dzień konkursu na prezesa IPN


Piątek jest ostatnim dniem zgłaszania się kandydatów na rozpisany z wykorzystaniem gremium IPN quiz na prezesa IPN. Nie wiadomo, ilu jest kandydatów; jedynym ujawnionym jest historyk Sławomir Cenckiewicz, autor kontrowersyjnej książki o związkach Lecha Wałęsy z SB.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>