Prezydent Kaczyński odwiedzi Wilno


Na inwitacja prezydent Litwy Dalii Grybauskaite prezydent Lech Kaczyński złoży w czwartek jednodniową, roboczą wizytę w Wilnie - poinformował prezydencki minister Mariusz Handzlik.

IMGW: powrót do normy potrwa 2-3 tygodnie


kazus na polskich rzekach unormuje się nie wcześniej wtedy, gdy fale wezbraniowe wejdą do Bałtyku. według IMGW potrwa to od 2 do 3 tygodni, o ile nie będzie padać. A według synoptyków jest to malutko prawdopodobne.

Putin: Potępiliśmy osobisty pakt, zróbcie to samo ze swoim


Mówiąc o przemówieniu premiera Rosji, polscy politycy od wielu dni zwracali uwagę, by "nie oczekiwać na przełom". Przełomu faktycznie nie było. Władimir Putin na Westerplatte nie oceniał, nie interpretował. Przypomniał natomiast, że Rosja "potępiła pakt Ribbentrop-Mołotow" i ma regulacja oczekiwać, że inne kraje też potępią swoje pakty z nazistami.

Nuncjusz apostolski nie donosił wywiadowi


Nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk został zarejestrowany jako kontakt informacyjny (KI) wywiadu PRL o pseudonimie Cappino bez swojej wiedzy. "Rzeczpospolita" dotarła do dokumentu, jaki zgoła stwierdza, że jego rejestracja była fikcyjna.

Kłusownicy w rękach policji


Kłusownicy z okolic Lublina w rękach policji. Mężczyźni przewozili samochodem cztery martwe sarny. obecnie grozi im do 5 lat więzienia.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>